Koupě automatické pálenice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
robo27 - (30) - 68.181 (?) 
29.8.2018 20:48

Ešte doplním nasledovnú myšlienku. Kúpim si ten "automat" ktorý to vypáli na 1 krát. Ak stým výsledkom budem spokojný ok. Ak nie, zruším to, dokúpim ktomu obyčajný chladič a budem páliť 2D. Jednoducho tento automat je v cene cca 21000Kč, nedarí sa mi nájsť niečo funkčné, oficiálne a lacnejšie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
         
host - 32.190 (?), 30.8.2018 1:36

Osobně bych si koupil něco takového. Pro začátky a malá množství ideální. Navíc se v tom dá vařit, zavařovat a tak a v žádném případě to nebude větší množství zbytečně vyhozených peněz jako v případě těch moderních opičáren!

Jinak si ještě najděte "deslik výrobci destilačních kotlů". Třeba tam najdete inspiraci.

Rafael.

Tlakový hrnec
Tlakový hrnec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.113 (?), 17.12.2018 12:26

ahojte paliči

mam koupenou kolonu od člověka z bazošu mam ji už vic jak rok a musí říct

že jsem do ted palil po staru 2* na otcové stare palenici ale tato nová je jak mercedes je pravda že se s ni musí naučit pracovat, ale pak je to super.

žadné pachutě palím jen jednou a na hrušku jsem na vystavě dostal 2 misto.

takže kolonu doporučuji ja mam 50l kamaradům jsem ji doporučil taky a oni si vzali 100l na tom samém principu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ninja600 - (3) - 68.31 (?), 24.9.2018 16:55
Ahoj, tak jsi ji koupil?spokojenest či nee?taky zacinam pokukovat zrovna tahle se mi zamlouvá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
robo27 - (30) - 95.72 (?), 3.10.2018 12:22

prosím ešte o nasledovné. Ak v tom zariadení čo to vypáli na 1 krát - ktoré sa tu neodporúča vypnem ten prvý chladič a nechám spustený len ten druhý. Dosiahnem tým to čo sa tu odporúča a teda klasický pálenie na dva krát?

ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.46 (?), 3.10.2018 12:52
Ano, presne tak doporucuji i vyndat naplň kolony, ja tam nechal sklenene trubicky a musel jsem je po kazde destilaci vyndat a poradne umyt v nejakem roztoku. Protoze jinak zasmradnou, obycejny proplach vodou nestaci a prochazejici pary od toho samozrejme chyti osklivou pachut. Takze jsem vyhodil napln, vyrobil si medeny prestupnik a jedu 1D + 2D a konečne super, všem co vlastni podobny aparat vrele doporučuji. Fráňa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.252 (?), 6.10.2018 19:30

Ahoj, nebylo by foto? Prosím ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.58 (?), 10.10.2018 22:10
K dotazu z 30.8. 15:06 zda davam med i pri 1D... Davam jen při 2D, letos uz nedavam medene smotky do prestupniku, ale nahradil jsem to medenymi plechy primo v lutru. Plechy uhnute do U, jako kdyz si predstavite na pul rozriznuty meděny svod. Plochu jsem si spocital tak, aby odpovidala cca vnitrni ploše kotle. Pri 2D je hodim do kotle s lutrem. Netusim jestli maji vliv na lepsi aroma nebo chut, spis to delam pro odbourani skodlivin, nahradim tim medeny vařak a nemusim resit rozebirani prestupniku a cisteni smotků. Co ma ale obrovsky vliv na vysledek je predelani te polske rektifikacni kolony 1D!!! Vlozil jsem letos prvne nad svisou trubku - prechod - koleno a medeny prestupnik prum 28mm, dlouhy asi 120cm s mirnym stoupáním k chladici. Uprava stala 800 kc a to co ted dokazu vyrobit je opravdu neskutecny. Minuly vikend jsem byl na putovani po sklepech na jižní Moravě a ochutnal jsem mnoho vzorku slivovice a merunkovice, samozrejme jsem nabidl na oplatku i svou, nerad se chvalim, ale ta moje byla jedna z nejlepsich, ne li uplne nejlepsi a velikou poklonu jsem sklidil i od mistnich. To co jsem na tom dokazal vyrobit loni pred upravou je v porovnani nepitelny. Samozrejme top kvas mam skoro vzdy, na tom si davam zalezet jako kazdy kdo chce mit svoji dobrou pálenku. Jeste doplnim, zkousek jsem i 1D + 2D bez prestupniku s odpojenim 1.chladice a bylo to jen prumerny. Az stoupajici prestupnik, (kde se to zkratka pri spravné, pozvolné 2. destilaci krasne docisti), to povysil do uplne jinych kvalit, fakt lahoda plna chuti a vuni, samozrejme pri dodrzeni vsech zasad spravne destilace, ucim se asi 7 let a teprve letos jsem se dosatal kvalitativne nad vzorky, ktere mam z vlastniho kvasu z profi paliren. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.177 (?), 10.10.2018 22:52
Honzo mohl by jsi poskytnout fotku upravy. Treba na jaky chladič jsi to napojil? Jestli na ten polský. Nebo jsi sestrojil jiný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.58 (?), 11.10.2018 20:29
Sehnal jsem 2x šroubeni pozink s prechodem na 28 med, jedno vnitrni a jedno vnejsi zavit. Pak 2x koleno a mezi medenou trubku 28 na ktete je jeste jedno sroubeni jako spojka, jinak by to neslo rozdelat kvuli chladici, ktery je moc dlouhy, ten jsem zachoval nebyl duvod ho menit. A vyuzivam 1. chladic při oddělení ukapu. Napis email poslu ti foto. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika