Dlhodobé skladovanie semien



adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?)
2.2.2013 20:38

Pri tejto súvislosti som si spomenula, ako mi tatík hovoril, že minuloročné semená uhoriek mu nevzišli ani na 10% (skladuje uzavreté v pôvodnom obale v pivnici). Mohli by ste mi napísať svoje skúsenosti s inými druhmi zeleniny, ktoré semená nie je dobré skladovať na ďalšiu sezónu? Skladujete všetko? Predpokladám, že nerobíte nijaké extra úpravy balenia, pôvodný pytlík len pevne uzavriete (možno prelepíte páskou) a dáte do pivnice k ostatným semenám. adri

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 36.59 (?), 25.1.2013 21:09, zobrazeno: 5706x

Dobrý večer, po prečítaní vláken týkajúcich sa najobľúbenejších a najchutnejších odrôd paradajok, som bola na nákup semien a kúpila som 8 odrôd- Ildy, Idyll, Stupické rané, Goldkrone, Sweet million atd. Samozrejme, z každého sáčku vysejem tak 5 kusov, všetky asi nevzídu, a čo s ostanými? Do záhrady viem umiestniť tak do 20 ks rastlín, to znamená, z každej kúpenej odrody max 2-3 rastliny. Niekde som čítala, že najlepšie je dlhodobo skladovať semená v mrazničke pri -18OC. Myslím, že som kúpila overené, veľmi kvalitné odrody a niektoré nie najlacnejšie, tak by bolo fajn, keby sa dali použiť aj niekoľko rokov. Myslím, že mnohí prispievajúci budú mať so skladovaním semien veľké skúsenosti, tak by som poprosila o rady. Ďakujem. Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.1.2013 21:25

mrazeni se pouziva vetsinou v genovych bankach, myslim, ze ta teplota je spravna, kterou jste uvedla, ale je tam nutne vedet pri jake vlhkosti se skladuji plus jakou vlhkost mají semena samotná, ale do začátku by bylo dobre toto vyzkouset na obycejnejsich nebo levnych semenech..jinak samotna semena rajcat se skladuji v suchu doma a klicivost je cca 4-6let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 26.1.2013 15:23

Děláte si zbytečnou starost se skladováním semen rajčat. Stačí uzavřít sáčky a nechat je v chladné místnosti. Vydrží Vám minimálně do doby, která je vyznačena na sáčku a ještě tak dva tři roky navíc. Pokud máte dražší semena, tak je jich v sáčku podstatně méně a možná už za tři roky nebudete mít žádná. Mně zbývají většinou ta levnější semena a semena odrůd, které již nechci pěstovat (nechutnají mně). Možná z toho Vašeho výběru budete už příští rok pěstovat jen dvě tři odrůdy.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 150.114 (?), 2.2.2013 20:38

Pri tejto súvislosti som si spomenula, ako mi tatík hovoril, že minuloročné semená uhoriek mu nevzišli ani na 10% (skladuje uzavreté v pôvodnom obale v pivnici). Mohli by ste mi napísať svoje skúsenosti s inými druhmi zeleniny, ktoré semená nie je dobré skladovať na ďalšiu sezónu? Skladujete všetko? Predpokladám, že nerobíte nijaké extra úpravy balenia, pôvodný pytlík len pevne uzavriete (možno prelepíte páskou) a dáte do pivnice k ostatným semenám. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika