Vrtací a sekací kladivo



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?)
18.5.2009 20:32
přemýšlím nad tím už dva dny, co pořídit. Když pořídím něco lepšího z netu, stejně se možná reklamaci nevyhnu a bude to delší a dražší ještě o poštovné. Když si něco lepšího pořídím v kamenném obchodě, tak mě natáhnout co to půjde. S tou flexou a filtrací je to dobrý nápad, zkusím mrknout možná po té assistce, tu mají myslím v OBI, i když si myslím, že to bude stejný aušus, tak na ní ale nějakou filtraci udělám a snad tu přizdívku s tím rozeberu.

S tím bouracím kladivem (sekací a vrtací) nevím. Měl jsem pocit, že ztrácí sílu příklepu. A taky že se s tím ke konci muselo bouchnout o oklepávaný materiál, aby to klepalo. Namazal jsem to na začátku dobře a dělal s tím asi hodinu, to snad není tak moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
      
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.5.2009 10:39
Flexou asist 230 mm jsem nařezal už asi 60 m drážek v betonu, kamenném zdivu a cihlách, o hutním materiálu nemluvím. Myslím, že asist je na tom s kvalitou výstupní kontroly asi jako ferm, nicméně DWT, trend, OK, extol... považuji za ještě horší. Koupil jsem ji proto, že byla asi za 900 Kč. Jako zásadní vidím použití filtrace pro nádechy motoru. Vyřešil jsem je tak, že jsem na ně kobercovkou z každé strany přilepil vypouklou dýchací roušku. Další řešení je koupit kotouč který je určen pro vodní řezání, a ten chladit vodou, která by snižovala objem prachu. Pokud jde o bourací kladivo, mám rovněž asist - 6kg, jak jsem již psal jinde. Dostává docela na frak, pouze doplňuji mazivo a nechávám jej při zahřátí vydechnout. Čekám, kdy se rozpadne, ale zatím nejeví náznaky ukončení činnosti. Samozřejmě nevím, zda by vydržel vaše použití, ale mám pocit, že by vydrželo rozhodně déle než trend line. Řešením může být pořádné kladivo z půjčovny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
SlavekPavlik - (44) - 249.133 (?), 18.5.2009 11:07

Docela by mně zajímalo, v čem spočívá rozdíl mezi diamantovým kotoučem pro suché a mokré řezání.

Mám obyčejný kotouč a běžně jsem řezal na mokro  (PET flaška s dírkou ve vršku a pomocník s dobrou muškou) a pokud jsem schopný to posoudit, tak kotouči je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.102 (?), 18.5.2009 12:52

já jsem měl na diamantovém segmentovém kotouči dokonce i návod. "pokud se jednou použije na mokro, měl by se nadále používat jen na mokro". jo a taky měl určený smer otáčení, i když na pohled vypadal "symetricky"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 18.5.2009 20:32
přemýšlím nad tím už dva dny, co pořídit. Když pořídím něco lepšího z netu, stejně se možná reklamaci nevyhnu a bude to delší a dražší ještě o poštovné. Když si něco lepšího pořídím v kamenném obchodě, tak mě natáhnout co to půjde. S tou flexou a filtrací je to dobrý nápad, zkusím mrknout možná po té assistce, tu mají myslím v OBI, i když si myslím, že to bude stejný aušus, tak na ní ale nějakou filtraci udělám a snad tu přizdívku s tím rozeberu.

S tím bouracím kladivem (sekací a vrtací) nevím. Měl jsem pocit, že ztrácí sílu příklepu. A taky že se s tím ke konci muselo bouchnout o oklepávaný materiál, aby to klepalo. Namazal jsem to na začátku dobře a dělal s tím asi hodinu, to snad není tak moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 18.5.2009 21:00
Ještě k tomu nářadí, jen pro jistotu, i když to je asi jasné. Na kovových převodovkách rozbrusu i kladiva musí být maximální teplota taková, aby na tom šla udržet ruka, jinak se nářadí za chvíli utaví. U kladiva je pneu příklep, tzn., že sekací železo se chová podobně jako rozkmitaný pingpongový míček mezi stolem a přibližující se pálkou. Pokud se člověk opře natvrdo, a píst tluče přímo do vodítka opřeného o sekací železo, pak je to opravdu na hodinku s každým kladivem. Pak se píst či vodítko roznýtuje a zadře. Pokud nemáte u domu protitankový beton, tak by to mělo jít lépe než popisujete. Na rozbrus se nesmí příliš tlačit. Pokud začne přílišným tlakem skákat vibrovat, tak sice řeže rychleji, ale za chvíli se zničí převodové zuby a valivé ložisko na výstupní hřídeli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 184.232 (?), 18.5.2009 21:57
možná zkusím ještě jedno hyperkolečko, ale potuním si to. Na flexu jsem netlačil, té jsem dával vydechnout, s tím 230mm kotoučem zdá se neměla moc sil (v betonu), ale dorazil ji spíš prach. S tím kladivem zkusím tolik netlačit. Je to asi 20cm přizdívka k základům, a samej šutr. Blbě se to rozebírá. Snad když to rozflexuju, tak to pak půjde dobře, nebo alespoň lépa a kladivo chvíli vydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
SlavekPavlik - (44) - 250.3 (?), 19.5.2009 8:08

Jestli máš před sebou celý barák, tak si kup pořádné kladivo a nezdržuj se s nějakýma šmejdama.

Jestli je to nějaká jednorázová akce, tak si pujč větší kladivo v půjčovně a máš to hotové raz dva.

Řezání flexou má smysl, když potřebuješ rovný řez nebo to nejde jinak, ale předřezávat si něco a pak do toho klepat slabým kladívkem je ztráta času a energie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 19.5.2009 10:42

Stručně  několik málo poznámek - diamantové řezací nástroje jsou určené pro mokré, či suché řezání, liší se slitinou, či lepidlem fixující na kotouč vlastní abrazivní materiál, jeho množstvím a kvalitou :-)), jejich chlazením vodou, nejsou- li k tomu určeny je můžete zničit.

Ještě k nástrojům, je to jako házet hrách na zeď - kotoučem ze šopy-maki Baubau za 300 korun nic pořádně neuříznete, ani kdybyste ho upevnili na Metabo, Milwaukee, nebo profi Bosch. Maximálně vám řezná část "vysublimuje před očima" :-)), nemusíte kupovat ortodoxně kotouče za mnoho tisíc, stačí k tomu určené kotouče v profi řadě v lepších stavebninách (á 600 -700 kč), jejich životnost je proti zmíněnému hnoji NĚKOLIKANÁSOBNÁ, navíc řežou při použití stejného nástroje RYCHLEJI.

Add prach  :-)), v tom je to kouzlo! Kdo dělá nástroje dobře, vyrábí vlastní rotor motoru velmi robustně s vysokou odolností proti prachu. pokud bych chtěl držet náklady při nákupu co nejníže, sáhl bych po Narexu.

- Nařezávání zdiva flexou  - má smysl při použití flexy 180 mm a větší (nepotřebuji -li pouze vytvořit drážky pro elektroinstalaci). Je to rasovina , ale pokud  nařezané zdivo osekám, neporuším zdaleka tak jeho soudržnost, než kdybych pouze sekal jako horník. V některých materiálech, nechci- li zeď v okolí naprosto rozebrat  je použití kombinace- flexa , kladivo takřka nenahraditelné. Je smutné, když se dostanete na stavu, kde někdo  před Vámi například v plném zdivu vytvářet  výkonným kladivem drážky pro instalace (typicky při rekonstrukcích starých budov) a vy zjistíte, že cihly jsou rozmlácené do hloubky, nesoudržné s maltou a zeď je v místě výkonu  "umělce" v podstatě jen vyskládaná na sebe, v okolí sekání  nesoudržná a staticky nevyhovující.  Nádherné je, když je podobným způsobem rychle vytvořen například otvor (dveře ) v nosné zdi a Vám pak nezbývá, než nesoudržný okraj, držící pouze omítkou, a následně praskající , podchytit, rozebrat a znovu vyzdít, protože překlad neměl prostě oporu....

Skvělé..Investor je pak rozčilený, protože místní makáči mu přece ten otvor  a zazdění vysmahli za den , nyní se to musí na upozornění stavebního dozoru předělat a tyto práce jsou dražší a náročnější než původní dílo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 19.5.2009 11:05

Co jsem na stavbě potřeboval řezat diamantem, řezal jsem běžnými kotouči ze šop, nic nesublimovalo. Nemluvím o profi nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 19.5.2009 13:58

hmm, pokud jste uřízl dvě tašky a pár cihel, pak máte jistě pravdu., rozdíly v cenách vlastních řezacích nástrojů nejsou kosmetické. 600-700 kč za kotouč k 230 mm je neznačkové nářadí, byť ve třídě profi, Značkové kotouče s ještě vyšší životností jsou o stovky procent dražší (nárůst životnosti zde ale není  již lineární)

Kotouče za 300 Kč jsou placebární záležitostí, jistě s takovým kotoučem uděláte například žlábky pro elektroinstalaci, ale řezat s  ním například i pár dlařdic z vymývaného betonu by byl již infantilně naivní počin.

Máte velké štěstí, tak spokojeného uživatele, jako jste vy  s nářadím nej low-endovějšího charakteru jsem zatím nepotkal. Jste miláčkem Štěstěny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika