Hnědý spodek rajčete



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?)
7.7.2011 15:19

Též si myslím, že jde o nedostatek přijatelného vápníku v půdě, někdy to způsobí přehnojení např. hnojem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 7.7.2011 12:42, zobrazeno: 14786x

Dobrý den, dnes jsem našla dvě rajčata, která nevypadala úplně zdravě. Myslíte, že je to nějaká nemoc nebo se prostě "nepovedla"? Měla nahnědlý spodek, nebyl ani měkký, nezasahoval příliš do hloubky. Přikládám foto a děkuji za případné reakce, Tereza



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?), 7.7.2011 13:28
Úplně jistý si nejsem, ale vypadá to podobně jako to co mi bylo kdysi určeno jako "nedostatek vápníku". Provedl jsem tenkrát zálivku "vápenným mlékem" (lžička vápenného hydrátu do konve). Taky postřik na list. Postižené rajčata to sice nezachránilo, ale další dorůstající a dozrávající rajčata už byla v pořádku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 7.7.2011 15:19

Též si myslím, že jde o nedostatek přijatelného vápníku v půdě, někdy to způsobí přehnojení např. hnojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.7.2011 17:54

Tady je popis této choroby, zaráží mne ta "mokrá" propadlina, já to mám na rajčatech od doby co pěstuji protáhlé odrůdy (ty jsou na to nejnáchylnější) ale vždy ta skvrna byla nebo je suchá, k ošetření používám Wuxal Kalcium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 7.7.2011 22:33

Děkuji vám za rady. Zkusím tedy "přivápnit". Pokud by se situace dále vyvíjela, dám vědět. Pěkný večer a ať vám to pěkně roste, Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.7.2011 22:56

Já to dnes našel i na plodech na zahradě, jedná se o plody cca 10cm dlouhé a 2 cm v průměru, ve volné půdě jsem to ještě nepozoroval. Musíte ale použít prostředek který umožní rostlinám přijmout přímý vápník, lidově řečeno, rozmíchat vápno ve vodě a zalít rostliny nepomůže, to je na dlouhé lokte. Postižené plody otrhejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 100.238 (?), 8.7.2011 8:35
No měl jsem dojem ze to pomáhá. Jaký je to tedy prostředek?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 8.7.2011 8:58

Já používám Wuxal Kalcium (máte to výše již uvedeno), je jich více ale tento se mi zdá nejlepší, je sice dražší ale funguje perfektně, stačí malé balení na dlouho. Mám i nějaké vodné roztoky s vápníkem (už nevím jméno) ale s WK hraji na jistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 1.138 (?), 14.7.2013 15:07

Na niektorých plodoch rajčín Cristal som objavil takéto defekty... spodky plodov sú najprv zelené, neskôr hnedé (hnilé?). Na niektorých plodoch inak nádhernej papriky Slovakia som tiež objavil "hnilobné" škvrny farby kávy s mliekom. Identifikoval som obe tieto poruchy za nedostatok vápnika. Mám pravdu?

Choroba rajčín
Choroba rajčín
Choroba rajčín
Choroba rajčín
Choroba papriky
Choroba papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 14.7.2013 15:18

Vypadá to tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika