destilační přístroj



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
28.8.2007 8:22
Lihový teploměr v destilačním přístroji, myslím, není dobrý nápad.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 14.12.2007 8:18

Jsem rád, že se Vám to podařilo. Inspiroval jste mě, takže příští podzim vyzkouším zkusmo na malém množství vyrobit ořechovku z pukajících slupek zrajících ořechů. Nezralých ořechů je mi přeci jen dost líto, v našich drsných podmínkách nebývají každoročně a málokdy je jich nadúroda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 27.8.2007 7:33
Myslím si, že ořechy musí být "zelené" v celém svém průřezu.
Jinak to nebude ono a byla by škoda slivovice na takový experiment.
Omlouvám se, že jsem tady o druháku psal příliš pozdě. Do příštího června není zase tak daleko - akorát tak na udělání vína a pálenky. Abych nezapoměl, druhák šípkového vína bývá výborný... :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 27.8.2007 8:16
Ořechy zelené v celém průřezu nejsou nikdy, i v červnu jsou uvnitř bílé. Podle mého je škoda dobrou slivovici míchat s čímkoli, nejlepší je sama o sobě. Někdy však pálenka není z nejkvalitnějších a někdo má taky zdroj poněkud levnějšího destilátu. Tady může dobře namíchaný likér skrýt nějaký ten nedostatek pálenky (z úplného acetonu a přiboudliny ovšem zázraky neuděláte). Pil jsem dokonce ořechovku vyrobenou ze zralých (suchých) ořechů - Chutnala úplně jinak, nebyla černozelená nýbrž světle hnědá s příchutí karamelu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.90 (?), 27.8.2007 12:28
Mám na mysli kotel nerez, kolonu asi měď tak průměr 70 nebo 80 mm, prostě nejmenší rynna. 1/3 měděné raschigovky kvůli síře a teď zbytek, zřejmě skleněné rašigovky a nebo skleněné kuličky? a hlavně výška kolony, to jsem zatím nezjistil a nikdo mi neporadil? A rád bych vařil na jedno přepálení tak kolem 60%. Samozřejmě výkon je maximální a dá se regulovat. Chladiče budou určitě skleněné a z kolony to bude v nerezu. Snad jsem napsal vše. Díky David
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.33 (?), 28.8.2007 3:05
Proč neudělat celoskleněnou? Deflegmátor by stačil r 55-60mm a rašido kolem 8mm nebo kuličky do 10mm v délce 500mm.Zesílený chladič spirály aspoň 12 kolem 14-16mm + 3x kuličky .Zbytek už záleží na regulaci,jak jste schopnej přesně nastavit teplotu.Jinak teploměr by měl být na spojce a né na kotly a měl by být lihový.Někteří šoumeni to dělají celé v jednom kuse a je to bez starostí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.8.2007 8:22
Lihový teploměr v destilačním přístroji, myslím, není dobrý nápad.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.90 (?), 28.8.2007 9:08
proč myslíte, že lihový teploměr není dobrý nápad? je dost přesný a má rychlou odezvu, snad by jste tam nedal rtuťový! a pokud myslíte bimetal tak ten má setrvačnost jako prase
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 28.8.2007 10:06
Protože líh při 80 stupních Celsia vře a teploměr tudíž exploduje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.60 (?), 28.8.2007 13:11
co to tady placate lihove telomery jsou i do 130 C° a kde by asi bylo dobre merit tžeplotu ,vzdycky se meri to co vstupuje do chladice a ne do deflegmatoru. Vzdycky se meri to co chcete schladit - vysledny produkt a ne smes, podle toho poznate take co vam bude tect. je zbytecne merit paru, ktera obsahuje velke mnozstvi vody. jak asi odhadnete jeji slozeni pred chladicem i tady na obrazku (nekolik diskuzi pred je cely komplet vyfoceny) je jasne videt, kde je teplomer - tesne pred chladicem. treba by jste dali rtutovy a ten kdyz zalomite, tak to cele pekne vezmete a zahodite...  tak co oki? uz se
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.234 (?), 30.8.2007 14:06
Lihový teploměr
principiálně lze použít od -110 st.C  do + 70st.C, vyrábí se však běžně od -30 st.C do + 50 st.C. Bod varu lihu je při n. tlaku 78 st.C   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika