Fleky na listech paprik + rajčat - popálení previcurem?



host - 58.231 (?)
5.5.2017 17:31

5 stupňů je málo

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 189.13 (?), 5.5.2017 7:48
Dekuji vsem za odpoved, je fakt ze ve skleniku bylo opravdu teplo i pres otevrene okno. Nechám tedy rostlinky byt a budu doufat, ze se vzpamatuji. Jeste bych se chtela zeptat, u nas maji byt dle předpovědi nocni mraziky okolo -2 stupnu, přenesli by jste sazenicky radeji na ty studené noci domu? Sklenik neni vytapeny, vsechny sazenice jsou na zahone, ktery je cerstve vyhnojen koňským hnojem (jen položené v sadbovacich, jeste nepresazene)... Manzel mi tvrdí ze díky hnoji by i tak mělo salat ze záhonu teplo a je to zbytečný, ale nerada bych, aby mi sazenicky namrzly. Jak to řešíte vy? Dekuji Maty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 5.5.2017 8:03

Co máte za skleník? V tom mém klesne teplota pod 0°, až když je v noci cca -5°. Takže ne, ve svém skleníku bych -2° neřešil, a při větších mrazech bych si tam pustil teplovzdušný ventilátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.145 (?), 5.5.2017 10:44

Skleník mám z polykarbonátu volya 2dum nebo jak se to píše, v zemi je velmi dobře utěsněn, pouze mezi dviřkama a okýnkem je z každé strany cca 1cm škvírka (1X1cm)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 5.5.2017 11:10

V tom případě bych nějaké noční -2° vůbec neřešil, teplota tolik neklesne.

Schválně si přes víkend někdy nad ránem zkuste porovnat venkovní a vnitřní teplotu, jak se liší, a podle toho se můžete příští týden, až bude mrazík hrozit, rozhodnout. Jednoduché.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 5.5.2017 8:26

urcite prenest domu paprika je velmi choulostiva urcite nepomuze zaryty konsky hnuj proti mrazu ja vysazuji papriky na zahon az po 15 kvetnu do sklenika jsou uy vysazeny kdyby prisly mraziky tak je prikriji bilou netkanou tekstilii nebo prikriji plastovymi kyblema na noc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 5.5.2017 13:19

Ta trocha práce stojí za tu jistotu. Nikdo tady Vám nemůže garantovat, jakou teplotu v tom Vašem skleníku budete opravdu mít. Každý skleník je jiný! Ten zarytý koňský hnůj ničemu nepomůže, jen Vám ty papriky lépe porostou. Ať se Vám vydaří.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 189.13 (?), 5.5.2017 15:47
Jéé dekuji pane Vladimíre, vas tady na fóru velmi obdivuji a spousty rad ohledně rajčat prenasim do vlastní zahradky, nejvíc jsem ocenila kdyz jste popisoval odrůdy rajcat, díky tomu jsem letos zvolila 10 druhu me neznámých, vami ocenovanych jako napr. bejbino, sugersweet...😉 Kazdopadne jsem si radeji přivezla horkovzdusny radiator a budu teplotu pres noc udržovat alespon k 5 ti stupnum...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.231 (?), 5.5.2017 17:31

5 stupňů je málo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 228.237 (?), 5.5.2017 18:01

Prosím, co to píšete za nesmysly? Při extrémním počasí mi ranní teploty ve skleníku klesnou nízko, extrémně až lehce nad 0. Pokud nebude uvnitř mrznout, rajčatům ani paprikám to neublíží. Mám to několikrát odzkoušeno, takže vím, o čem mluvím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.135 (?), 5.5.2017 19:57

Ono jim to přímo neublíží, ale dost je to zašlajfuje. Takže se jim pak nechce, i když je teplo. Taky to mám odzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika