Jak očkovat ořešák?



host - 136.227 (?)
15.11.2009 16:07

Dobrý den,

chtěla bych se optat 1/ zda očkovaný ořešák plodí dříve než neočkovaný

2/  kdy je nejvhodnější doba na očkování ořešáku? 

Děkuji za odpověd

Maruška

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 136.227 (?), 15.11.2009 16:07

Dobrý den,

chtěla bych se optat 1/ zda očkovaný ořešák plodí dříve než neočkovaný

2/  kdy je nejvhodnější doba na očkování ořešáku? 

Děkuji za odpověd

Maruška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 16.11.2009 23:45

Já doporučuji se na to očkování prostě vykašlat a koupit roubovaný. Vše ostatní, promiňte mi (hraji si s ořechy jako takovými už 18 let), jsou danajské rady. Pravda je taková, že u nás prostě nejsou klimatické podmínky na to aby byl dokonalý srůst (viz můj příspěvek výše). Ono to někdy i sroste a strom roste, ale nikdy ne tak, jak roubovaný. Roubuje se v teple místnosti, pak se to nechá 3 týdny ve vysoké vlhkosti a vysokých teplotách, kdy se vytvoří kalus, pak se to prudce ochladí na teploty blízké mrazu a po zmrzlých se to vysazuje. Takovýto strom má opravdu kvalitní srůst a jeho životnost je pak v pohodě. Doporučuji investovat nějakou korunu na nákup takovéhoto stromu, opravdu se to vyplatí!!! george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.202 (?), 1.8.2012 21:08

Moje odpověď je asi neaktuální, nicméně někoho by mohlo zajímat, že:

Včil -- koncem července 2012 po "období dešťů" (teplém a střídavě pršavém létě) jsem očkoval deset oček na kmen a větve asi -náct let starého semenáčku (kmen ve výšce očkování průměr asi 10 cm, větve kolem 4 cm). Nařízl jsem kůru podnože (tlustou až 4 mm) do kříže a kvůli velikosti zbytku řapíku a očka jsem uprostřed vyřízl malý (přiměřeně velký) deltoid, aby se to dobře přimáčklo. Očko bylo vyříznuté tradičně -- podlouhlý oválek, odstraněna dřeviitá část, bráno z letošních pomalu už vyzrávajících letorostů. Po necelých dvou týdnech se jeví, že se 9 z deseti oček ujalo (odpadly zbytky řapíku). Více se pozná na jaře.

Dělal jsem to poprvé, mé předchozí zkušenosti jsou zanedbatelné. Jestli se to na jaře potvrdí, udělám o tom webovou stránku i s fotkami (fotky na požádání pošlu, mail efs <šnek> front <puntík> ru).

Když už jsem tady, optám se: Kdy a jak bude vhodné ořezat "plané" haluze, jestliže se na jaře ukáže, že nová očka raší? Dík za radu.

Pohoda, hezký den

Josef

Očkování ořešáku
Očkování ořešáku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 90.79 (?), 2.8.2012 7:41

Gratuluji k (prozatím) úspěšnému očkování.

Nejsem si však jist vhodností zvolených oček. Mně se zdá, že ten protáhlý pupen se "šiškovitou" strukturou povrchu je samčí pupen - připravená jehněda na příští rok. Jestli u sebe bude mít ještě vedlejší pupen(-y), ze kterých vyroste výhon, nevím, lze v to doufat. A pupen vpravo dole zase možná vypadá svou kulatostí na budoucí samičí květ. Možná se však v obou svých domněnkách mýlím.

Přeju Vám, ať Vám to roste a těším se na další pokračování reportáže.

Taky Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.93 (?), 15.5.2013 10:34

Zdravím laboranta na očkování ořešáků. Přicházím se zvídavým dotazem na úspěšnost zásahu. Jak Vám to přirostlo a zda to roste jako z vody. radostnazahrade

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?), 4.11.2016 20:31

Dobrý večer, chtěl jsem se zeptat, zda někdo nevíte, kde by se daly sehnat okča nebo rouby konkrétních odrůd ořešáku. Chtěl bych si zkusit naroubovat nebo naočkovat ořešáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.5 (?), 12.11.2016 18:34

Kdepak, tehdy se to nepovedlo, asi je to slepá ulička.

Pohoda, hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.22 (?), 11.10.2017 12:30

Chcem skusit vrublovat mandlu do orechu... da sa? Na jar... miloche@zoznam.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.115 (?), 11.10.2017 15:11

Nic lepšího jste si nemohl vymyset. Což o to, zkusit si to můžete. Neni nad vlastní zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 250.164 (?), 11.10.2017 18:04

Na očkování ořešáků na ořešák jsou velmi specifické a náročné postupy a podmínky, nemožné provádět amatérsky. A vy chcete dokonce mandloň? Proč na ořešák? Předpokládám, že to ani není možné, nejsou kompatibilní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika