Sejmutí etiket z lahví



host - 147.173 (?)
29.12.2011 6:44

Místo fénu zkuste nalít do skleniček vřelou vodu. Takhle odstraňuji etikety z vinných lahví již delší dobu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 6.158 (?), 30.11.2011 0:05

Zbytky lepidla, které z lahví nejde běžnými prostředky/ tj. voda benzin líh/ atd. odstraňuji tak, že je stříknu spreyem WD-40, nechám chvilku působit a hrubší látkou vytřu do sucha, popř.opakuji a omyji vodou. / Z Hanácké vodky odstranit lepidlo se mi ničím jiným nepodařilo/ 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 26.12.2011 1:32

To WD 40 musím též někdy odzkoušet.

Jinak všem lidem dobré vůle přeji příjemné prožití zbytku vánoc a vše nejlepší do nového roku 2012.

Zkoušel jsem poslat PF 2012 v PDF, ale neprošlo to, tak to zkusím jinak.


PF 2012
PF 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.147 (?), 12.8.2016 16:02

Je to divné, ale opravdu to jde olejem. Prostě jsem potírala olepené místo a světe div se... pouští to. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.114 (?), 12.8.2016 17:13

Je to divné, ale opravdu to jde olejem. Prostě jsem potírala olepené místo a světe div se... pouští to.

Taky se mi osvědčil u láhví kde nestačí prosté odmočení ve vodě ten olej. Vyčetla to má žena kdysi tady na tom vláknu, nevěřil jsem ji, ale fact to funguje. Nezkoumal jsem proč a jak, ale jsem s tím způsobem maximálně spokojen.
*
Silný louh by možná byl lepší, používám ho na jinak nevyčistitelné demižony zevnitř, ale smývat s ním etikety mi přijde dost nebezpečné.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 225.17 (?), 12.8.2016 21:27

Mě se osvědčil odlakovač na nehty. Naleju na vatu, potřu, chvilku počkám, všechno setřu a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2016 12:02

Mě se osvědčil odlakovač na nehty.

Mně se neosvědčilo nic. I když etiketu nějak sejmu a lepidlo něčím rozpustím a setřu, pokaždé tam malý zbytek zůstane, láhev je v těch místech méně průhledná, někdy dokonce trochu lepí. Vždy je poznat, že jde o starou použitou láhev. 
    Proto na držší tekutiny - např destiláty, které daruji či prodávám - si zásadně kupuju nové lahve a nová víčka.  V ceně lihoviny se náklady ztratí a dojem je opravdu lepší než v lahvi, která - i když bez viněty - tvarem nezapře fernet, pražskou vodku či bechera.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.142 (?), 13.8.2016 12:37

...a dojem je opravdu lepší než v lahvi, která - i když bez viněty - tvarem nezapře fernet, pražskou vodku či bechera.

Jo, to máte pravdu. Láhví které neevokují na původní obsah je čím dál méně. A dát nějakou specialitu někomu, byť i s vlastní etiketou v takové láhvi vypadá hrozně a výrobek už dopředu degraduje.
*
V té souvislosti mně zaujaly, nevím jak dlouho jsou na trhu, ale já je objevil teprve nedávno, krémy ze směsí fluoridů na leptání skla. Efkoglass a podobné. Zajímavá cesta k vlastní atraktivní láhvi.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.8.2016 12:54

Kdysi jsem něco podobného řešil u mobilu. Totiž na nový mobil jsem vždy na displej nalepil širokou izolepu. Po dvou měsících, nebo i déle, když jsem měnil novou izolepu, stará šla odstranit blbě. Ředidlo nepřicházelo do úvahy, a třeba jar atd. to nevyčistil, vždy displej trochu lepil. Stačilo však vytřít vatou, hadříkem namočeným do stolního oleje a pak odmastit mýdlem. Nezkusil někdo olej i u lahví? P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.113 (?), 30.10.2011 12:04

moc dekuji za rady, vyhrala jsem konecne(!) nad etiketami z marmeladovych sklenicek - opravdu staci horky fen - sundate papir a zbyle lepidlo staci olivovym olejem s ubrouskem sundat a je to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.173 (?), 29.12.2011 6:44

Místo fénu zkuste nalít do skleniček vřelou vodu. Takhle odstraňuji etikety z vinných lahví již delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika