Pokazil jsem kvas?



Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.137 (?)
28.1.2009 19:59

Ja si myslím, že je to štandartný výsledok. Je evidentné, že mali dostatok cukornatosti i napriek nadm. výške, ktorú Ste zadali. Nakoniec Durancie dosiahnu výbornú cukornatosť i v takých nadm. výškach. Viete o akú odrodu sa jednalo vo vašom prípade?  Prajem príjemné chvíle strávené pri Vašej slivovici. Mňa pálenie sliviek ešte len čaká...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
      
host - 16.159 (?), 28.1.2009 15:08

Dobry den, na odvetrani je asi nejlepsi nechat cerstve vypalenou slivovici ve velkem demizonu tak, ze demizon neni plny, ale hladinu ma v tom nejsirsim miste (aby plocha hladiny byla co nejvetsi). Potom myslim staci tak tyden az 10 dnu. Pokud slivovici stocite do lahvi nebo mensich nadob, nechte je otevrene. Pokud hladina dosahuje az do hrdla tech nadob (tzn. je relativne mala) nechte je odspuntovane klidne i mesic. Pred otevrene hrdlo (hrdla) prehodte nejky cistu kus latky, gazu apod. To kvuli prachu.

Take se mi docela osvedcilo pouziti akvaristickeho vzduchovaciho motorku. Propojit pumpicku a poreznim kaminkem polyetylenovou hadickou. Vse - pumpicku, hadicku a kaminek poridite v akvaristickych prodejnach do 300 Kc. Kaminek a navzduchovana hadicka ma tendenci plavat na hladine. Tedy ke kaminku privazat vhidne zavazicko (napr. nerezove, nebo mosazne). Takovymto provzdusnenim se dosahne odvetrani uz za 24 hodin. Mluvim o objemu 30l demizonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.227 (?), 28.1.2009 12:52

Chtěl bych vám všem poděkovat za rady, o které jste se zde podělili. „Palmistr“, když začal nabírat kvas a pouštět ho potrubím do kotle mi ho pochválil, jak voní a jak vypadá. Že jeden z nej, které letos pálil. Že lidi mu tam vozí všelicos, co má do kvasu daleko.
Tak jsem byl rád, že to takhle dopadlo, i když jsem ze začátku vůbec nevěřil, že z toho bude na konci tohle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.131 (?), 28.1.2009 15:54

pochvaľte sa množstvo kvasu a pálenky. pokiaľ si pamätám dopbre cukor ste nedavali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.227 (?), 28.1.2009 19:48

Nedokáži přesně určit kolik toho kvasu bylo. Můj odhad, že toho kvasu bylo necelých 200 litrů, ale to množství kvasu fakt nedokáži určit přesně, a 52% slivovice mám něco přes 17 litrů. Cukr jsem tam žádný nedával. Ale určitě ty švestky nemají takový obsah cukru, jako někde na jižní moravě, tady je oblast mezi 500-600 m.n.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.137 (?), 28.1.2009 19:59

Ja si myslím, že je to štandartný výsledok. Je evidentné, že mali dostatok cukornatosti i napriek nadm. výške, ktorú Ste zadali. Nakoniec Durancie dosiahnu výbornú cukornatosť i v takých nadm. výškach. Viete o akú odrodu sa jednalo vo vašom prípade?  Prajem príjemné chvíle strávené pri Vašej slivovici. Mňa pálenie sliviek ešte len čaká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.227 (?), 28.1.2009 20:32

Odrůdu neznám a nejspíš odrůd bylo víc, protože jak jsem psal v této nadmořské výšce celkově moc švestek neroste, tak jsem to musel sbírat všude možně po sousedech, abych vůbec něco v tom sudu měl. Kdybyste měl nějaký typ jaká odrůda by se hodila do této nadmořské výšky napište mi ho prosím na jaře si chci asi tři stromky pořídit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.136 (?), 28.1.2009 20:39

Určite spomínané Durancie... klasika. Stará odroda,  vysoko odolné voči šarke sliviek,  i keď vo Vašom prípade by som sa jej nebál, pretože najskôr sa v takej nadm. výške nevyskytuje.  Priznám sa, že s novými odrodami nemám skúsenosti a neviem mtoré sa hodia do vyšších nadm výšiek, ale Durancie sa Vám u Vás podarí zohnať buď na podnoži myrobalán alebo Wangenheimova... Treba zvážiť podnož podľa spodnej vody a pôdy... Vhodnejší bude asi myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.227 (?), 28.1.2009 21:07

Dobrá, děkuji za doporučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 87.142 (?), 28.1.2009 21:29

Ta PETka není ideální na skladování alkoholu.Měl jsem možnost kdysi ochulnat kořalku z PETky a plastová příchuť tam byla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 253.227 (?), 28.1.2009 23:00

Petka byla jen dočasné řešení, když jsem nečekal, že by se toho mohlo tolik vypálit a na převoz jsem nic neměl. Už je vše ve skle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika