Ako spravne pestovat planty rajcin?



jfalta - (39) - 220.94 (?)
13.3.2013 17:01

Zas s tím pikýrováním nemusíte tak spěchat. Já poprvé pikýruju, když už má rostlinka první pravé lístky.

Nevím, jestli si rozumíme s tím semenáčikem. Semenáčekem se myslí malá rostlinka vyrostlá ze semene.

Nechal bych semena klíčit někde na teplejším místě, než je chodba, a teprve, až rostlinky trochu zesílí, tak bych je přesunul do chladu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 13.3.2013 16:08

ked uz mam tie semenaciky naplnene zeminou je mi luto zasa zhanat kelimky, chcem sa preto spytat mozem tu rastlinku nedat pri pikyrovani na rovno do toho semenacika ktory nie je moc vysoky ale len aby bola v zemi a vrch trcal 1cm nad zemou? Tie listky musia byt uplne rozvinute na rovinu alebo staci aby boli rozvinute?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jfalta - (39) - 220.94 (?), 13.3.2013 17:01

Zas s tím pikýrováním nemusíte tak spěchat. Já poprvé pikýruju, když už má rostlinka první pravé lístky.

Nevím, jestli si rozumíme s tím semenáčikem. Semenáčekem se myslí malá rostlinka vyrostlá ze semene.

Nechal bych semena klíčit někde na teplejším místě, než je chodba, a teprve, až rostlinky trochu zesílí, tak bych je přesunul do chladu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (412) - 78.100 (?), 14.3.2013 7:56

Bojim sa aby sa rystlinka velmi nevysilila a potom sa neohla a neuschla ako sa mi to stalo minuly rok na prvy pokus.  Teraz neviem, mam teda cakat na prve, prave listky alebo pikyrovat? Potreboval by som poradit kedze tie nadobky/ja som to nazval semenacik/  v tom plate nie su moc hlboke, ci to nevadi ked tu rastlinku tam nejako ohnem, zasypem a na vrchu necham len 1cm s listkami ci to bude dobre Na chladnejsie miesto som to dalô preto aby sa velmi nevytahovali. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 152.25 (?), 14.3.2013 8:22

Jestli se vám tam ale vytahují stejně, tak bych to dala raději přece jenom na parapet doma - bude o malinko víc světla a nemusíte se bát, že vám procházející soused plata sejme z vratkého sušáku.

Nejsem odborník, ale klidně bych ty rostlinky přepíchala do těch samých kelímků (ale hlouběji), ještě nějakou dobu vám vydrží. Já jsem je taky měla v dost mělkých miskách, pak přepíchnuté tamtéž, a když povyrostou, jdou do samostatného většího kelímku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.3.2013 8:33

Pro výsev je asi lepší nevysévat semínka jednotlivě do sdbovačů ale vždy odrůdu ve skupince. Zabere to méně místa a když máte "svazeček" rostlinek s prvním pravým lístkem tak ho něčím podeberete a krásně i s balem vyjmete ze zeminy. Pak opatrně oddělíte jednotlivé rostlinky, můžete bal propláchnout v misce s vodou a zůstanou Vám čisté kořínky, a přepícháte na patřičnou hloubku. Právě na ten výsev se hodí i např. ty 2 dcl. kelímky a místo to na okně moc nezabere.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 14.3.2013 8:43

Já vysévám do sadbovačů 2x2 cm po jednom semínku do buňky, pak přesazuji do sadbovačů 4x4 cm a nakonec přesazuji do krabic od mléka. 

14.3.2013
14.3.2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.3.2013 8:50
Používám taková plata na výsev odrůd určených na záhony. Pokud mám místo tak je nechávám v celku a do každé buňky dávám 3-6 semínek od jedné odrůdy, přepíchávám do 2dcl kelímků. Na ně zase pasují malé plastové přepravky na mandarinky nebo velké klasické na zeleninu. Bedýnky vyložím igelitem který slouží jako podmiska, dám ven nebo do skleníku, dobře se s nimi manipuluje zvláště v případě že sazenice sklízím na noc domů kvůli chladu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 15.3.2013 13:03

Také já pikýruji, až když mají rostlinky pravé lístky. Kelímky jsem letos koupil nové,2dl v Makru 100ks/35Kč s daní. Všem, kdo mohou, doporučuji za rostlinky nainstalovat zrcadla. Jedině tak budou mít rostliny dostatek světla a nebudou se vytahovat.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.145 (?), 15.3.2013 13:36

A to vam nestacia vyplachnute kelimky od jogurtu alebo kyslej smotany? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 15.3.2013 14:04

Tak ono je nutné použité kelímky od jogurtů vypláchnout, nemají 2dl, ale méně a 35hal za nový kelímek mi nepřipadne až tak mnoho, v poměru k ceně semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika