Příspěvky uživatele - JanG

Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 15.9.2021
U mně stejně jako minuký rok většinu rajčat zlikvidovala plíseň. Popravdě už mě to přestává bavit. Hodně rád zkouším nové odrůdy, ale rád bych měl i nějakou slušnou úrodu. Doteď jsem se kvůli semenaření vyhýbal hybridům. Příští rok ale pravděpodobně... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 23.3.2021
Hezky Vladimíre. Ty rajčata v zadní řadě už vypadají, že by chtěli ven :). Já se teprve tento víkend chystám na výsevy.
Rajčata 2021, 18.3.2021
Elen, ano, ta ruská pěstitelka nechává i u keříkových rajčat jenom 2-3 výhony. Já plánuji pěstovat na 2 výhony. Ještě jsem to u keříkových rajčat nezkoušel, tak uvidíme. Jinak odrůdy které plánuji takto pěstovat (4 na m2) budou Denár, Orbit, Pavlína,... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 17.3.2021
Já taky plánuji pro nadcházející sezonu výsadbu po dvou rostlinách do jedné jamky. Asi před půl rokem jsem viděl tento způsob ve videu jedné ruské pěstitelky a zalíbilo se mi to. Stejně jako Vladimír chci dát po dvě sazenice k sobě do 500 ml kelímku.... celý příspěvek >
Atraktívne druhy rajčín, 3.2.2021
Elen, Kellog's jsem pěstoval v minulém roce, spolu s dalšími asi 20 steakovými odrůdami. Semínka špatně klíčila a rostlinky v sadbovači nic moc. Lépe se rozjely až po výsadbě na záhon. Plody nasazovaly pozdě a moc jich nebylo. Odrůda měla velké... celý příspěvek >
Atraktívne druhy rajčín, 3.2.2021
Milane, Black from Thula, Kellog's a Black Krim se dají v pohodě koupit i v Čechách. Black from Thula a Black Krym např. na dobrasemena.cz, Kellog¨s u neoseeds. Tam jsem objednával minulý rok i já a ještě mám zbytek semínek doma (Kellog's). Já chci z... celý příspěvek >
Atraktívne druhy rajčín, 2.2.2021
Vladimíre, pokud je hlavním záměrem jenom udržovat ty odrůdy, tak myslím, že se není potřeba obávat, že vymizí. Vic jak 10 z nich jsem sám pěstoval a asi třetina z nich se dá v pohodě sehnat i v českých obchodech. Já osobně se snažím pěstovat hlavně... celý příspěvek >
Papriky 2021, 1.2.2021
U papriky se snažím pěstovat hlavně odrůdy vhodné venku na záhon. Moc odrůd jsem zatím netestoval. První rok Feher, California Wonder a De Cayenne. Odrůda Feher byla první rok parádní, ale pak už ne. Odrůdě California Wonder se u nás nedaří. Z... celý příspěvek >
Atraktívne druhy rajčín, 30.1.2021
Milane, pokud jde jenom o odrůdu "Black from Thula", tak tu jsem pěstoval na pozemku, který jsem koupil od zemědělců. Pár let tam byla louka. Půda spíše písčitá, mírně kyselá, málo úrodná. Pozemek zastíněný není vůbec (bývalé pole). Poloha cca 480 m... celý příspěvek >
Atraktívne druhy rajčín, 29.1.2021
Z toho dlouhého seznamu jsem pěstoval něco přes 10 odrůd. Poslední sezonu hlavně steakové, napr. Aunt Ruby's German Green, Cheerokee purple, Brandywine red, Mortgage Lifter, Soldaki. U všech byl problém s opylením. Pěstuji venku, vlhčí pozemek, vyšší... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.1.2021
Co jsem se díval na nějaká ruská videa a skorých rajčatech, tak oni často uvádějí DTM od výsevu, ne od výsadby na zahradu, jak je zvykem u nás. Viděl jsem jedno video, ale je to už nějaký čas, takže na detaily si moc nevzpomínám. Paní ve videu taky... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.1.2021
Omlouvám se za opožděnou reakci. Tohle fórum není moc uživatelsky príjemné a těžko je sledovat příspěvky. Oba pozemky jsou cca v 480 m n.m., takže níž než Váš pozemek. Minimálně jeden je ale v mrazové kotlině, severný svah. Výhodou ale je... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.12.2020
Sazenice si myslím, že mám celkem hezké, vzhledem k pěstování v bytě. Většina vysoká kolem 40-50 cm, ani nejsou moc vytáhle a občas je vidět i náznaky květenství. Výsevy dělám obvykle ve druhé půlce března a sazeničky dvakrát přesazuji do většího. To... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.12.2020
Díky za nabídku, možná ji v budoucnu využiju. Problém není v tom, že bych nevěděl co pěstovat. I na pozemcích mám místa dost. Problém je s místem pro předpěstování sazenic. Zatím na zahradu dojížídím jednou týdně a sazenice předpěstovávám v bytě na... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.12.2020
Můj plán pro rok 2021. Rajčata budu pěstovat na dvou pozemcích. Oba pozemky jsou cca 460 m n. m. Pozemek č. 1 je dost vlhký, s těžší půdou. Je to nový pozemek, kde jsem rajčata poprvé pěstoval až v roce 2020. Po pár suchých sezónách jsem si... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika