Atraktívne druhy rajčín



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?) 
28.1.2021 19:32

Trochu se mi z toho motá hlava. A uvědomuju si, že prostě mé pěstitelské nadšení má své limity. Do těchto výšin můj orel nikdy nedoletí - mám rajčatový záhon ve tvaru orla u chalupy. wink A ještě hůř: mé chuťové buňky nejsou tak vyvinuté, aby rozeznaly tolik chutí. Takže jak říkají hráči pokeru "Fold", tedy skládám.sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 6.138 (?), 28.1.2021 20:49

Trochu jsem brouzdal po rajčatových fórech a několikrát narazil na velice pozitivní hodnocení odrůdy Black from Tula. Carolyn Male ji dala na seznam. Jenže jiné podmínky můžou znamenat jiné výsledky.

Může někdo, kdo už je pěstoval, potvrdit jejich kvalitu i v našich podmínkách? Je docela pozdní, ale když ji vyseju včas, úrody se asi dočkám. Letos to sice nebude, můj seznam už je na 120% plný, ale příští rok by to možná šlo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 29.1.2021 2:31

Rajče Black from Tula mi přišlo svými vlastnostmi k nerozeznání od Black Russian.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.164 (?), 29.1.2021 6:16

Nemám moc rád černá rajčata, takže ani jedno z nich jsem zatím nepěstoval i když semena Black Russian jsem dostal darem. Dnes už si nepamatuji jestli jsem je vyhodil nebo někomu dal. Spekuluje se, odkud vlastně černá rajčata přišla, jestli ze Španělska nebo z Ruska.U těch ruských je většinou stejný vznik jména. Někdo pošle do USA semena nějakého ruského rajčete a ten kdo z nich vypěstuje rostlinu a sklidí rajčata ho nazve třeba městem odkud semena dostal (nebo jiným jménem). Odtud se potom rajče s tímto jménem šíří třeba i do Ruska. Pokud jde o ta dvě rajčata, která máte na fotce, tak asi někde došlo k chybě. Podívejte se na web tataianatomatobase.com a zjistíte, že ten Black russian je Black from Tula. Black Russian má vypadat jinak.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.164 (?), 29.1.2021 6:19

Omlouvám se za překlep: mělo být tatianastomatobase.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 29.1.2021 10:31

K srovnávacímu fotu Black Russian a Black from Tula:

Semínka BR jsem kupovala v roce 2010 v Amsterdamu. Výpěstky odpovídají zobrazení na fotu. BfT jsem kupovala tamtéž, ale v sáčku od nějakého pěstitele. Krabičku s těmito sáčky vytáhla paní zpod pultu, když viděla náš zájem o rajčata.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 29.1.2021 10:32

.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 63.218 (?), 29.1.2021 11:30

Přidávám jen dvě fotky, které dostatečně osvětlují jak ty dvě rajčata mají vypadat. Black from Tula je biftek 280-320 g, Black Russian je normální rajče (s pěti komorami) 60 - 120 g.

           Vladimír

Black Russian
Black Russian
Black from Tula
Black from Tula
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
slniečko - (14) - 253.204 (?), 29.1.2021 8:07

Priatelia,

Milane, Black from Tula je ploskoidný steak, ktory som pestoval v zahrade 2 roky a chut bola skvela, komplexna.

Davnejsie sa na trhu sobjavili dva druhy paradajok s identickym nazvom Black Russian.Na uvedenom obrazku je odroda, ktora dorazila do Europy z Ruska a Rusi ju volaju Cerny Russky.Anglani preto zacali ju nazyvat Russian Black alebo iba Black, aby ju odlisili od svojho produktu. Pozor nie je to to iste, co Black Russian.

Black Russian ma tvar skor velkeho vajca a bol vyvinuty britskymi expertmi, s nazvom, ktory ma predavat samo osebe.Kedze ruske paradajky maju cveng vo svete, tak ich nazvali Black Russian.Pestoval som ich minulu sezonu.Russian Black je ploskejsi steakovity tvar.

Na weboch su casto tieto odrody so skrizenymi udajmi.Nie je to prvykrat ani posledny.Takychto dvojnazvov je vela.Ja ich rozoznavam podla tvaru.

To co uvadzaju na strankach v USA, je neskor casto korigovane, pretoze sa ozvu povodni majitelia.Komplexnejsie.problem je v tom, ze azbuku nevedia citat anglicky hovoriace narody.

slniecko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.218 (?), 29.1.2021 8:49

S tím Black Russian si tak trochu  vymýšlíte. Toto rajče přišlo z Ruska do Kanady, přičemž jeho jméno nebylo známo. V Kanadě se pojmenovalo jako Black Russian nebo jako Russian Black což je synonymum. To, že je v Anglii, po celé Evropě a také zpět v Rusku pod rusky změněným jménem není nic neobvyklého. Je plno takových odrůd které se do evroby vrátily z ameriky a na webech nabízejí.. Například Czech bush je vlastně česká keříčková odrůda Imun. S tím, že neumí číst, mluvit a psát rusky, to jste opravdu přestřelil. V Kanadě a USA je velmi velká komunita ruských a ukrajinských přistěhovalců, kteří jsou na tom s ruštinou daleko lépe než já i vy. Třeba Tatiana jak už její jméno naúpovéídá je rodilá ruska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika