Kvas z Jugoslávských švestek



host - 157.7 (?)
22.3.2016 10:15

Je pravda, že sušení trvá dlouho. Mám obyčejnou sušičku za 1200,- , byly v ní 4 patra, 4 další jsem dokoupil okamžitě při nákupu sušičky, tak to trvá o to déle. Odpoledne trnky vypeckuju, skládám slupkou dolů, takže té šťávy moc vytéct nemože. Jede celou noc, ráno přeskládám patra do opačného pořadí a jede se dál. Po usušení skladuju v plátěných pytlíkách venku u tráma na komoře, tzn na mrazu, po donešení do kuchyně se trnky orosí jak studené pivo a tím se mírně zvýší jejich vlhkost a jsou vláčnější. Chuťově jsou v každém případě lepší, než např.vajhamky, Ty jsou skvělé v čerstvém stavu, ale po usušení mají až karamelovou příchuť. V této věci je ovšem nemožné si cokoli navzájem radit. Sto lidí, sto chutí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.3.2016 14:06

Jugoslávky se nejvíc hodí na sušení

Tak to k Vám budu muset do učení. Mně se suší velmi špatně. Na vzduchu plesnivějí a kvasí, v teplé sušičce z nich vytéká šťáva. Sušení obecně dlouho trvá a chuť není, jak bych očekával. Oproti tomu Katinka se suší tak skvěle, že s Čačanskými už to v poslední době ani nezkouším.
   Je pravda, že po povodních 1997 byla mimořádná úroda i kvalita. Bohužel, hodně slivoní pak roku 1998 vůbec nevyrašilo.
    Destilát z čačanek kupodivu vůbec není špatný. Přesto si myslím, že kombinace s Wangheimovými a duranciemi je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.7 (?), 22.3.2016 10:15

Je pravda, že sušení trvá dlouho. Mám obyčejnou sušičku za 1200,- , byly v ní 4 patra, 4 další jsem dokoupil okamžitě při nákupu sušičky, tak to trvá o to déle. Odpoledne trnky vypeckuju, skládám slupkou dolů, takže té šťávy moc vytéct nemože. Jede celou noc, ráno přeskládám patra do opačného pořadí a jede se dál. Po usušení skladuju v plátěných pytlíkách venku u tráma na komoře, tzn na mrazu, po donešení do kuchyně se trnky orosí jak studené pivo a tím se mírně zvýší jejich vlhkost a jsou vláčnější. Chuťově jsou v každém případě lepší, než např.vajhamky, Ty jsou skvělé v čerstvém stavu, ale po usušení mají až karamelovou příchuť. V této věci je ovšem nemožné si cokoli navzájem radit. Sto lidí, sto chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika