Následky teplého počasí



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?)
11.8.2018 23:40

Podobné příznaky jsem v minulosti zaznamenal při kombinaci vedra se silným větrem. Jinak pokud je půda silně suchá, a na vašich fotkách to vypadá dost zle, pak odsaje velmi rychle jako houba vodu, kterou nalejete k rostlině.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 225.227 (?), 11.8.2018 8:11, zobrazeno: 5795x
Před 10 dny jsem odjížděl na dovolenou se zahradou a sadem v perfektním stavu, plně zalitou, ale když jsem se vrátil, není to pěkný pohled. Sad je ve 430 mnm, nicméně na kopci plně osluněném a vyhřátém. Sice tu 2 měsíce nespadla ani kapka, ale vše bylo plně zalité, a předpokládám, že vše se událo kvůli teplu, nikoli nedostatku vláhy u kořenů. Zkoušel jsem půdu, a nějakou vlhkost má. Všechny rybízy, maliny a kiwi mají kompletně spálené listy. Navíc 3 mladé hůře prosperující ořešáky mají také většinu listů spálenou. Dole na zahradě je spálené listí u obou angreštů, malin a nažloutlé a na koncích zaschlé listí u jinanu. Lze předpokládat, že na jaře bez následků obrazí?
Angrešt
Angrešt
Jinan
Jinan
Maliny
Maliny
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 5.79 (?), 11.8.2018 10:17

Buďte v klidu. V roce 2015 bylo u nás (Třebenice) ještě větší sucho s vyššními teplotami. Na jaře příštího roku všechny ovocné dřeviny bez problémů rašily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 11.8.2018 10:49

Já mám ožehnutá osluněná jablka. Tam, kde jsou sítě proti kroupám, jsou v pořádku. Když jsem to viděl před léty poprvé, tak jsem měl strach, jestli je to nepoškodí. A nepoškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 11.8.2018 11:22

Ano, podzim v srpnu jsme měli několik předešlých let po sobě. A každý rok všechno znova obraší v naději, že bude líp. No... letos snad trochu líp je, z pohledu kytek, protože párkrát něco sprchlo i během léta. Teď 14 dní nic(před tím málo) a všechno šlo rapidně do pr... Kytkám uschly květy a listí, na keřích listí viselo jak vlajky. Trávníky vůbec neřeším, ty jsou v neudržitelném stavu už několik let. Závlahu na ně pustit nemůžu, není z čeho. Nejhůř to nesou topoly tady kolem, přišly o listí úplně, některé už to bohužel letos ale nedaly, dlouhodobý deficit vláhy v půdě se na nich podepsalsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.8.2018 11:26

Nevím, jaká byla u vás nejvyšší teplota, ale nemuselo to být jedinou příčinou. Kdysi jsem viděl v Korei několikakilometrovou jinanovou alej při vyšší teplotě a ostřejším slunci a nebyly tam stopy takového poškození. Pokud jde o kiwi, české teploty letošního roku jim jen prospěly. Mám dojem, že by mohlo jít o nějaký druh padlí, který se šíří s horkým vzduchem. Nebo se projevuje jen v horku. Vaše plodiny se pěstují s úspěchem i v teplejších oblastech. Jenom teplo a srpnové slunce to nemohou mít na svědomí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 11.8.2018 11:46

Když ono v Koreji prší v létě nejvíce z celého roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 225.227 (?), 11.8.2018 13:34
Samozřejmě, že příčinou je horký suchý vzduch. Nemůžete přeci srovnávat vlhké přímořské klima se suchým vnitrozemským. Už na jaře při výsadbě kiwíkům nesvědčilo, mnoho listů vadlo a usychalo. Nakonec se srovnaly, dokonce začaly rašit nové výhony. Chinensis to dokonce zvládalo od začátku. I zkušenosti mnohých pěstitelů říkají, že se jim lépe daří v polostínu. Je to prostě normálně uschlé, stejně jako rybízy a maliny.
Rybíz
Rybíz
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Kiwi
Vořech
Vořech
Maliny
Maliny
Rybíz
Rybíz
Broskev a meruňka
Broskev a meruňka
Dýně
Dýně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.118 (?), 11.8.2018 22:18
Letos je to opravdu i na kiwi moc. Moje arguty mají letos poprvé nejen spálené listy, ale i plody, které masívně padají. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 11.8.2018 22:48

Tak na ořešáky to teplo u mne až tak žádný vliv nemělo. smiley

Ale na zeleninu ano, uschlo mně všechno (papriky, tykve, keříčkové fazole, okurky, atd.). Zbyly mně jen rajčata, které s vypětím všech sil zalévám.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 11.8.2018 23:40

Podobné příznaky jsem v minulosti zaznamenal při kombinaci vedra se silným větrem. Jinak pokud je půda silně suchá, a na vašich fotkách to vypadá dost zle, pak odsaje velmi rychle jako houba vodu, kterou nalejete k rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika