Co budete teď vysévat?



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?)
3.3.2019 11:05

Co je pro Vás ta česká klasika? Hybridy? To černé rajče jsem v Lídlu také viděl, paní Eva ho bude také jistě pěstovat. Doufám, že se dovíme, jak se bude dařit.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 1.3.2019 8:54, zobrazeno: 17123x

Mám už vysety papriky, dokonce jsem už vysel dvě odrůdy baklažánů, ve studeném pařeništi mám vysetý salár, kedlubny a ředkvičky (díval jsem se v pondělí- nic zatím nevyklíčilo), na dýně a pnoucí fazole je ještě brzy a tak mně zbývají jen tyčková rajčata. Loni jsem cherry rajčata nepěstoval (až na nějaké výjimky) a tak o víkendu začnu přednostně s jejich výsevem. Pro tuto sezónu jsem nominoval:
Nugget F1, Tuty Fruty F1, Arielle F1, Ambrosia UBX - hybridy podle některých chuťové lahůdky
Kumato Apostolado, Mini Kumato, Cherry Pera Kumato, Pera Baby Kumato – asi všechno semena F2 vybraná z prodávaných plodů, nevím co od toho mohu šekat, v každém případě nějaká hnědozelená rajčata, zrající od vnitřku
Datlo, Odat F1- pro porovnání dvou českých oranžových cherry, jeden hybrid a druhá odrůda nehybridní (OP)
Sweet Aperitif, Supersweet F1- hodně sladké miniatury, spíš pro mladší členy rodiny, Sweet Aperitif jsem už pěstoval, ale Supersweet F1 ještě ne
Goldkrone- toto rajče mně chuťově vyhovuje a mám ho opravdu rád
Karma F7, Rubinka- tyto dvě odrůdy větších cherry (snad by se dalo říct koktejlových rajčat) se mně loni nepovedly (snad počasí nebo mým špatným pěstováním?). Doufám, že to bude letos lepší. Přidám k nim něco trochu většího, možná Taminu
Ramallet Bombeta, Ramallet Pequeňito Mallorquin- dvě moje oblíbené multiflory (květenství obsahuje desítky květ podobně jako například u nás známé Ildy), přidanou hodnotou je u nich dlouhodobá skladovatelnost a u Pegueňita podle mne vynikající chuť
Sungold F1, Philovita F1- mám ještě nějaká zbylá semena, pokud jde o Sungold tak chuťově vynikající, ale hodně praskající, Philovita velmi silná rajčatová chuť- vyhovuje mně. Asi to bude poslední sezóna těchto dvou odrůd u mne
Jahodo, Mandat F1- něco červeného z dílny českých šlechtitelů. Mandat F1 znám, Jahodo jsem ještě nikdy nechutnal. Těším se.
Mila- bulharské cherry, docela se těším, obecně bulharská rajčata bývají hodně chutná
Brad´s Atomic Grape- nedovedu si vůbec představit jak tloto rajče bude chutnat, ale v každém případě to bude vhodný objekt pro focení
Většinu z toho bude konzumovat rodina, ale pochopitelně také ochutnám. Pro mne zbude hlavně to pěstování a focení.
           Vladimír

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 2.3.2019 22:10

Vladimíre, papriky mám už tiež prepikírované, pestujem iba sladké. 8. marca sa strojím vysievať rajčiny pre pestovanie na záhone- väčšinu biftekov a srdcí. Môj plán s počtom odrôd som zase prekročila, budem tento rok pestovať:

 Cherry:  TomatoberryF1(Gardenberry),  Arielle F1,  Tutti Frutti F1,  Ambrosia UBX, Gold a Orange, Santa Orange F1, Minikumato, Green doctors,  Sunchocola F1, Delicacy F1, Apricot dream, Picollo.

Koktejlové: Primabella F1, Tiger F1, Clackamas Blue Berry, Helsing J. Blue, Bejbino F1, Aranca F1, 42 Days, Ramallet Pequeňito a Bombetta, Little Lucky Heart.


Klasika : Štart F1,Stupické skoré poľné, Berner Rose, Kumato, SacherF1, Triatlon F1, Zlatava


Bifteky a srdcia: Amana Orange, Eva´s Amish stripe, Alice, Cour de Boeuf Bicolor, Orange russian 117,  Fresa,  Orange Strawberry, Germain red Strawberry, Brad´s Black Hearth, Sergeant pepper,  Ananas Noire, Lucid Gem, Captain Lucky,  Lucky Cross,  Flame,  Primora, Corazon F1.


Podlhovasté na sušenie:, Tegucigalpa, Jersey Giant a Opalka.


Dwarf : Mongolskiy Karlik, Pink Passion, Sleeping Lady, Arctic Rose

.
Determinantné: Olomoucké nízke,  Maglia Rosa,  Heart breakers vita, 42 Days, Siberian Superior

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 3.3.2019 6:19

Tak máš toho pěkné kvantum. Ale nevidím tam nic z toho, co mám nejraději- žádný velký španělský biftek. Byl bych rád, kdyby sis udělala ještě místo na dvě rostliny, nějaký ten španělský biftek (Gallego, Zamorano nebo Salobre-podle toho jaká semena hned najdu) a také na takovou zajímavou novinku Brad´s Atomic Grape. Přibalím to k tomu hnojivu.

           Vladimír

PS.: Pokud ten Germain Red Strawbery bude mít tvar jahody, tak nezapomnň něco z něho nasemenařit. Měl bych zájem pro rok 2020. Já jsem ho zkoušel před dvěma roky a vůbec to nevypadalo jako jahoda- normální biftek. Zklamání.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 3.3.2019 7:03

Galego som vlani od teba mala, bolo výborné, ale tento rok vynechám, dokonca som vypustila aj moje obľúbené Jerguš F1 a nahradila inými, možno sa k nemu vrátim na budúci rok. Neodolala som a vysiala 3 semienka Serg. Pepper- indigo srdce- vzišiel len jeden, aj to s helmičkou a nepodarilo sa mi ho zachrániť- tak mi na marcový výsev z neho zostalo len 1 semienko. Podobne sa mi to stalo aj z objednaného Lucid gem (1 z 5- rastlinka ale zostala) ale po reklamácii mi poslali náhradnú várku. U profi balení od firiem kroré som vysievala pre pestovanie v sklenníku vyklíčili všetky na 100% Vysievam tento rok v marci hlavne veľa srdcí, na von, ktoré som ešte nepestovala.To Germain Red Strawberry mám od bio- eko- logic, tak uvidím, aké bude.  Eva T. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 3.3.2019 7:17

Takže nemám nic přibalovat?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 3.3.2019 8:11

Vladimíre, veľké díky, nemusíš hľadať, asi až k budúcej sezóne budem experimentovať s ďalšími druhmi. Tento rok skúšam hlavne tie srdcia samozrejme to Germain Red Strawberry zabezpečím proti opeleniu hmyzu a ak bude mať požadované vlasnosti zoberiem semienka a pošlem.

                                                   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.3.2019 9:44
Budu vysévat hlavně českou klasiku. Vyzkouším semínka z rajčete z Lidlu. Odrůda Primora, tmavé, výborné chuti. Vysévám ale až koncem března, po zmrzlých jsou akorát na výsadbu ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 3.3.2019 11:05

Co je pro Vás ta česká klasika? Hybridy? To černé rajče jsem v Lídlu také viděl, paní Eva ho bude také jistě pěstovat. Doufám, že se dovíme, jak se bude dařit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.3.2019 12:01

Tornádo, Bejbino, poprvé Dagmar a Datlo. Pak i Goldkrone. To rajče z Lidlu je výborné, i když je určitě skleníkové. Doufám, že čerstvá semínka budou klíčit. Nechal jsem je vykvasit s dužninou v troše vody asi 3 dny. To by mělo klíčení usnadnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 3.3.2019 12:06

Ja som ho už vysiala, vzišlo, každé 1 semienko, ani sa nevyťahuje po vysiatí, rastlinky sú pekné silné. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika