Roundap



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 236.111 (?) 
18.9.2007 16:00
Plevel stop totální herbicid. Levnější glyfosfát jsem zatím nenašel.
Výrobce Monsanto, balí se v  ČR a neprodává pod ochrannou známkou Roundup, proto je výrazně levnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 26.219 (?), 25.2.2008 21:09

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, když provedu aplikaci roundapem na trávník, který je sice oplocený, ale náš kocour přes plot přeleze. Jak dlouho tam nesmí. Děkuji     S.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.227 (?), 18.4.2008 9:48

Roundap údajně působí pouze na rostliny, takže kocour se nemá čeho obávat. Leda, že by ho na tlapičkách roznášel mimo ošetřenou plochu. Alespoň to píší například na http://www.kvetyazahrada.sk/index.php?id=530

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.43 (?), 14.7.2008 19:11

jak uvádí výrobce Roundup je účinný jen a pouze na rostliny kocour není schopen provádět fotosyntézu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.105 (?), 16.3.2009 9:08

Může mi prosím někdo poradit, zda můžem už použít Roundup, když je vlhká půda a teplota nižší... včera jsme byli na pozemku a už se tam začíná vše zelenat, ale nevíme co a jak...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 16.3.2009 17:11

Už jsem taky stříkal. Jakmile je tam něco zeleného, co chcete zničit, neváhejte. Raději ještě pak postřik zopakujte na později vyrůstající plevele. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.105 (?), 18.3.2009 19:16

Díky, už se doma radíme... o víkendu na to vlítnem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 18.3.2009 20:45

Nevím odkud jste(pokud jste například z Jižní Moravy, je u Vás možná vegetace již v rozupuku), osobně bych nespěchal, Roudup nejlépe funguje, pokud je vegetace v trysku. Na Vašem místě bych tak 3-4 týdny počkal, Dva týdny před plánovaným postřikem bych mohutně pohnojil "rychlým " hnojivem - stimulujete tím jak růst trávy, tak i plevelů, ty jsou ale při zrychleném metabolismu a růstu mnohem citlivější na Glyfosfát. Vyhnete se tím, nebo výrazně omezíte nutnost opakování postřiku tento rok. Navíc  - účinnost gylfosfátu je přímo úměrná listové ploše danného plevelu - zvlášť plevel s mohutným kořenovým systémem by měl být stříkán na co největší plochu jeho listů.  Vstřebá touto plochou více glyfosfátu a bezpečně jej zahubíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 19.3.2009 13:11

Jen tak mimochodem: účinná látka se jmenuje GLYPHOSATE (glyfosate, glyfosát), nikoli glyfosFát. (Ale fosfor opravdu obsahuje).

I já jsem donedávna etikety četl nepozorně.

Ale Váš návod je opravdu precizní.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 19.3.2009 13:52

Díky za upozornění, je to "fixovaná" chyba.  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika