Vrtací a sekací kladivo



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
         
host - 42.218 (?) 
16.6.2009 16:26

Dekuji moc za rady, nemám to sice na podnikání ale čeká mne možná takova "mala" rekonstrukce v baraku. Do padelu mne snad prurazy s takovymto prumerem necekaji tam spise tak vrtaky do pruměru 20mm. Vše ostatni je v cihlovem starsim domě kde jsou prave takto silne zdi a tvorba takovychto uprav na domě. Nemam sice primo zkusenosti s průrazy zdí pro topení (trubky) ale snad by to UHE 28 melo dostacovat, kdyztak mne prosím opravte, nerad bych dopadl tak ze koupim jedno kladivo a za par dni zjistim ze musím mít další, kvuli nepatrnemu rozdilu vykonu. Jinak moc děkuji za osvětlení vrttání pomocí vrtacích korunek.

Prosím ještě o tuto radu zda by to na to stačilo, hlavní práce tedy v cihlových zdech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 16.6.2009 16:47

zvažte v tom případě Makita HR 2470 T, dá se sehnat za půlku, tj. cca 5500 Kč i se sekáčky v sadě a má odnímatelnou hlavu na použití klasických vrtáků, nejen SDS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.90 (?), 16.6.2009 20:04

Také se přimlouvám za Makitu, Hitachi nebo DeWalt - prostě profi kvalita, ale levnější. S těmi průrazy do 20mm je to v naprostém klidu. U nás v práci (starý dům z cihel) prováděla firma nové rozvody a na průrazy používali stejnou třídu (tzv. 2 kg kladivo) s vrtákem průměru 30mm. Jenalo se o modrý BOSCH. Dokonce můj kolega z práce dělal doma v paneláku průraz 30mm dvoukilovou DeWaltkou a sám se divil s jakou pohodou tento "válec" projel panelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 16.6.2009 22:43

OK, to metabka v pohodě utáhne, bez problémů i vrták 24 mm. MEtabo má též odnímatelné hlavičky a v dodávce je tedy i standardní hlacička (osobně ji používám na brutální utahování)

Samozřejmě neuděláte chybu asi s žádným profi kladivem v této třídě a udělá Vám mnoho radosti. Po vlastních zkušenostech bych já osobně doporučil Metabku. Zajímavá je ale i  adekvátně vybavená Makita a chybu byste neudělal ani s Milwaukee.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.220 (?), 17.6.2009 19:20

Děkuji moc za rady, to Metabo se mi moc libi tedy hlavně kvuli tomu že převodovku má v kovu. Nevím sice jak to mají ostatní výrobci, zda mají jen plastové opláštění či převody respektive jejich ložiska uloženy v plastu přímo, docela by mne to zajímalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 17.6.2009 20:06

dneska mi přišla, sada s vrtáky a sekáčky v ceně

5330 i s poštovným, normálně z internetu

makita
makita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.90 (?), 17.6.2009 21:52

Nejspíš sem přestanu chodit. Děláte mi moc velké chutě chlapi :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.226 (?), 17.6.2009 22:29

Kde jste ho koupil za tu cenu?To bude asi bez dane.Ja ho kupoval minuly tyden za 6150 kc s dani, ale bez te sady vrtaku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 6.7.2009 21:15

s daní i s účtem a zárukou, dotyčný má někde u Brna půjčovnu nářadí a jednou za čas pár nových kusů prodává na aukru, tam jsem to koupil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.193 (?), 17.7.2009 15:13

Zdravím všechny, proetl jsem zběžně příspěvky... hodně se zde mluví o vrtacích kladivech o síle úderu do 3 J, Já mám zájem si koupit kladivo zn. Makita HR 3210 C, nebo HR 3200 nebo HR 3210 FCT, výkon mají stejný, sílu úderu také, nevím jaký je mezi nimi rozdíl???Uvedená kladiva mají sílu úderu 6,4 J, chci se zeptat co takové kladivo co se sekání týče. Rakontruuji barák,, potřebuji skladivem dělat průrazy do cihlových zdí, do betonu, vysekat drážky na elektriku..věřím, že všechyn tyto činnosti zvládne, ale nevím, jestli takové kladivo rozbije starou betonovou podlahu, občas nějaký ten kámen v základech. Jestli mi může někdo vysvětlit, kolik J bych popř. u kladiva měl mít... LK Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika