Jak očkovat ořešák?



host - 12.115 (?)
11.10.2017 15:11

Nic lepšího jste si nemohl vymyset. Což o to, zkusit si to můžete. Neni nad vlastní zkušenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 136.227 (?), 15.11.2009 16:07

Dobrý den,

chtěla bych se optat 1/ zda očkovaný ořešák plodí dříve než neočkovaný

2/  kdy je nejvhodnější doba na očkování ořešáku? 

Děkuji za odpověd

Maruška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 16.11.2009 23:45

Já doporučuji se na to očkování prostě vykašlat a koupit roubovaný. Vše ostatní, promiňte mi (hraji si s ořechy jako takovými už 18 let), jsou danajské rady. Pravda je taková, že u nás prostě nejsou klimatické podmínky na to aby byl dokonalý srůst (viz můj příspěvek výše). Ono to někdy i sroste a strom roste, ale nikdy ne tak, jak roubovaný. Roubuje se v teple místnosti, pak se to nechá 3 týdny ve vysoké vlhkosti a vysokých teplotách, kdy se vytvoří kalus, pak se to prudce ochladí na teploty blízké mrazu a po zmrzlých se to vysazuje. Takovýto strom má opravdu kvalitní srůst a jeho životnost je pak v pohodě. Doporučuji investovat nějakou korunu na nákup takovéhoto stromu, opravdu se to vyplatí!!! george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.202 (?), 1.8.2012 21:08

Moje odpověď je asi neaktuální, nicméně někoho by mohlo zajímat, že:

Včil -- koncem července 2012 po "období dešťů" (teplém a střídavě pršavém létě) jsem očkoval deset oček na kmen a větve asi -náct let starého semenáčku (kmen ve výšce očkování průměr asi 10 cm, větve kolem 4 cm). Nařízl jsem kůru podnože (tlustou až 4 mm) do kříže a kvůli velikosti zbytku řapíku a očka jsem uprostřed vyřízl malý (přiměřeně velký) deltoid, aby se to dobře přimáčklo. Očko bylo vyříznuté tradičně -- podlouhlý oválek, odstraněna dřeviitá část, bráno z letošních pomalu už vyzrávajících letorostů. Po necelých dvou týdnech se jeví, že se 9 z deseti oček ujalo (odpadly zbytky řapíku). Více se pozná na jaře.

Dělal jsem to poprvé, mé předchozí zkušenosti jsou zanedbatelné. Jestli se to na jaře potvrdí, udělám o tom webovou stránku i s fotkami (fotky na požádání pošlu, mail efs <šnek> front <puntík> ru).

Když už jsem tady, optám se: Kdy a jak bude vhodné ořezat "plané" haluze, jestliže se na jaře ukáže, že nová očka raší? Dík za radu.

Pohoda, hezký den

Josef

Očkování ořešáku
Očkování ořešáku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 90.79 (?), 2.8.2012 7:41

Gratuluji k (prozatím) úspěšnému očkování.

Nejsem si však jist vhodností zvolených oček. Mně se zdá, že ten protáhlý pupen se "šiškovitou" strukturou povrchu je samčí pupen - připravená jehněda na příští rok. Jestli u sebe bude mít ještě vedlejší pupen(-y), ze kterých vyroste výhon, nevím, lze v to doufat. A pupen vpravo dole zase možná vypadá svou kulatostí na budoucí samičí květ. Možná se však v obou svých domněnkách mýlím.

Přeju Vám, ať Vám to roste a těším se na další pokračování reportáže.

Taky Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.93 (?), 15.5.2013 10:34

Zdravím laboranta na očkování ořešáků. Přicházím se zvídavým dotazem na úspěšnost zásahu. Jak Vám to přirostlo a zda to roste jako z vody. radostnazahrade

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?), 4.11.2016 20:31

Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat, zda někdo nevíte, kde by se daly sehnat okča nebo rouby konkrétních odrůd ořešáku. Chtěl bych si zkusit naroubovat nebo naočkovat ořešáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.5 (?), 12.11.2016 18:34

Kdepak, tehdy se to nepovedlo, asi je to slepá ulička.

Pohoda, hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.22 (?), 11.10.2017 12:30

Chcem skusit vrublovat mandlu do orechu... da sa? Na jar... miloche@zoznam.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.115 (?), 11.10.2017 15:11

Nic lepšího jste si nemohl vymyset. Což o to, zkusit si to můžete. Neni nad vlastní zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 250.164 (?), 11.10.2017 18:04

Na očkování ořešáků na ořešák jsou velmi specifické a náročné postupy a podmínky, nemožné provádět amatérsky. A vy chcete dokonce mandloň? Proč na ořešák? Předpokládám, že to ani není možné, nejsou kompatibilní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika