Roundap



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) 
4.7.2007 16:30
Nechci pochybovat o objektivitě Vašeho výzkumu, ale nevím, jestli je možné na základě pokusu, který zřejmě není dvojitě zaslepený, vynášet definitivní hodnocení včetně konkrétních procent účinnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 4.7.2007 23:25

Prosím neberte to jako útok. Chápu, že nemáte prostor na to uvádět jaký design měla Vaše studie (Ale stejně by to bylo zajímavé). Prosím, pokuste se podívat na problém z druhé strany. Chápu, že Váš výzkum může být jistě velmi přínosný pro ty obory lidské činnosti, které pracují s herbicidy denně a ošetřují velké plochy. Pokud budu ošetřovat vinice, pak je to jistě zajímavá informace. Ale představte si zahrádkáře, který chce občas vyhubit zeleň mezi spárami dlažby , nebo zrušit odolný plevel na části plochy , pro něj se tato informace může do určité míry jevit jako zbytná.

Spíš by ho (Snad) mohla zajímat frekvence a tíže nežádoucích účinků při práci s touto chemií. Vždy je zajímavé hodnotit koncový chemický produkt (nejenom herbicid) z hlediska bezpečnosti a to nejen vlstní aktivní látku, ale i látky pomocné.

NIcméně Vám děkuji za diskusi.

S pozdravem

CH.A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 5.7.2007 9:19
Já si takymyslím, že nejlepší je Roundup - nic jiného bych nekupoval. Mám letitou zkušenost a vím o čem mluvím. Ty levné napodobeniny jsou k ničemu - slabší účinek a navíc není 100%. Je to jako srovnávat trabanta a mercedes - oba jezdí, ale komfort je v každém jiný - zkuse si zajet v obou trasu Praha Bratislava a uvidíte. Proto doporučuji Roundup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 5.7.2007 13:11
OK, ale držme se racionální diskuse. Většina analogií je krásná po verbální stránce, ale v objektivní dískusi analogie selhává, a to právě pro svojí zavádějící nepřesnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 5.7.2007 13:15

jako levným reklamním prostorem, alespoň se občas přihlaste z jiného PC. Ta periodicky objevující se stejná IP adresa mimo jiné čtenářům říká :"Jste hlupáci, ani se nemusím moc snažit".

A daníte Váš zisk vzniklý prodejem pašovaného Roundupu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.7.2007 9:51
Tento druh reklamy na tomto fóru na mě zapůsobil tak, že už si Roundup nekoupím, ani kdyby mi ho přivezl osobně pan Monsanto. A nejsem, myslím, sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572), 13.7.2007 13:23
to p. Šmída - nemohl byste mi prosím vysvětlit co znamená "lépe naformulovaná účiná složka"? děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 14.7.2007 7:36
Výrobci herbicidů uvádí časové intervaly, kdy na provedený postřik nesmí zapršet (Roundup 12 hod., Touchdown 6 hod.). Nemáte někdo zkušenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 14.7.2007 8:04
Monsanto uvádza pre Roundup 2 hodiny. Účinok sa zvyšuje intenzitou svetla a vyššou atmosferickou vlhkosťou.
Moja skúsenoť je podobná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 14.7.2007 8:49
Mně naposledy zmokl hodně za hodinu, ani nestačil oschnout. A dobrý /plevel v dlažbě/. Mám ale vyzkoušeno, že např. z vyšší rostliny může deštěm odstřikovat na okolní i za několik dnů a poškodit je. Taky ho déšť spláchl z dlažby na okraj trávníku a taky ho poškodil. Glyfosát je labilní sloučenina, ale v první řadě reaguje s půdním koloidem /jílovité částice, humus, voda.../ spíše mechanicky a potom se rozkládá chemicky. Takže mimo půdu, na rostlinách, déle vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika