Roundap



host - 22.30 (?)
5.7.2007 9:19
Já si takymyslím, že nejlepší je Roundup - nic jiného bych nekupoval. Mám letitou zkušenost a vím o čem mluvím. Ty levné napodobeniny jsou k ničemu - slabší účinek a navíc není 100%. Je to jako srovnávat trabanta a mercedes - oba jezdí, ale komfort je v každém jiný - zkuse si zajet v obou trasu Praha Bratislava a uvidíte. Proto doporučuji Roundup.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.7.2007 16:30
Nechci pochybovat o objektivitě Vašeho výzkumu, ale nevím, jestli je možné na základě pokusu, který zřejmě není dvojitě zaslepený, vynášet definitivní hodnocení včetně konkrétních procent účinnosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 4.7.2007 23:25

Prosím neberte to jako útok. Chápu, že nemáte prostor na to uvádět jaký design měla Vaše studie (Ale stejně by to bylo zajímavé). Prosím, pokuste se podívat na problém z druhé strany. Chápu, že Váš výzkum může být jistě velmi přínosný pro ty obory lidské činnosti, které pracují s herbicidy denně a ošetřují velké plochy. Pokud budu ošetřovat vinice, pak je to jistě zajímavá informace. Ale představte si zahrádkáře, který chce občas vyhubit zeleň mezi spárami dlažby , nebo zrušit odolný plevel na části plochy , pro něj se tato informace může do určité míry jevit jako zbytná.

Spíš by ho (Snad) mohla zajímat frekvence a tíže nežádoucích účinků při práci s touto chemií. Vždy je zajímavé hodnotit koncový chemický produkt (nejenom herbicid) z hlediska bezpečnosti a to nejen vlstní aktivní látku, ale i látky pomocné.

NIcméně Vám děkuji za diskusi.

S pozdravem

CH.A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.30 (?), 5.7.2007 9:19
Já si takymyslím, že nejlepší je Roundup - nic jiného bych nekupoval. Mám letitou zkušenost a vím o čem mluvím. Ty levné napodobeniny jsou k ničemu - slabší účinek a navíc není 100%. Je to jako srovnávat trabanta a mercedes - oba jezdí, ale komfort je v každém jiný - zkuse si zajet v obou trasu Praha Bratislava a uvidíte. Proto doporučuji Roundup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 5.7.2007 13:11
OK, ale držme se racionální diskuse. Většina analogií je krásná po verbální stránce, ale v objektivní dískusi analogie selhává, a to právě pro svojí zavádějící nepřesnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 5.7.2007 13:15

jako levným reklamním prostorem, alespoň se občas přihlaste z jiného PC. Ta periodicky objevující se stejná IP adresa mimo jiné čtenářům říká :"Jste hlupáci, ani se nemusím moc snažit".

A daníte Váš zisk vzniklý prodejem pašovaného Roundupu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.7.2007 9:51
Tento druh reklamy na tomto fóru na mě zapůsobil tak, že už si Roundup nekoupím, ani kdyby mi ho přivezl osobně pan Monsanto. A nejsem, myslím, sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572), 13.7.2007 13:23
to p. Šmída - nemohl byste mi prosím vysvětlit co znamená "lépe naformulovaná účiná složka"? děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 14.7.2007 7:36
Výrobci herbicidů uvádí časové intervaly, kdy na provedený postřik nesmí zapršet (Roundup 12 hod., Touchdown 6 hod.). Nemáte někdo zkušenosti?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 14.7.2007 8:04
Monsanto uvádza pre Roundup 2 hodiny. Účinok sa zvyšuje intenzitou svetla a vyššou atmosferickou vlhkosťou.
Moja skúsenoť je podobná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 14.7.2007 8:49
Mně naposledy zmokl hodně za hodinu, ani nestačil oschnout. A dobrý /plevel v dlažbě/. Mám ale vyzkoušeno, že např. z vyšší rostliny může deštěm odstřikovat na okolní i za několik dnů a poškodit je. Taky ho déšť spláchl z dlažby na okraj trávníku a taky ho poškodil. Glyfosát je labilní sloučenina, ale v první řadě reaguje s půdním koloidem /jílovité částice, humus, voda.../ spíše mechanicky a potom se rozkládá chemicky. Takže mimo půdu, na rostlinách, déle vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika