Koupě automatické pálenice



host - 20.196 (?)
19.8.2018 16:08

Za cenu nerezového šrotu - legované oceli bych do toho šel.
Ale jinak ne!

Rafael.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 21.21 (?), 15.8.2018 14:23, zobrazeno: 70667x

Ahojky jsem začatečník a chci si koupit tuhle automatickou pálenici řekne mi někdo jestli to je dobrá koupě a jestli je pálenice dobrá nebo ji třeba něco schází atd. Nemusíte mi psat že to není ono když vypalování hlídá počítač, já sem mladej a mě to vyhovuje že jen dám kvas a palírna vypalí a vypne. Jinak budu rád za každou radu

automatická palenice
automatická palenice
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.190 (?), 19.8.2018 15:21

Ahoj, mám skoro stejný aparát - 50 litrů. V žádném případě se nejedná o automatocký přístroj :-) Bez dobrých znalostí a principů destilace se Ti dobrý výrobek udělat nepovede. I přes docela bohaté zkušenosti se mi na tomto aparátu nepodařilo vytvořit z "čistě" ovocného kvasu dobrou páleku JEDNOU destilací s využitím refluxu. V 50ti litrech ovocného kvasech zkrátka není dostatek alkoholu, aby ti reflux dobře fungoval. Na 1D lze docela dobře vypalovat vysokoprocentní řidší kvasy např., víno, ovocný mošt, žitnou, pálenku z píva atd. Já po mnoha neuspěších využívám kolonu po staru na 2D někdy i 3D a reflufem si jen pomáhám při přechodu JÁDRO-DOKAP, získám tak vetší výtěžnost, ale kvalita stejně není tak dobrá jako když ukončm destilaci včas kolem 50 proc. alkoholovosti na jímaném destilátu. Toť moje zkušenosti. Pokud chceš mít dobrou pálenku z vlastního ovoce, raději ho nasbírej, nech zkvasit a odvez do nějaké ověřené palírny v okolí, protože destilaterství musí být fakt koníček a musíš o tom hodně vědět a mít své odzkoušené. Nalít kvas do nádoby, zahřát a myslet si že se automaticky vyrobí pálenka, tak to ani náhodou nefunguje. Hodně zdaru 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.196 (?), 19.8.2018 16:08

Za cenu nerezového šrotu - legované oceli bych do toho šel.
Ale jinak ne!

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.190 (?), 19.8.2018 16:20

Rafaeli, jestli se mohu zeptat v čem vidite zásadní problém? Pominu li, že chybí měd, kterou já dávám při druhé destilaci do vrchní části kolony a destiluju opravdu pozvolna, daří se mi na tom celkem dobré pálenky. Asi to nebude na nějakou soutěž, ale to od toho ani nikdo čekat nemůže.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 21.21 (?), 19.8.2018 23:45
Ahojky tam med neschází je v příslušenství vypadá to jako nerezová a měděná vata prodejce mi doporučil používat i med že to vytáhne s pálenky další látky. No něco málo jsem si nacetl a první 3 hrníčky při pálení dám pryč a pak porovnám s výsledkem a podle toho vyleju jeden nebo všechny tak mi vysvětlil práci prodejce. Vyhovuje mi že si to samo hřeje a samo pozná ukončení procesu a vypne. Dále teď nevím správný název ale do těch nádob nahoře mohu dát čerstvé nebo sušené ovoce přes které jde pára pro zvýraznění chutě. Jinak jsem počítal že bych koupil 50 litrovou. Jinak jak výše píše že má málo lihu tak si myslím že to není množství ale o kvalitě kvasu. Soused nakládá jen do 50 sudu má jich vždy několik je s tím lepší manipulace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.196 (?), 20.8.2018 11:24

Rafaeli, jestli se mohu zeptat v čem vidite zásadní problém?
Úplně ve všem.
Co mi na tom vadí nejméně je absence mědi. Kvasy a vína nesířím a etylkarbamát neřeším.  Špatně použitá měď' je většinou horší než žádná. Nehledě k jejímu čištění.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.162 (?), 21.8.2018 12:54

Zdravím, chtěl bych si pořídit kolonu viz obrázek. Bude v takto sestrojené koloně fungovat rektifikace?

Kolona velice široká průměr 85 mm a objem 3,2L ma účinek jako chuťový klobouk, vyplněna ze 2/3 vlnou Rakso a 1/3 měděná výztuha/výplň hlavni kolony. Měděná výplň tam musí být, je to reakční člen. 4 chladící prsty(reflux), 1xodkalovač, 1x masivní a vydatný chladič s průtokem 0,5l/min, silikonové těsnění pro připojení nádrže ke sloupci. Rychlovsuvka pro připojení chladicí vody. Digit. Teploměr na koloně, analogový na kotli. 2" výpustný ventil pro snadný výlev. Výška 150cm. Precizní práce, perfektní kolona/pálenice.

Automatická pálenice
Automatická pálenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 195.10 (?), 21.8.2018 16:12

Nekupujte to. Já to koupil a musel jsem to nechat předělat. Pokud trváte na koloně a máte už z pálením zkušennosti, tak si kupte z polského allegra kolonu AABRATEK. Jinak doporučuji klasickou sestavu na 2D. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 21.21 (?), 21.8.2018 21:33

Koukalů jsme na AABRATEK ale ta neni moc vhodna je na paleni mostu pouze ne kvasu protoze topne teleso je primo ve kvasu a ne ve dvojtem plasti a jsem lajk ale ma toho min ma to trubku nahoru ve ktere je hlinkova a medena vato to je stejne jako u te co jsem nelezl ja. A tim sestava 2 d nevim co myslite. jinak kdyz natokoukám lajcky tak co jsem nasel ja tak ma navic 2 odkalovace a aromatyzery coz ta polska nema je jen trubka s chladicem a nic vic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 22.8.2018 11:30

Na foru ZAHRADA a DESLIK byla tato problematika již podrobně řešena. nutno si to pročíst. 

Ještě krátce: AABRATEK se dá sehnat i s dvouplášť. kotlem a jde s tím pálit kvas z ovoce tak i kvas tekutý. Musí se to ale umět.

Pokud si pořídíte tu kolonu která je na fotce tak ji budete muset upravit na kladické 2D pálení - bylo to již někde popsáno, asi na DESLIK. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika