Kolko odobrat metylalkoholu



host - 236.138 (?)
29.11.2018 13:57

 Kvas je možno vypálit, ale musíte na to myslet při 2D. Úkapy obecně nejsou jedovaté, ale v destilátech, kde se ve větší míře vyskytují, způsobují druhý den bolehlav. PŠ

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 220.205 (?), 5.10.2012 21:12

Obávám se, že jsme si nerozuměli. Psal jsem o systému voda - methanol. A teď mě s hrůzou napadlo, že by si můj text mohl někdo vysvětlit tak, že podezřelý alkohol, který byl zakoupen za nápadně nízký peníz nebo někde na nedůvěryhodném místě, např. v trafice či od pozemního prodejce litr za osmdesát a nějak mu nedůvěří, "vylepšit" tím, že ho naleje do ovocného kvasu, např. jablečného, protože jablka se letos urodila a nechá ho v palírně zpracovat a získá "kvalitní" a bezpečný destilát? Nic takového není pravda!!! Methanol sice netvoří azeotrop s vodou, ale tvoří azeotrop s ethanolem, methylformiátem, acetonem, ethanolem, ethylacetátem prostě nepatřičná, tedy fatální koncentrace tohoto alkoholu se dostane i do jádra, chcete-li prokapu a majitel se otráví, zemře nebo v případě nižší koncentrace methanolu se prosadí metabolická acidolýza a oslepne. Několik let přispívám na forum zahrada.cz, prosím a berte mě prosím vážně, to že byla zrušena prohibice neznamená, že někteří, kteří žijí v této zemi a myslí si, že již nejsou ohroženi na životě či zdraví, ale mají tyto "nakoupené produkty" mají doma... Obávám se, že je jich většina, prostě nemají přístup, či neovládají PC. Bůh buď jejich duši milostiv. Ing. Petr Šlosar, CSc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.62 (?), 5.10.2012 21:27

Tak jsem to v žádném případě nemyslel, popisoval jsem pouze pálení vlastního, kvalitního kvasu. Alkohol již nekupuji. Dát do vařáku neznámou kapalinu by mne ani ve snu nenapadlo. Můžete spát klidně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 5.10.2012 21:34

Dík, že Vás to nenapadlo. PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.52 (?), 30.9.2012 15:57

odli 1 dc a pal do 30 % tutovka.žádný metyl tam není ani tam nemůže být, možná nějaká přiboublina na zakladě nedokonaleho palení.Tahle rada plati pouze v pripade ze se jedna o 100% pristup k paleni ovoce!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.68 (?), 26.10.2015 22:35

a ako to je pri pálenkách zo žita, kukurice a podobne?tie neobsahujú pektíny, či sa mýlim? ako je tot tam z metylom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.97 (?), 3.10.2018 23:20

metyl hoří červeně a etyl modře žádná věda ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.255 (?), 3.10.2018 23:48

Já zas vidím červeně když čtu takové bláboly.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.79 (?), 28.11.2018 13:06

Ešte chýba biela a je z toho trikolóra.Fakt sa tu objavujú názory, že sa budem bát napit čistej vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sawe - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 135.210 (?), 29.11.2018 10:25

včera jsem přepaloval a omylem jsem nalil 3dcl úkapu do hotového kvasu co mam nachystané na pálení. Možu to vypálit? Nemusím se obávat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.138 (?), 29.11.2018 13:57

 Kvas je možno vypálit, ale musíte na to myslet při 2D. Úkapy obecně nejsou jedovaté, ale v destilátech, kde se ve větší míře vyskytují, způsobují druhý den bolehlav. PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika