Pokazil jsem kvas?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 144.181 (?) 
17.4.2009 11:34

Cukr se přidává ne k tomu aby byl větší podíl cukru ve kvasu, ale aby došlo k urychlení (a zrovnoměrnění) kvašení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 17.4.2009 11:57

z přidaného cukru je více alkoholu, ale nedávejte ho moc, je to už výše popsaný bolehlav.Dávám kilo na 100 litrů drtě a ještě je to docela moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.235 (?), 1.9.2009 19:53
Právě naopak. Bolehlavy jsou z tech aromatických látek. Cukr tam není na zrovnoměrnění kvašení, ale na výtěžěk. Na zrovnoměrnění kvašení se používají živné soli a kvasinky. Dávám jak do čeho (podle obsahu cukru v ovoci).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 7.12.2008 20:43

Obávat se otravy nad sudem se švestkami je samozřejmě nesmysl. K otravě by mohlo dojít, kdyby sud měl několik tisíc litrů a Vy jste vlezl do něj. Naklonění nad nádobu je bez rizika. CO2 není jedovatý, pouze může vytěsnit vzduch ze spodních partiích uzavřených prostor - jeskyní nebo třeba kontejnerů na zelí
   Podle mého nelze podle fotky poznat, jestli je kvas správně vykvašený, ještě nevykvašený nebo zkažený (shnilý či zoctovatělý). Kloním se ale k názoru, že je v pořádku, proč by taky nebyl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.233 (?), 7.12.2008 22:15

Bál jsem se, že když na povrchu neni plesnivý povlak je něco špatně. Ale mé obavy asi byly předčasné a zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.168 (?), 7.12.2008 23:10

xxx.xxx.94.12 (4269), 7.12.2008 20:43

Otrava samozřejmě nehrozí - voda taky není jedovatá, ale když si loknete tak se moc dýchat nedá ;-) S CO2 je to podobné - je těžší než vzduch a drží se u dna. Pokud je v sudu kvas třeba jen do půlky, tak bych věřil tomu, že koncentrace CO2 bude u hladiny dost vysoká na ztrátu vědomí při loknutí.

PS: Souhlasím, že to je sejčkování a malování čerta, ale nedalo mi to ;-) Taky držím palce ať se kvas povede!   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.233 (?), 7.12.2008 20:48

No právě takový tichý šumění jako popisujete sem slyšel, když jsem k tomu dával ucho, ale přičítal jsem to tomu, že jsem se sudem trochu potáčel a že se to nějak odlepuje od stěn, no tak to asi bylo zmíněné kvašení. Jinak obrázek funguje stačí jen zkopírovat adresu v závorkách, děkuji za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 7.12.2008 21:28

Dobrý den. Už jsem obrázek otevřel, Váš kvas je v přepychovém stavu. Jak píše MUDr. Vysloužil, proč by nebyl? Nespěchat, v pohodě to nechat dokvasit. Jakmile se Vám to bude zdát vizuálně ještě lepší, normálně tam strčte prst a olízněte. Je třeba, aby to bylo řádně kyselé, čili cukry budou prokvašeny. Skutečně to vypadá skvěle.  Tak ať výsledek dopadne dle Vašeho přání. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.233 (?), 7.12.2008 22:06

No já jsem měl strach z důvodu toho, že jsem četl spoustu článků, kde trvání kvašení bylo od 4 do 8 týdnů a ten můj už jede devátý týden. A že ovoce má propadnout dolu a nahoře má být jen tekutina. A navíc jsem četl, že spousta lidí už má vypáleno, tak asi mé obavy byly zbytečné. Vizuálně bohužel nepoznám vůbec nic, protože jak jsem psal tohle je můj první kvas a předchozí zkušenosti nemám žádné. Dobu dokvašení poznám leda podle chuti, jak píšete. Každopádně děkuji za cenné rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
082m - (10) - 64.186 (?), 7.12.2008 21:44

Nic jste nopokazil. Kvas vypadá krásně, klidně ho můžete zakrýt ale ne na těsno. V sudu se nashromáždí CO2  a ten zabraňuje tvorbě plísní. V literatuře dokonce doporučují kvasné zátky. Pokud chcete urychlit proces kvašení lze dát sudy do teploty 18o C. Při doslazování kvasu šetřete s cukrem pokud výsledný produkt budete sám konzumovat a nemáte ho jen na prodej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika