Atraktívne druhy rajčín



host - 99.59 (?)
3.2.2021 12:58

Dobrý den pane Vladimíre, moc rád bych využil Vaší nabídky. Pěstuji hlavně klasické české odrůdy a zpestření sortimentu bych ocenil. Nepreferuji konkrétní odrůdy, budu rád za jakékoliv mimo Black from Tula. Kdyby byla možnost 5 - 10 odrůd, různé barvy, tvary... jako poděkování bych Vám zaslal v průběhu roku balíček s česnekem, pokud byste měl zájem. Zatím tu nejsem registrován. Můj mail holubpav@post.cz. děkuji mnohokrát PH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 2.2.2021 19:22

Vladimíre, omlouvám se, ale ta vaše diskuze tady mne inspirovala a tak jsem změnil názor. Připojil bych se k Tvé objednávce. Vybíral jsem podle toho, jak moc je o těch odrůdách slyšet na TV.

Kdybys mi prosím objednal (5 semínek od každého, ne víc):

Bulgarian #7; Bulgarian Triumph; Black from Tula; Kellogg's Breakfast a Noir de Crimee (Black Krim/Crimea).

Díky moc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JanG - (17) - 199.130 (?), 3.2.2021 14:28

Milane, Black from Thula, Kellog's a Black Krim se dají v pohodě koupit i v Čechách. Black from Thula a Black Krym např. na dobrasemena.cz, Kellog¨s u neoseeds. Tam jsem objednával minulý rok i já a ještě mám zbytek semínek doma (Kellog's). Já chci z toho seznamu zkusit asi jenom Amish paste a Green grape, které mají také u neoseeds. Pro rok 2020 jsem u nich objednával skoro 30 odrůd a i když nebylo klíčení u všech semínek super, tak semínka se u nich dají sehnat fakt dost levně. Nevím, jestli je lepší to objednávat z ameriky, když je to za pár korun v českém e-shopu. Ty bulgarian jsem ale v českých obchodech nenašel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 3.2.2021 17:45

Ti Bulhaři mne zajímají nejvíc. Pořád totiž pátrám po té odrůdě, kterou jsme za totáče dováželi z Bulharska, tedy nejspíš, a mně hrozně chutnala. Možná je to jen zkreslená vzpomínka. Ale toho Triumpha vychvalovali na Tomatovillu skoro do nebes. Tak to chci zkusit. Ty ostatní raději koupím v USA, protože jich nechci moc. Jen tak na odzkoušení a abych měl pocit, že pomáhám udržet hairloom.wink Peníze neřeším.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 61.132 (?), 4.2.2021 8:35

Navážu na tento příspěvek i když se jedná spíš o ta ostatní rajčata. Ta moje objednávak není žádnou objednávkou, jen napíši která rajčata chci a už se o nic nestarám. Poštou mně dojdou semena a já je pošlu těm z vás kteří jste měli o konkrétní odrůdu zájem. Pochopitelně vím, že některá ta rajčata pobíhají i po ČR a protože se snažím, aby ten seznam co budu chtít byl co nejmenší, tak třeba ty Black nebudu objednávat. Také nebudu objednávat semena toho co doma mám, ale budu muset teprve prohrabat tu krabici se semeny. Mohl bych mít třeba KBX (varianta Kellog´s s bramborovým listem, snad odolnější a úrodnější), Heidi jistě mám, protože jsem je vyséval loni, to červené srdce Reif´s bych měl mít někde sáček s pětii semeny, dostal jsem ho s cca třiceti různými srdci a na to abych ho odzkušel ještě nedošlo. Asi tam mám ještě nějaká semena Sophie´s Choice a možná tam budu mít i starší semena Anna Russian (odkud jsem je měl, nepamatuji se, nepíši si to stejně jako to komu jsem co posílal). Píši to proto, že kdyby někdo z vás tady chtěl některiou z těchto odrůd pěstovat ještě letos,  stačí se ozvat. V pátek půjdu na poštu s dopisem do Dánska (semena Start F1) a tak bych to sfoukl najdenou.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 4.2.2021 17:13

Vladimíre, netrvám vůbec na ničem, co jsem si napsal. Rád bych ty Bulhary, ale ani to není otázka života a smrti.wink Ty sám asi taky nevíš, co na Tebe zbude. Je to příležitost, které by bylo škoda nevyužít, ale Ty víš, že letos už mám taneční pořádek zaplněný, stejně jako Ty. Co bude, bude, co nebude, nebude.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 211.23 (?), 2.2.2021 21:04

 Vladimíre, prelúskala som to a ak si sa ich podujal   nejaké objednať, vieš, že ja som zaťažená hlavne na skoršie odrody a srdcia,  v poslednom čase aj na typy pasta, tak som si vybrala :2. Amish Paste, 5. Anna Russian(pestovala som 2 roky zo semienok od Jany, chcem skúsiť zmeniť zdroj),20. Cherokee Chocolate, 32. Eva Purple Ball(pestovala som, chcem skúsiť zmeniť zdroj), 44. Heidi, 58. Martino's Roma, 83. Reif Red Heart, 85. Russian # 117 yellow and orange(vyskúšať iný zdroj) Ak by si mal vo svojom zozname práve tieto, mne stačí 2-3 semienka sa podeliť.

Díky Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.132 (?), 2.2.2021 22:42

Budu asi objednávat deset až dvanáct odrůd. Víc nechci ze dvou důvodů. Nechci, aby si o mně někdo myslel, že jsem hamoun a také chci, any ten dopis, kterým mně to pošle vypadal jako normální dopis. Myslím si, že to nějak dáme dohromady a na to, co by případně nebylo hned teď je ještě dost času to zajistit jindy. Některé stejné odrůdy chci také já, některé dokonce mám. Co nedostaneme teď, zajistím v průběhu tohoto roku. To mohu slíbit. Kolik semen Heide posílá nevím, ale předpokládám obvyklou dávku deset semen, takže bude možno se nějak podělit. Co konkrétně objednám uvedu zde.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.59 (?), 3.2.2021 12:58

Dobrý den pane Vladimíre, moc rád bych využil Vaší nabídky. Pěstuji hlavně klasické české odrůdy a zpestření sortimentu bych ocenil. Nepreferuji konkrétní odrůdy, budu rád za jakékoliv mimo Black from Tula. Kdyby byla možnost 5 - 10 odrůd, různé barvy, tvary... jako poděkování bych Vám zaslal v průběhu roku balíček s česnekem, pokud byste měl zájem. Zatím tu nejsem registrován. Můj mail holubpav@post.cz. děkuji mnohokrát PH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 211.23 (?), 3.2.2021 8:16

Díky, Vladimíre za ochotu, z tých mojich čo som písala, môžeš zoznam skresať o Or. Russian117, Anna Russian, Eva Purplle Ball, nejaké semienka ešte mám zo svojich zobraných, tento rok z nich budem dávať iba Orange Russian 117.Príp. aj nejaké iné môžeš vynechať, ak by si toho mal veľa. Ešte raz díky, robíš záslužnú osvetu v rajčinovaní.yes Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 3.2.2021 10:51

Vladimíre, taky bych se ráda přidala k objednávce na příští rok, pokud je to možné. Chtěla bych zkusit: Sophie´s Choice, Orange Russian 117, Kellog´s Breakfast, Manyel a Redfield Beauty.

Sophie´s Choice a Orange Russian 117 jsou u mnohých z vás stálice, tak proto smiley Kellog´s Breakfast, Manyel a Redfield Beauty mě zaujaly, pokud s nimi máte někdo zkušenost, budu ráda, když se dozvím víc.

Moc děkuju,  Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika