Příspěvky uživatele - jfalta

Mnohonožka (?) na kořenech trvalek, 30.7.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, neví někdo prosím, co mi ničí trvalky (záplevák, srdcovka) a jak s tím bojovat? Po vykopání postižených trsů jsem objevil v kořenech chodbičky a v každém nekolik mnohonožek (asi). Dékla je 10-15 mm, šířka 1mm. Přikládám fotografii.... celý příspěvek >
Zelenina pre prežitie, 27.4.2015
Takto zakopaný mrazák může fungovat jako sklep tam, kde jsou stabilně mírné zimy, jako byla ta letošní. Při silnějších mrazech to rychle promrzne, pokud se to neschová třeba pod kupu listí.
Třapatka nachová nekvete, 4.9.2014
Je to trvalka, první rok obvykle nekvete.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 28.8.2014
Nevím, jak dnes dostupné postřiky, ale Baycor dokázal napadení léčit - napadená místa na listech odumřela. Nakoupil jsem před ukončením prodeje zásobu, protože soused má na zahradě velký jalovec a bez postřiku by mně hrušně do pár let odešly.
Založení záhonu, 9.4.2014
40m2 není nic extrémního, pokud během léta a podzimu nechcete zeleninu nakupovat nebo třeba zavařujete jahodové džemy (nemluvě o rezervě kvůli střídání plodin). Krom toho záhon je stará plošná míra odpovídající cca 400 m2.
Plot do nízké hloubky, 19.3.2014
Pokud to není ve vnitrobloku, kde nefouká, tak na stínící folii zapomeňte nebo to zalijte do masivních betonových desek. Běžně prodávané patky to při téhle hloubce neudrží.
Úprava staré neudržované zahrady, 18.3.2014
Pokud o rybízech uvažujete i do budoucna, tak je nesmysl se keřů zbavovat. Pokud překáží, je snadné je přesadit a zmladit. Máme na zahradě dva cca třicetileté a pořád plodí. Dalších 10 keřů rybízu jsme namnožili rozdělením několika podobně starých... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 2.3.2014
Bylo dost plodné a vcelku rané, ale nebyl jsem schopný ho sníst samotné, leda v salátu. Nebylo vůbec kyselé, jen lehce nasládlé a moučné.
Rajčata pro sezónu 2014, 2.3.2014
Minulý rok jsem pěstoval několik rostlin "malinowy retro" a byla to bezkonkurenčně nejmdlejší odrůda, kterou jsem zatím jedl.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 15.1.2014
Na šeříku rez nebude. Můžete to vyfotit? není to jen lišejník?
Efektivnost ochrany proti hryzcům, 15.1.2014
Četl jste příbalový leták Phostoxinu? Vámi uváděné použití je zakázané kvůli jeho vysoké toxicitě a aplikovat ho může jen vyškolená osoba.
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 9.12.2013
Prací prášky už pár let fosfáty neobsahují.  Ona ta debata až tak akademická není. Zásoba fosfátu není neomezená - odhadované rezervy jsou na 50 - 100 let a jsou hlavně v Číně, která nasadila vysoká cla, a subsaharských státech. Získávání... celý příspěvek >
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 9.12.2013
Vaše data týkající se moči se neshodují s tím, co se uvádí v jiných publikacích(třeba tady nebo tady), kde udávají kolem 1 g fosforu na litr moči, tj. 0,1 %.
Kosti, močůvka a jiné alternativní zdroje fosforu, 5.12.2013
Jenže on má pravdu. Vzhledem k omezeným zásobám superfosfátu se uvažuje o lidské moči jako zdroji fosforu. Co se týká složení moči, našel jsem poměr 7-1-2, což není stopové množství.
Povinnosti vlastníků pozemků, 5.11.2013
Váš příspěvek vypovídá víc o Vás než o sousedech. Ta metasekvoj tam nestála, když jste se tam stěhovala? Měli by si před Vámi sednout sousedi na zadek a pokácet stromy, co Vám vadí, protože Vás zahrada stála nemalé peníze? Je samozřejmě neslušné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika