Co se deje s mojema rajcaty? Jaka je to nemoc a co proti ni?



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?)
28.6.2012 14:55

Před lety jsme použili na jednom pozemku Lontrel (složka Bofixu) proti pcháči. Druhý rok na tomto místě vysazené rajčata trpěla něčím podobným, jako je na snímcích. S mykorhizou to souvislost určitě nemá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 229.74 (?), 28.6.2012 9:52

je ale zvlastni proc nejsou vsechny rajcata /cca 80/ postizena stejne. Proc u jednich se jen krouti listy, proc u druhych se krouti a proc nektere asi 3 odchazeji uplne? Ten Ridomil byl Gold a ne Pepito.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.74 (?), 28.6.2012 9:55

P.S To krouceni nastalo pred druhym postrikanim, t.j. po Dithane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 28.6.2012 17:02

Ještě bych připojil jeden diskuzní příspěvek:

1.Já jsem stříkal rajčata pěstovaná se Symbivitem Dithanem a žádné problémy s nimi nemám.

2. Kdo se chce něco dovědět o pěstování s mykorhizou tak si najde na internetu dost informací zejména na stránkách firmy Symbiom.

To je vše.

           Mr Big     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 28.6.2012 17:28

Myslel jsem si, že si na internetu najdete sám co je Ridomil Gold za přípravek. Protože jste tak neudělal, tak jsem si to našel- Ridomil Gold je kombinovaný přípravek se systemickou fungicidní látkou Metalaxyl-M, takže celá mykorhiza s největší prvaděpodobností odešla.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 28.6.2012 13:37

S tou mykorhizou to snad nemůže mít souvislost - to by se snad musela většina rajčat lidem kroutit, když je ničím takovým nezalévají... Spíš vidím na vině tu chemii - buď ty postřiky nebo rezidua v zemi. Ale tazatel se dosud nevyjádřil, jestli někdy na zahradě použil Bofix (a nedal postříkané do kompostu a ten pod rajčata)??           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 28.6.2012 14:55

Před lety jsme použili na jednom pozemku Lontrel (složka Bofixu) proti pcháči. Druhý rok na tomto místě vysazené rajčata trpěla něčím podobným, jako je na snímcích. S mykorhizou to souvislost určitě nemá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.100 (?), 29.6.2012 8:04

Bofix jsem na zahrade nepouzil spis to opravdu vidim v tom ze jsem asi na 100% nevyplachl postrikovou nadobu s kterou jsem zjara postrikoval travnik tusim Lontrealem. Sice jsem ji vyplach ale asi ne moc dukladne. Vysledni efekt? Postupne mi odchazi asi 100 rajcat. Zvlastni je ze nektere rostliny maji dole kvety a plody a krouti se jen spicky. Podel vas treba ty pokroucene spicky poulamovat? Asi to ale nema smysl, ze?  Zel clovek se uci na sve hlouposti.  Zvlastni ale je ze ostatni kultury na zahrade jsou absolutne nedotcene i kdyz byli take postrikane. A to me matlo. Dekuji vsem za dobre rady a ochotu se o ne podelit.

P.S: Nema nekdo v okoli Breclavi, Hodonina nejake, volne planty rajcat?  Velmi jsem se na rajcatka tesili a takto to dopadlo -:(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 29.6.2012 9:25

Kyjov. Na kompostě, určitě nezávadném, mně v houští kopru rostou 3 rajčata. Může to být tornádo, orfea, býčí srdce. Ale to se Vám asi nevyplatí.  I.

P.S. Čo je to také planta?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika