Následky teplého počasí



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?)
11.8.2018 11:46

Když ono v Koreji prší v létě nejvíce z celého roku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 225.227 (?), 11.8.2018 8:11, zobrazeno: 5834x
Před 10 dny jsem odjížděl na dovolenou se zahradou a sadem v perfektním stavu, plně zalitou, ale když jsem se vrátil, není to pěkný pohled. Sad je ve 430 mnm, nicméně na kopci plně osluněném a vyhřátém. Sice tu 2 měsíce nespadla ani kapka, ale vše bylo plně zalité, a předpokládám, že vše se událo kvůli teplu, nikoli nedostatku vláhy u kořenů. Zkoušel jsem půdu, a nějakou vlhkost má. Všechny rybízy, maliny a kiwi mají kompletně spálené listy. Navíc 3 mladé hůře prosperující ořešáky mají také většinu listů spálenou. Dole na zahradě je spálené listí u obou angreštů, malin a nažloutlé a na koncích zaschlé listí u jinanu. Lze předpokládat, že na jaře bez následků obrazí?
Angrešt
Angrešt
Jinan
Jinan
Maliny
Maliny
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 5.79 (?), 11.8.2018 10:17

Buďte v klidu. V roce 2015 bylo u nás (Třebenice) ještě větší sucho s vyššními teplotami. Na jaře příštího roku všechny ovocné dřeviny bez problémů rašily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.8.2018 10:49

Já mám ožehnutá osluněná jablka. Tam, kde jsou sítě proti kroupám, jsou v pořádku. Když jsem to viděl před léty poprvé, tak jsem měl strach, jestli je to nepoškodí. A nepoškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 11.8.2018 11:22

Ano, podzim v srpnu jsme měli několik předešlých let po sobě. A každý rok všechno znova obraší v naději, že bude líp. No... letos snad trochu líp je, z pohledu kytek, protože párkrát něco sprchlo i během léta. Teď 14 dní nic(před tím málo) a všechno šlo rapidně do pr... Kytkám uschly květy a listí, na keřích listí viselo jak vlajky. Trávníky vůbec neřeším, ty jsou v neudržitelném stavu už několik let. Závlahu na ně pustit nemůžu, není z čeho. Nejhůř to nesou topoly tady kolem, přišly o listí úplně, některé už to bohužel letos ale nedaly, dlouhodobý deficit vláhy v půdě se na nich podepsalsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.8.2018 11:26

Nevím, jaká byla u vás nejvyšší teplota, ale nemuselo to být jedinou příčinou. Kdysi jsem viděl v Korei několikakilometrovou jinanovou alej při vyšší teplotě a ostřejším slunci a nebyly tam stopy takového poškození. Pokud jde o kiwi, české teploty letošního roku jim jen prospěly. Mám dojem, že by mohlo jít o nějaký druh padlí, který se šíří s horkým vzduchem. Nebo se projevuje jen v horku. Vaše plodiny se pěstují s úspěchem i v teplejších oblastech. Jenom teplo a srpnové slunce to nemohou mít na svědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 11.8.2018 11:46

Když ono v Koreji prší v létě nejvíce z celého roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 225.227 (?), 11.8.2018 13:34
Samozřejmě, že příčinou je horký suchý vzduch. Nemůžete přeci srovnávat vlhké přímořské klima se suchým vnitrozemským. Už na jaře při výsadbě kiwíkům nesvědčilo, mnoho listů vadlo a usychalo. Nakonec se srovnaly, dokonce začaly rašit nové výhony. Chinensis to dokonce zvládalo od začátku. I zkušenosti mnohých pěstitelů říkají, že se jim lépe daří v polostínu. Je to prostě normálně uschlé, stejně jako rybízy a maliny.
Rybíz
Rybíz
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Vořech
Vořech
Maliny
Maliny
Rybíz
Rybíz
Broskev a meruňka
Broskev a meruňka
Dýně
Dýně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.118 (?), 11.8.2018 22:18
Letos je to opravdu i na kiwi moc. Moje arguty mají letos poprvé nejen spálené listy, ale i plody, které masívně padají. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 11.8.2018 22:48

Tak na ořešáky to teplo u mne až tak žádný vliv nemělo. smiley

Ale na zeleninu ano, uschlo mně všechno (papriky, tykve, keříčkové fazole, okurky, atd.). Zbyly mně jen rajčata, které s vypětím všech sil zalévám.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 11.8.2018 23:40

Podobné příznaky jsem v minulosti zaznamenal při kombinaci vedra se silným větrem. Jinak pokud je půda silně suchá, a na vašich fotkách to vypadá dost zle, pak odsaje velmi rychle jako houba vodu, kterou nalejete k rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika