Přidávání sušeného ovoce do pálenek



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?) 
14.11.2015 20:30, zobrazeno: 9769x

Dobrý večer, jaké máte zkušenosti s přidáváním sušených plodů do pálenek? Co dalšího jste zkoušely do pálenek přidávat(koření, bylinky apod)?
Já jsem vyzkoušel slivovici, jablkovici, hruškovici, meruňkovici, višňovici a třešňovici s přídavkem příslušného sušeného ovoce. To jsem krom meruňek sušil doma.
Hruškovice se sušenými hruškami mi moc nechutnala, zdála se mi jakoby trpká(tříslovina?) a v pálence se udělal závoj.
Meruňkovice byla trochu nahořklá a udělal se v ní také závoj(že by důsledek chemického ošetření kupovaných sušených meruněk?).
Také jablkovici to moc nepomohlo. U třešňovice a višňovice jsem docílil krásné barvy, ale v chuti mi více chutnala čistá varianta.
Jedině do části slivovice i letos dám sušené švestky. Je vidět, že švestky jsou jiná liga:)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 14.11.2015 21:24

A co takhle kompotované nebo kandované ovoce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.171 (?), 14.11.2015 23:48

Staré zkušenosti s tím mám, ale jen ty nejhorší.
*
Kvalitu pálenky to nezlepší jen ji zbarví, někdy i zakalí a ani chuťově ji to v tom malém množství na likér nezmění. A špatný destilát to v žádném případě nevylepší. Žádné jeho pachutě to z něj nevytáhne a ani aroma nezlepší!
Ty sušené plody se do láhví dávají jen jako dekorace. Už předem vymacerované v lihu aby nezměnily barvu ani charakter destilátu.
A v případě likéru nebo ovocných ratafií se maceruje ovoce v lihu nebo pálence v poměru cca 1:1, doslazuje se cukerným sirupem a po vyčeření se tam případně nějaký plod nechá. Ale taky jen pro dekoraci a už vymacerovaný...

Rafael. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 3.12.2015 22:35

Nejde o zlepšení nekvalitního destilátu, ale spíš o zpestření chutí a berev.

Do 5l slivovice dávám velkou hrst sušených švestek a chuti to určitě neškodí ba naopak. Neříkám, že je chuť lepší, je prostě trochu jiná a mně chutná. Možná díky cukru ze sušeného ovoce je výsledný destilát jakoby jemnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika