Co budete teď vysévat?



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 1.3.2019 8:54, zobrazeno: 17308x

Mám už vysety papriky, dokonce jsem už vysel dvě odrůdy baklažánů, ve studeném pařeništi mám vysetý salár, kedlubny a ředkvičky (díval jsem se v pondělí- nic zatím nevyklíčilo), na dýně a pnoucí fazole je ještě brzy a tak mně zbývají jen tyčková rajčata. Loni jsem cherry rajčata nepěstoval (až na nějaké výjimky) a tak o víkendu začnu přednostně s jejich výsevem. Pro tuto sezónu jsem nominoval:
Nugget F1, Tuty Fruty F1, Arielle F1, Ambrosia UBX - hybridy podle některých chuťové lahůdky
Kumato Apostolado, Mini Kumato, Cherry Pera Kumato, Pera Baby Kumato – asi všechno semena F2 vybraná z prodávaných plodů, nevím co od toho mohu šekat, v každém případě nějaká hnědozelená rajčata, zrající od vnitřku
Datlo, Odat F1- pro porovnání dvou českých oranžových cherry, jeden hybrid a druhá odrůda nehybridní (OP)
Sweet Aperitif, Supersweet F1- hodně sladké miniatury, spíš pro mladší členy rodiny, Sweet Aperitif jsem už pěstoval, ale Supersweet F1 ještě ne
Goldkrone- toto rajče mně chuťově vyhovuje a mám ho opravdu rád
Karma F7, Rubinka- tyto dvě odrůdy větších cherry (snad by se dalo říct koktejlových rajčat) se mně loni nepovedly (snad počasí nebo mým špatným pěstováním?). Doufám, že to bude letos lepší. Přidám k nim něco trochu většího, možná Taminu
Ramallet Bombeta, Ramallet Pequeňito Mallorquin- dvě moje oblíbené multiflory (květenství obsahuje desítky květ podobně jako například u nás známé Ildy), přidanou hodnotou je u nich dlouhodobá skladovatelnost a u Pegueňita podle mne vynikající chuť
Sungold F1, Philovita F1- mám ještě nějaká zbylá semena, pokud jde o Sungold tak chuťově vynikající, ale hodně praskající, Philovita velmi silná rajčatová chuť- vyhovuje mně. Asi to bude poslední sezóna těchto dvou odrůd u mne
Jahodo, Mandat F1- něco červeného z dílny českých šlechtitelů. Mandat F1 znám, Jahodo jsem ještě nikdy nechutnal. Těším se.
Mila- bulharské cherry, docela se těším, obecně bulharská rajčata bývají hodně chutná
Brad´s Atomic Grape- nedovedu si vůbec představit jak tloto rajče bude chutnat, ale v každém případě to bude vhodný objekt pro focení
Většinu z toho bude konzumovat rodina, ale pochopitelně také ochutnám. Pro mne zbude hlavně to pěstování a focení.
           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 2.3.2019 22:10

Vladimíre, papriky mám už tiež prepikírované, pestujem iba sladké. 8. marca sa strojím vysievať rajčiny pre pestovanie na záhone- väčšinu biftekov a srdcí. Môj plán s počtom odrôd som zase prekročila, budem tento rok pestovať:

 Cherry:  TomatoberryF1(Gardenberry),  Arielle F1,  Tutti Frutti F1,  Ambrosia UBX, Gold a Orange, Santa Orange F1, Minikumato, Green doctors,  Sunchocola F1, Delicacy F1, Apricot dream, Picollo.

Koktejlové: Primabella F1, Tiger F1, Clackamas Blue Berry, Helsing J. Blue, Bejbino F1, Aranca F1, 42 Days, Ramallet Pequeňito a Bombetta, Little Lucky Heart.


Klasika : Štart F1,Stupické skoré poľné, Berner Rose, Kumato, SacherF1, Triatlon F1, Zlatava


Bifteky a srdcia: Amana Orange, Eva´s Amish stripe, Alice, Cour de Boeuf Bicolor, Orange russian 117,  Fresa,  Orange Strawberry, Germain red Strawberry, Brad´s Black Hearth, Sergeant pepper,  Ananas Noire, Lucid Gem, Captain Lucky,  Lucky Cross,  Flame,  Primora, Corazon F1.


Podlhovasté na sušenie:, Tegucigalpa, Jersey Giant a Opalka.


Dwarf : Mongolskiy Karlik, Pink Passion, Sleeping Lady, Arctic Rose

.
Determinantné: Olomoucké nízke,  Maglia Rosa,  Heart breakers vita, 42 Days, Siberian Superior

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 3.3.2019 6:19

Tak máš toho pěkné kvantum. Ale nevidím tam nic z toho, co mám nejraději- žádný velký španělský biftek. Byl bych rád, kdyby sis udělala ještě místo na dvě rostliny, nějaký ten španělský biftek (Gallego, Zamorano nebo Salobre-podle toho jaká semena hned najdu) a také na takovou zajímavou novinku Brad´s Atomic Grape. Přibalím to k tomu hnojivu.

           Vladimír

PS.: Pokud ten Germain Red Strawbery bude mít tvar jahody, tak nezapomnň něco z něho nasemenařit. Měl bych zájem pro rok 2020. Já jsem ho zkoušel před dvěma roky a vůbec to nevypadalo jako jahoda- normální biftek. Zklamání.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 3.3.2019 7:03

Galego som vlani od teba mala, bolo výborné, ale tento rok vynechám, dokonca som vypustila aj moje obľúbené Jerguš F1 a nahradila inými, možno sa k nemu vrátim na budúci rok. Neodolala som a vysiala 3 semienka Serg. Pepper- indigo srdce- vzišiel len jeden, aj to s helmičkou a nepodarilo sa mi ho zachrániť- tak mi na marcový výsev z neho zostalo len 1 semienko. Podobne sa mi to stalo aj z objednaného Lucid gem (1 z 5- rastlinka ale zostala) ale po reklamácii mi poslali náhradnú várku. U profi balení od firiem kroré som vysievala pre pestovanie v sklenníku vyklíčili všetky na 100% Vysievam tento rok v marci hlavne veľa srdcí, na von, ktoré som ešte nepestovala.To Germain Red Strawberry mám od bio- eko- logic, tak uvidím, aké bude.  Eva T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 3.3.2019 7:17

Takže nemám nic přibalovat?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 3.3.2019 8:11

Vladimíre, veľké díky, nemusíš hľadať, asi až k budúcej sezóne budem experimentovať s ďalšími druhmi. Tento rok skúšam hlavne tie srdcia samozrejme to Germain Red Strawberry zabezpečím proti opeleniu hmyzu a ak bude mať požadované vlasnosti zoberiem semienka a pošlem.

                                                   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 3.3.2019 9:44
Budu vysévat hlavně českou klasiku. Vyzkouším semínka z rajčete z Lidlu. Odrůda Primora, tmavé, výborné chuti. Vysévám ale až koncem března, po zmrzlých jsou akorát na výsadbu ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 3.3.2019 11:05

Co je pro Vás ta česká klasika? Hybridy? To černé rajče jsem v Lídlu také viděl, paní Eva ho bude také jistě pěstovat. Doufám, že se dovíme, jak se bude dařit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 3.3.2019 12:01

Tornádo, Bejbino, poprvé Dagmar a Datlo. Pak i Goldkrone. To rajče z Lidlu je výborné, i když je určitě skleníkové. Doufám, že čerstvá semínka budou klíčit. Nechal jsem je vykvasit s dužninou v troše vody asi 3 dny. To by mělo klíčení usnadnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 129.206 (?), 3.3.2019 12:06

Ja som ho už vysiala, vzišlo, každé 1 semienko, ani sa nevyťahuje po vysiatí, rastlinky sú pekné silné. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika