Ako spravne pestovat planty rajcin?



jfalta - (39) - 220.94 (?)
13.3.2013 13:18

Teď už je asi pozdě to předělávat, ale přijde mi zbytečné set semínka zvlášť do plat. Připravujete se tak zbytečně o světlo. Já kazdou odrudu seju celkem nahusto do malého květináče a postupně rostlinky rozsazuju do květináče většího průměru.  Teprve když už si moc stíní, tak jdou do kelímků a nakonec do krabic od mléka. Docela dlouho se mi tak vejdou na parapet hned k oknu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.3.2013 14:52

Souhlasím s paní 242.34, přesadil bych sazeničky a dal je naparapet. Já pikýruji vyklíčené rostlinky do kelímků od kávy z automatu - čtyři do jednoho kelímku. Jak povyrostou tak je dávám do těchto kelímků jednotlivě i s kořenovým balem.Za oknem mám místo pro 152 kelímků, dnes tam mám více než 200 sazenic.

           Mr Big

Sazenice 13.3.2013
Sazenice 13.3.2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jfalta - (39) - 220.94 (?), 13.3.2013 13:18

Teď už je asi pozdě to předělávat, ale přijde mi zbytečné set semínka zvlášť do plat. Připravujete se tak zbytečně o světlo. Já kazdou odrudu seju celkem nahusto do malého květináče a postupně rostlinky rozsazuju do květináče většího průměru.  Teprve když už si moc stíní, tak jdou do kelímků a nakonec do krabic od mléka. Docela dlouho se mi tak vejdou na parapet hned k oknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.132 (?), 13.3.2013 17:45

Ja som vyskusal naklicenie na mineralnej vate a uz to inac robit nebudem. Jednoducha robota a rastlinkam akoby sa darilo lepsie ako v substrate. Perfektne drzi vlhko. Zostala mi nejaka zo stresnej terasovej zahrady. Hruba asi 3 cm. Staci zapalkou urobit mini mm dierku dat tam semiacko. To vyklici a potom, ked je rastlinka vhodna na presadenie to cele ide do substratu aj s vatou. Stacia kocky 3 cm s dlzkou stran na jedno semienko, lahko sa to da narezat. V substrate urobim zodpovedajuci otvor a kocku s vyklicenou rastlinkou tam vlozim. Rastlinky sa ani nedotknem. Cista praca aj s velmi jemnou rastlinkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.3.2013 18:39

A s tou vatou to dáte na zahradu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 14.3.2013 9:45

...je to mineralna vata nie na tepelnu izolaciu ale ako substrat na stresne zahrady. Je hydrofilna a jej vlastnosti su ze zadrziava vodu.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.3.2013 10:13

Ale pikýrování vata neumožňuje! Vatu ano, ale pro hydroponické a umělé pěstování, na zahradu bych ji nedával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 14.3.2013 13:21

Vatu nakoniec prerastu korene tak, ze z jej struktury nic nezostane. Pokial ide o kocku so stranou 2-3 cm... Pri presadzani do vacsej nadoby sa netreba rastlinky ani dotknut. Presadzanie je velmi jednoduche a rychle. Nemusim pripominat, ze mineralna vata ma zlozenie mineralne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 14.3.2013 14:55

Tepelnoizolacna vata obsahuje polymerne pojiva a povrchovu hydrofobizacnu latku. Agro vata pravdepodobne nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pefito - (47) - 49.182 (?), 15.3.2013 21:21

Mam par otazok,

v stredu som prvy krat presadzal rajciny -z minipareniska do 2 dl plastovych poharov. Snazil som sa zasypat ich po klicne listy. Niektore odrody vsak maju medzi klicnymi listkami a prvym parom dost velky odstup (asi kvoli teplote na parapete). Takze aj po presadeni maju cca 7-8 cm. Otazka - ked budem presadzat znova, mozem zasypat aj klicne listy, alebo je nutne aby boli viditelne? Po akej dobe sa presadza druhy krat? A aka by mala byt velkost nadoby (pohara) staci 3 dl, alebo rovno pol litraky?

Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 15.3.2013 22:09

Při druhém přesazování u vytáhlých rostlin stonek opatrně stočím do spirály, odstraním opatrně děložní lístky (aby nezahnívaly) a zasypu až po první pravý list. Stonek pustí kořeny v celé své délce.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika