Atraktívne druhy rajčín



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 63.218 (?) 
29.1.2021 8:51

Omlouvám se za překlepy, asi se budu muset vždycky přihlásit, abych je mohl dodatečně opravit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
slniečko - (14) - 253.204 (?), 29.1.2021 9:12

Odporucam viacero zdrojov preverennych informacii. Tomatoville a Tatiana je len 15% percent celosvetovych info a kazdy objavitel si rad prisvojuje uspechy.

Mali ste reagovat, promptne na to, aku vlastne ma odrodu, nie ze to nie je spravna odroda pod tym nazvom.

A treba sa podpisovat, neskryvat sa za anonym.

slniecko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.218 (?), 29.1.2021 9:29

Opravdu se s Vámi nemíním dohadovat. Podepisuji se vždy. V tomto případě jsem zapomněl, ale hned pod tím jsem se omluvil a podepsal. Nevím o jakém objeviteli tady píšete, nikoho jsem neuvedl. Jak jsem reagoval je jen mojí věcí. Ani se mně nechce hledat co tím myslíte.  Kolik procent z celosvětových informací činí Tatiana´s TOMATObase Tomatoville nevím a ani mne to nezajímá. Jde hlavně o kvalitu informací a ta tam je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.164 (?), 29.1.2021 6:26

Milane, pomalu už bys měl začít testovat nehybridní rajčata. Jen v tatianastomatobase je jich přes 4000. Přece jen, když si to sám odzkoušíš a ochutnáš ho, je to nejlepší. Až s těmi OP odrůdami skončíš, můžeš začít s hybridy, těch je několikrát víc.smiley Neodkládej to!!!

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 29.1.2021 8:23

Milane,

Black from Tula jsem měla loni. Z výsevu 14.1. byla první sklizeň 26.6. Např. Oxheart ze stejného výsevu dozrálo první až 9.7, San Marzano 20.7., takže mi tak strašně pozdní nepřipadá - ale byl to jen první rok.

Spíš jsem s ním měla tu potíž, že mi nepřipadalo moc "Black", spíš "Red" a když jsem trochu pátrala, zjistila jsem, že se to stalo více lidem, kteří koupili semena na "Dobrá semena". Ohledně chuti jsem si u něj napsala, že mi moc nechutnalo, ale zbytku rodiny a přátelům ano. Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 29.1.2021 15:38

Díky Elen. Takže mi radíš obstarat si semena raději odjinud. Já mám s Dobrými semeny docela slušné zkušenosti. No, letos už to nebude. Půjde na seznam čekatelů.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.143 (?), 30.1.2021 7:48

Elen, tak trochu firmě Dobrá semena křivdíte, Nevím co mají za obrázek na sáčku se semeny, ale asi to nebude rajče černé v tom smyslu jak některá rajčata dnes známe. Black v angličtině neznamená jen černý, ale také tmavý, a protože se tomu, kdo toto jméno rajčeti dal, zdálo tmavší než běžné růžové nebo červeně tak mu dal jméno Tmavé z Tuly. Jaká má být správná barva je vidět na obrázku převzatého z Tatiana´s TOMTObase. Pokud Vám nechutnalo nebo jinak nevyhovovalo tak za to už prodejce semen nemůže. Nekupuji semena od firmy pana ing. Gajdoština, ale myslím si, že dělají dobrou práci v tom, že některé heirloom odrůdy rajčat jsou tady dostupné všem, za relativně nízký peníz.

                               Vladimír 

Black from Tula
Black from Tula
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 29.1.2021 15:15

Vladimíre, dobře jsem se zasmál.laugh Možná Tě to překvapí, ale nejsem nesmrtelný.

Ale můj nevinný dotaz vzbudil ohlas, což? No, já jsem zatím těm biftekům nepřišel moc na chuť. Nejspíš jsem zkoušel ty nesprávné odrůdy. Tak tak čtu a poslouchám, jestli by nebylo něco fajnovějšího. A ta BfT zněla zajímavě.

Milan

Ale už s těmi OP letos začnu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.227 (?), 29.1.2021 14:32

Black from Tula se mi daří venku, z těch velkoplodých je spíš ranější, velmi sympatické, někdy má sklony k praskání. Slupka tenká, chuť lahodná, rajčatová, spíš sladší a jakoby máslová. Výborné za syrova - na saláty, obložené chleby, do burgerů, na bagety. Barva je spíš hnědá, opravdu černá rajčata jsou Indiga (Indigo Apple skvělé, Indigo Ruby neurazilo, Indigo Kumquat nejdřív odmítala klíčit, pak růst a nakonec se sice vzpamatovala, ale už se s nimi nebudu rozčilovat).

Zatím neotravovalo s chorobami, ale všechna rajčata mám pod střechou, tak nevím, jak je na tom s plísní. Na nedostatek calcia si nikdy nestěžovalo (zatímco třeba Trifelům černaly špičky plodů v podstatě každý rok). Je to rozumně mohutná rostlina se silnějším stonkem, takže tu váhu plodů unese.

Venku pěstuji rajčata v nádobách 11l, směs kokosového vlákna a substrátu, hnojím tekutými hnojivy.

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 29.1.2021 15:32

Díky.

Ta barva je mi mnohem sympatičtější než opravdu černá. Takže spíš plus než mínus. Pochopil jsem to správně, že je pěstujete v kontejnerech 11l a nejspíš na kryté terase? Protože to bych mohl také zkusit, spíš než na zahradě, kde jsou vystaveny náporům plísně. Na balkonech jsem ještě plíseň nikdy neměl. 4té patro je 4té patro.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika