Příspěvky uživatele - 77.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Trávník až ke kmínku, 14.4.2009
Věřím tomu, proto již ke kmínku nemulčuji. Možná jsem měl štěstí, nižší vrstvu mulče, nbo drcená dřevní hmota nebyla tak agresivní.
Vodní gril, 14.4.2009
Teoreticky ano. Hlavní fígl vidím ve dvou věcech - jdnak lavor s vodou, který brání pálení tuku a vyvíjí zvlhčující páru, jednak víko, které funguje jako tepelný strop a uzavírá prostor s kouřem a masem podobně jako v udírně.    Umístit... celý příspěvek >
Trávník až ke kmínku, 14.4.2009
Dělám to taky tak. Pod stromky končí podrcené větve i posečená tráva. Do loňska jsem mulčoval až ke kmínku. Až později jsem se dočetl, že se mulč stromku dotýkat nemá. Viditelné poškození kmínků zahnívajcí trávou jsem ale nepozoroval.
Vodní gril, 14.4.2009
Voda se vaří. Vznikající pára zabraňuje připálení masa a činí jej šťavnatějším. Aspoň si to teda myslím. Mám už rok ten český a grilování je fakt rychlé a snadné.    Jistě, maso pečené v klasickém grilu a odkapávající hodinu nad dřevěným... celý příspěvek >
Zákrsek, špičák, polokmen, čtvrtkmen, 14.4.2009
Obvykle je to tak, že čím vyšší tvar, tím je použitá bujnější  podnož a tím delší je doba ke vstupu do plodnosti. Zákrsky začínají 2. až 3. rokem, vysokokmeny 5 - 10 let. Záleží samozřejmě na odrůdě.
Kdy stříkat švestky, 9.4.2009
V případě pilatky by Vám opadaly drobounké holičky, nikoli scvrklé plody. Proti pilatce se nestříká Kuprikolem (fungicid), nýbrž inskticidem (třeba Calypso). Listy se mohly zkroutit i mšicemi.
Staré odrůdy, 9.4.2009
A2 je asi nejbujněji rostoucí typová podnož, většinou vhodná pro vyšší tvary. Podle mě ale intenzity růstu semenáče jaderničky nedosáhne.
Jabloň na M9, 9.4.2009
Na to, že se podnož M9 adaptuje na zatravněný pozemek bych příliš nespoléhal.
Roubování v době vegetace, 9.4.2009
Roubování v květu není v pravém slova smyslu roubováním za vegetace. Teprve v té době peckoviny mají natolik mízu, aby šla odloupnout kůra. Rouby pro toto roubování se řežou v prosinci.    Starou švestku bych ale nepřeroubovával.... celý příspěvek >
Netradiční metoda řezu, 6.4.2009
Jistě, pěstujete-li ovocné stromy na biomasu, pak Vám mohou organické látky v odstřižených listech scházet. Chcete-li chtít ovlivnit násadu květů a kvalitu plodů, může řez zazelna pomoci.
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 31.3.2009
Můžete mít, pane Martine pravdu.  Já mám takovou zkušenost, že první rok je zásadním a jediným úkolem vysazené broskvoně, aby se ujmula. Kadeřavost jí odpustím. Nebudu zapírat, že se mi broskvoně semtam neujaly.     Na druhé... celý příspěvek >
Řez broskvoní zasazených jaro 2008, 31.3.2009
Pokud se Vám na podzim vysazené broskvoně ujmou, už se na nich nic neprojeví. Podzimní výsadba se nedoporučuje proto, že na podzim vysazené stromky nezakoření (nevytváří kořínky) a přes zimu uschnou. Jistěže ne vždy, když je mokrá zima, pečlivý... celý příspěvek >
ochrana ovocných stromů a keřů, 31.3.2009
To raději nestříkejte ničím. I když nebude ovoce výstavní, bude aspoň zdravé.
Kdy oresaky zkratit a jakym zpusobem, 31.3.2009
Pokud jsou stromy zdravé, neproschlé a nemáte k tomu  závažný prostorový důvod, ořešáky bych neprostřihával ani nekrátil. Jejich řez nemá na kvalitu plodů významnější vliv. Akorát jich bude míň.
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 31.3.2009
Já tedy s výsadbou broskvoní ještě vyčkávám - až ty rostoucí mají lístečky, asi tak ještě 2 týdny, ale to je místo od místa jiné.     Co se týče kombinace podnože a odrůdy - tak, jak píše p. Radouš, je dobré kombinovat ty bujné s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika