Jak loupat ořechy



host - 100.29 (?)
6.2.2010 4:13

Tato rubrika se mi zalíbila a považuji tuto otázku za velice dobrou. Paní / pán se zřejmě ptá na způsob vyndavání jádra z již vyschlého ořechu. Já k tomu vyzkoušel spousty různých louskáčků. Nejvíce se mi osvědčil -výrobce nevím, ale masivní z nějaké slitiny, který má v sobě spoustu kruhových drážek a tlačí na ořech po celém jeho obvodu. Když se zmáčkne tak praskne celá skořápka po celém povrchu rovnoměrně a jádro je ze všech louskáčků nejméně poškozeno. Jen je nutné dát dovnitř ořech srůstem obou půlek kolmo dolů. Je to radost loukat s tímto louskáčkem. Kupovala ho manželka a mám dojem, že to bylo v Tescoma, ale to je bez záruky. Fotografii bohužel nemám. Snad Vám to takto bude stačit.

Jiří Kamiš george.kamis@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 4.74 (?), 5.10.2015 13:33

Ořechy jdou krásně loupat, když zelenou šlupku objedete dokola nožem (např. jako pomeranč, ale stačí jen do kříže)   a ořech se snadno vylouskne... winklaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 6.2.2010 9:52

Loni padalo také hodně ořechů-přísušků, u kterých byla rubina zcela vyschlá a zčernalá.Důležité je, aby zůstaly nadále suché a zčernalá rubina docela lehce odpadně při louskání uvedenými kleštěmi.Padají-li za mokra, pak pomůže jen rychlé umělé sušení, aby neplesnivěly.Se sušením padaných výlupků jsou někdy problémy, obzvláště když prší.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 6.2.2010 10:00

Suchá zčernalá rubina  obvykle nebývá následkem sucha, nýbrž houbové choroby antraknózy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 6.2.2010 10:59

Loni zaschlé rubiny na nejvyšších vrcholcích bylo nezvykle mnoho.Jádra jsou nedotčena, bylo škoda napadené ořechy spálit.Drtím je a dávám ptáčkům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 18.12.2010 18:56

Dobrý večer. Jesli je těch špatných ořechů hodně, opravdu hodně, tak je používete jako skvělé topení. Mají velkou výhřevnost. Já je dávám do výhně a kovu na nich drobnější věci.  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.210 (?), 19.1.2013 10:02

Příčina bude v černé svrnitosti. Včas provádět vhodným zařízením správný postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 10.10.2009 21:16

Pomocí manžela, pokud máte. Pokud jste sám manželem, máte smůlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 6.2.2010 4:13

Tato rubrika se mi zalíbila a považuji tuto otázku za velice dobrou. Paní / pán se zřejmě ptá na způsob vyndavání jádra z již vyschlého ořechu. Já k tomu vyzkoušel spousty různých louskáčků. Nejvíce se mi osvědčil -výrobce nevím, ale masivní z nějaké slitiny, který má v sobě spoustu kruhových drážek a tlačí na ořech po celém jeho obvodu. Když se zmáčkne tak praskne celá skořápka po celém povrchu rovnoměrně a jádro je ze všech louskáčků nejméně poškozeno. Jen je nutné dát dovnitř ořech srůstem obou půlek kolmo dolů. Je to radost loukat s tímto louskáčkem. Kupovala ho manželka a mám dojem, že to bylo v Tescoma, ale to je bez záruky. Fotografii bohužel nemám. Snad Vám to takto bude stačit.

Jiří Kamiš george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 6.2.2010 9:41

Popisovaný louskáček s kuželovitým stupňovitým otvorem je běžně k dostání v obchodech s domácími potřebami a stojí asi 100,-Kč.Vyráběn je více výrobci. Lze s ním louskat i lískové oříšky.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.33 (?), 23.3.2010 21:29

Ano, jeden takový louskáček s kruhovitými drážkami se mi rozlomil v pantech, když jsem s ním rozlouskl třetí mandli. Používám louskáček vlastní výroby ze dvou dřevěných částí s půlkulovou jamkou v každé části, je to lepší než cokoliv co jsem měl možnost vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika