Fleky na listech paprik + rajčat - popálení previcurem?



host - 58.231 (?)
5.5.2017 20:24

Vše co neznáte a čemu nerozumíte, považujete za nesmysl?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 58.231 (?), 5.5.2017 20:24

Vše co neznáte a čemu nerozumíte, považujete za nesmysl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 228.237 (?), 5.5.2017 20:28

Na to jste přišel jak, anonyme? surprise Píšu pouze o paprikách a rajčatech krátkodobě při teplotách lehce nad 0°. A píšu o tom právě proto, že mám mnohokrát prakticky ověřeno, že jim to nijak neuškodí. Takže to moc dobře znám a rozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 5.5.2017 18:59

Krátkodobě, ne.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.13 (?), 5.5.2017 22:31
Dekuji za vase odpovědi, kazdy píšete trosku neco jiného, tak nevim, mam tedy radeji vytopit na 10 stupnu? I kdyz tedy ja bydlím skoro v horách 550 mnm, tak přeci jenom nikdy tu nebude extrémní teplo, mozna by bylo lepsi aby byly otuzile, ale zase nechci o ne kvuli pokusu prijit, dalo to tolik prace... ted jsem jeste přesazovala sazenicky rajcat Rio grande a hertz feur, venku bylo 9 stupnu, ve skleniku cca 17 i pres otevrene okno, na noc jsem ho samozrejme zavřela, jeste porovnam teploty rano. Babička mi doporucovala dat do skleniku svíčky, ale to si nemyslím ze by nejak pomohlo, přeci jenom ma sklenik 12m2 a to si par svickama moc nepomuzu. Loni jsem vse pěstovala venku cca od 20.5., jediné co pomrzlo byly kupodivu brambory, ktere za par dni znovu obrazily, ale sklenik mam letos poprve, tak uvítám každou radu a vychytavku. Maty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.135 (?), 5.5.2017 22:59

Jsem stejně vysoko, jak vidno zříti z podpisu. Používám dvojitě netex, který dám na oblouky ze silného drátu - ve skleníku ze skla. Když je tepleji, jen jednu vrstvu. Pokud jde o chlad, teplomilným vadí! poklesy těsně nad nulu. To že někdo napíše, že jeho sazenicím to nevadí neznamená, že to nebude vadit vašim. Prostě to musíte vyzkoušet a sama postupně poznáte, podle průběhu jara, co je potřeba dělat. Vytápět skleník přijde vcelku draho, otázka je, zda se to vyplatí. Snad topná kostka s nějakým termostatem. Samozřejmě paprika z toho bude nadšená. Je rozdíl mezi otužilostí sadby salátu a paprik, každá zelča to vnímá jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 6.5.2017 6:33

V našich klimatických poměrech je paprika vysloveně teplomilnou rostlinou. Velmi citlivě reaguje na pokles nebo výkyvy tepot a mrzne ji při -0,3 až -0,5 °C. Delší působení nižších teplot (5 °C i méně) na sazenice mladší než 50-60 dní zpomaluje, popřípadně úplně zastavuje jejich růst a vyvolává opadávání poupat. I přes značnou citlivost paprikových sazenic k poklesu teplot poměrně dobře snášejí ochlazení i přesazování ve stáří přibližně 50- 60 dní a později. (autor F.Vlček CSc, Výzkumný ústav zelinářský Olomouc).

Já si myslím, že přitápět v noci paprikám nad 5 °C je nesmysl.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika