množení ořešáku



host - 122.179 (?)
10.9.2009 6:05

Každý ořešák z jádra má nádherný kůlový kořen.Přesazením se většinou tento kořen přetne a změní se celý kořenový systém.U roubovanců se tak děje zpravidla vždy, pokud není roubován přímo na místě..  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.11.2007 13:16
Vaše metoda  připadne logická a rozumná. Předpokládám ovšem, že takto postupovali profesionální šlechtitelé, kteří tuto selekci udělali za nás (a lépe) a pak ty nejlepší ořechy poslali do zkoušek a do sortimentu. Což vlastně říkáte  v poslední větě.
   Že vám plodí semenáčky ořechů  po výsevu jader 3. rokem, tomu se mi ale dost nechce věřit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 7.11.2007 21:29
Dobrý večer. Mě také ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 8.11.2007 7:27
Mám na zahradě několik asi pětiletých semenáčů ořechů ze dvou různých stromů, jeden je papírák a druhý má ořechy hodně tvrdé, a zatím jsem na nich neměl ani jeden ořech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.187 (?), 29.11.2007 19:13

Také nemohu uvěřit tomu, že ořešák začal rodit po třech letech po výsadbě. Moje životní zkušenost je jiná. Ořešák, který vysadil na zahradě můj děda, začal rodit za jedenáct let, a to sázený stromek měl nejméně tři roky při výsadbě. To znamená, že ořešák začal plodit skutečně až po čtrnácti letech. Jelikoš jsem chtěl být jako můj děda, také jsem nasadil svůj vlastní strom-ořešák. Do země jsem zahrnul několik ořechů a vyrostr jen jeden. Dnes už druhým rokem plodí, a plodí pěkné středně velké ořechy s ne moc tvrdým obalem, prostě akorát. A kolik roků to vše trvalo? Rovných 14 let.

Vladimír    kontakt:     adalkaroh@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 29.11.2007 19:38
Dobrý večer. Jste šťastný člověk, proto že se Vám splnila hned dvě pořekadla. Trpělivost přináší růže a kdo počká, ten se dočká. Roubovaný ořešák by Vám letos dal možná již velký košík zaručeně kvalitních plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.55 (?), 21.6.2009 12:08

dobrý den chci se zeptat v loni sme pořezaly ořech a nechaly v zemi jen kmen a letos nám z něho vyrůstají halouzky z lítkama jde to nějak odříznout a nasedit jinam vyroste z teho něco?děkuji za odpověd.. bronista@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.244 (?), 1.9.2009 21:06

Nejlepší odbornice na množení ořechů jsou veverky. Máme na zahradě dvě a teď už asi deset semenáčků. Nejlíp se jim to daří z ořechů zahrabaných do kompostu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.191 (?), 10.9.2009 0:01

veverky jsou opravdu vyborne... to se nekdy divim, ze na kulne v okapu mi nekdy roste liska... a co se tyce orechu, tak muj deda zasadil orech kdyz moji mamce bylo mozna tak 7let a ted ji je 47let to mame asi 40 stary oresak a plodi 10let a nechci to zakriknout ale uroda je dost vysoka... kazdy kolem jde a obdivuje kolik visi vzdy orechu... dlouho trvalo nez zacal plodit,,ale ted to vynahrazuje asi---- a jen podoknu... muj deda se nedockal oresaku,... zacal plodit az na dalsi rok po jeho smrti... tak mozna kdyby tehdy zasadil roubovance dockal by se... a je tu jeste jedna otazka... moje teta mela koupeny roubovany a plodil az za 10let... tak nevim... co to ovlivnuje... jestli puda a okoli... žanet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 10.9.2009 6:05

Každý ořešák z jádra má nádherný kůlový kořen.Přesazením se většinou tento kořen přetne a změní se celý kořenový systém.U roubovanců se tak děje zpravidla vždy, pokud není roubován přímo na místě..  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.16 (?), 14.10.2009 20:38

Pokud ořešák nerodí po několika letech, tak se mu musí tak zvaně namlátit.To není zmé hlavy ale mých předků.Každý ořešák potřebuje nakládačku, jak by řekl můj otec je to pravda a pak druhým rokem nasadí jehnědy akvět.Nemyslím tím, že mu urazíte všecny větve.Prostě jako kdyby jste tam měly klátit ořechy.Tim se naruší míza ve větvich a on se probudí.      Všem přeji úspěch Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika