Choroba rajčete na balkoně



host - 180.74 (?)
30.6.2008 9:50

Úplně nejspíš jde o plíseň. Letos jsem koupila na plíseň rajčat, brambor, okurek atd. nějaký nový prostředek s pouze třídenní ochrannou lhůtou, což je fajn. Teď nemám bohužel možnost zjistit název, ale mělo to v názvu gold. Zatím se veškeré plodiny drží, plísně se neprojevily. V návodu je psáno, že postřik udělat pouze 2x za sezónu, takže co nevidět udělám postřik další. Ta rajčata kontrolujte, protože pokud se plíseň rozvine, máte po úrodě. Tak hodně zdaru!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.207 (?), 30.6.2008 9:29, zobrazeno: 4522x

v jednom truhlíku mám na balkoně od včera z ničeho nic na jedné rostlině na pár listech takové černé flíčky plus na 2 plodech zatím z cca. 15 na této rostlině mám zespodu takový černý nebo tmavě hnědo-černý flek, asi se bude zvětšovat, nevím co to je; preventivně jsem rostliny postříkal kuprikolem

rostliny jsou v jednom velkém truhlíku 3, mají být keříčkové ale asi spíše jsou zakrslé tyčkové, je tam nová zemina a jednou za 14 dní přírodní hnojivo s guánem plus truhlík je samozavlažovací bez knotů a zalévám již jen spodem, zemina je takhle v horní vrstvě suchá a nemusím tak řešit smutnice a spol.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.207 (?), 30.6.2008 9:34

nějak nejde vložit obrázek :(zkusím to do dalšího příspěvku

www.jamie.cz/rajce.jpg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 30.6.2008 9:50

Úplně nejspíš jde o plíseň. Letos jsem koupila na plíseň rajčat, brambor, okurek atd. nějaký nový prostředek s pouze třídenní ochrannou lhůtou, což je fajn. Teď nemám bohužel možnost zjistit název, ale mělo to v názvu gold. Zatím se veškeré plodiny drží, plísně se neprojevily. V návodu je psáno, že postřik udělat pouze 2x za sezónu, takže co nevidět udělám postřik další. Ta rajčata kontrolujte, protože pokud se plíseň rozvine, máte po úrodě. Tak hodně zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 254.207 (?), 30.6.2008 11:31

zřejmě máte na mysli výrobek Ortiva, gold tam sice není, ale je to novinka a má to jen 3 denní OL a je to širokospektrý fungicid proti opravdu drtivé většině původcům důležitých chorob

již jsem aplikoval, tak uvidíme...

letos se prodává dle informací v obchodě až 4x více prostředků proti nemocem!!! důsledek prý slabé zimy (nedostatečné mrazy) a pravdou je, že na zahradě co mohlo onemocnět tak se to stalo! naštěstí se podařilo zatím vše zvládnout, ale napadaný byly komplet angrešty, hruška, meruňka, broskev, jabloně, růže... to co je letos jsem ještě na zahradě nezažil!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika