Cukerný roztok



host - 234.132 (?)
7.12.2014 19:34

metylalkohol je zakerny jed a velmi dobre sa strebava aj cez kozu. Bol pripad ked sa niekto oblial a nevymenil si saty. O par dni zomrel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
hasmic - (8) - 234.224 (?), 7.12.2014 15:55, zobrazeno: 20036x

Dobrý den všem,

mám takový "technický" dotaz. Chci si vypálit líh. Obyčejný, z cukru. Než mě začnete peskovat, že to nebude k pití, tak máte pravdu, nebude to k pití, chci to na tinktury.

Můj dotaz zní, mám 60l. barýlek, kolik cukru mám přidat, abych měl co možná největší výtěžnost a nesladil zbytečně moc. Dále předpokládám, že použití vinných kvasinek bude asi lepší, než použití běžného droždí, že?

Máte někdo aspoň přibližnou představu, kolik 50% lihu by z toho mohlo být? (V plánu mám 4-5 pálení, určitě tedy bude výsledek silnější a bude ho méně, ale abych měl aspoň představu o výtěžnosti.)

Poslední věc, která mě napadá, předpokládám, že se ve výsledku najde i metyl, při mazání na kůži, případně používání zevně po lžičkách nemůže dojít k otravě, že ne?

Díky moc za info,

M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.12.2014 17:12

Není lepší si koupit čistý potravinářský líh? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.132 (?), 7.12.2014 19:34

metylalkohol je zakerny jed a velmi dobre sa strebava aj cez kozu. Bol pripad ked sa niekto oblial a nevymenil si saty. O par dni zomrel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 9.12.2014 18:48

Z běžného kvašení a nepřipáleného destilování se metanolu nebojte. Březina to dělal z technických surovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 9.12.2014 18:58

Methanol vzniká z pektinu  /kvas z nezralého ovoce, nebo z ovoce s vysokým obsahem pektinu... jablka a rybíz /, nikoliv z připáleného kvasu, tam vznikají jiné škodlivé látky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.137 (?), 9.12.2014 19:36

Stačí připálit pecky nebo stopky a produktem dřevní destilace je dřevný líh, což je jeden z názvů methanolu. Jenže tady se bude destilovat cukerný roztok, takže nic takového nehrozí. Prakticky jediná možnost vzniku methanolu je nedodržení minimální teploty 67,5 °C při destilaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.12.2014 12:30

Prakticky jediná možnost vzniku methanolu je nedodržení minimální teploty 67,5 °C při destilaci.

Této větě fakt nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.138 (?), 13.12.2014 19:56

Této větě fakt nerozumím?

Nejste sám. Je to totiž úplná pitomost. Pisatel o methanolu totiž ví jen to, že tato sloučenina nepochybně existuje o jejích vlastnostech nedej Bože metabolické acidolýze, která je podstatou jeho jedovatosti, se nikdy nic nedozví.

Moc bych si přál, a asi nejsem sám, aby se odbornost přisvěvatelů zvýšila, např. čtením Google, pokud něco neví a vědí nebo tuší, že neví. Důsledkem pak bude vyšší kvalita destilátů a o tu nám přeci všem jde, nebo ne? slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.22 (?), 14.12.2014 9:58

Co sa tyka metanolu,,,,najvacsim nebezpecenstvom je mafia, ktora chcela zarobit bez toho, aby si nastudovali co to o chemii. To sa ale nastastie zahradkarov netyka. Iba tych, co pred zahradkou daju prednost chlastu neznameho povodu.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hasmic - (8) - 234.224 (?), 26.1.2015 19:29

Děkuji všem za odpovědi, bohužel se mi nepovedlo dohledat vzorec na výpočet kolik cukru mám použít.

Ohledně obsahu alkoholu, očekávám, že výsledek po 4-5 páleních bude více než 50%, což je to, co chci.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika