Vrtací a sekací kladivo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?) 
11.6.2009 10:14

Zdravím, jeden postřeh z vlastní zkušenosti. Řadu let vlastním kladivo Bosch GBH4DSC, v době kdy jsem ho nejvíce potřeboval se poškodilo a tak jsem zaskočil do marketu a koupil za necelou tisícovku váhově podobné, abych dokončil práci. Nyní mě čekalo dlouhé bourání, tak proč používat opravenou bošku, když mám lacinou náhradu. Po čtyřech hodinách práce s "čínou", jsem pochopil rozdíl mezi značkovým a jiným strojem, (i když úderné rázy jsou téměř stejné) necítil jsem ruce po lokty, jenom brnění a i v rukavicích puchýře, takto zrasovat ruce s kvalitním značkovým kladivem snad není možné ani za 15 hodin práce. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 162.166 (?), 11.6.2009 12:50

Pochlubte se co to je přesně za čínu? Když vydržela 4 hodiny práce v jednom zátahu, tak to musí být (na neznačku) kvalitní stroj - to myslím vážně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 12.6.2009 8:09

Zdravím, zas taková značka to není, protože je v záruce už druhá, ta první nevydržela ani polovinu. Na značce až zas tolik nezáleží, protože tento tvar výrobku je polepen samolepkami mnoha různých značek, ale konkrétně tento je CMI. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.220 (?), 15.6.2009 21:54

Taakže jak to tu tak pročítám pokud potřebuji kladivo na vrtání do a skrze panelákových a hlavně cihlových zdí tloušťky cca 60cm + sekání vody, elektriky, a sundávání starých obkladů jo možná nějaké zasekání záchodu apod. tak by mi mohlo stačit například to Metabo KHE 28 plus? Nebo bude raději nutné se poohlédnout po nějakém větším? Když už jsme u toho Metaba tak jsem koukal i na KHE 32 a tak nevím zda takovouto třídu nebo ne. Ještě se vrátím k tomu vrtáním skrze zdi tak by se jednalo o provrtání průchodek pro vodu apod.

Múžete mi prosím poradit zda je můj názor správný či doporučit něco lepšího. Předem moc děkuji, Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 16.6.2009 9:55

Na popsané práce Vá jeden nástroj nebude stačit. Pokud to myslíte s podnikáním seriózně, pak na časté průrazy panelů 60 cm Vám mohu poradit už jen speciální vrtačku pro vrtání s diamantovou korunkou (na trhu jsou jak korunky pro mokré vrtání, tak i pro suché, ty pro suché nejsou příliš rozšířené, ale fungují skvěla, ale s menším výkonem než u mokrého vrtání)

Speciály jsou zařízené na odsávání chladící vody. U suchého vrtání existují i korunky pro bežné sds plus upnutí.

Na průrazy sihlových zdí a sekání obkladů bohatě stačí multi 28 od Metaba.

Samozřejmě, můžete si koupit i desetikilové (nebo ještě silnější) kladivo v sds MAX a vytvářet průrazy betonem tímto.

Je to ryze sovětský přístup, který Vás při pravidelné práci fyzicky rychle zničí a navíc si získáte nehynoucí vděk Vašich zákazníků. Ti soudnější na Vás bleskem poštvou statika a ten Vám práci v samonosné železobetonové stavbě, jakou panelák je, na místě zakáže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 16.6.2009 9:59

pokud skutečně budete potřebovat sekat panely tak na klasické nářadí zapomeňte, zničí vás to fyzicky a obyvatele psychicky (ten prach bude VŠUDE!)...

když jsem potřeboval vyřezat menší otvor do panelu tak přijela speciální firma a přesně jak píše Ali, diamantem na mokro a odsávání... a nebylo to nic levného...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.102 (?), 16.6.2009 10:26

pokud jde o vrtání do běžných materiálu, běžné korunky si s tím docela dobře poradí. Některý typ korunek dokonce nedovoluje příklep (otáčky max 1000). Pak stačí obyčejná narexka a můžete vrtat. krom jiného mám doma činskou vrtačku za pár korun. s úspěchem zvládla už několikátou díru (do betonové tvárnice či cihly) o pruměru 10 cm a délce 40 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 16.6.2009 10:36

s korunkou jsem nikdy nevrtal, jaký je rozdíl v tom použít do panelu desítku vrták SDS a vrtací kladivo a nebo desítku korunku a obyč vrtačku? výhody/nevýhody? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 133.102 (?), 16.6.2009 11:24

ono je desítka a desítka. desítku vrták myslíte asi 10 mm, 10 cm už je vrtací korunka.  vrtáte jen obvod a uvnitř vám zůstane válec. korunka SDS plus samozřejmě existuje, (zrovna včera jsem s ní vrtal 8 cm díru -el. kladívečko 500W) ale ty hoby korunky nesnesou žádnej extra příklep. když tak mě někdo opravte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 16.6.2009 14:08

Pokud se ptáte na vrták 10 mm, stačí Vám elektropneumatické kladivo sds upnutím (plus, nebo max je jedno), jestliže se ptáte na průraz 10 cm (100mm), pak je to jednoznačně na vrtání speciální korunkou, korunek ale je mnoho typů. Nejrozšířenější jsou ty s břity ze slinutých karbidů - ty pracují s příklepem a jejich použití je limitované, s vyzrálým armovaným železobetonem si neporadí, hodí se do cihlových, nebo tvárnicových zdí.

Diamantové korunky pracují vždy BEZ příklepu, většina je jich určená na speciály s mokrým procesem vrtání, představte si je jako trubku, jejíž délka odpovídá délce vrtaného průrazu, na vrtacím konci je na trubce po obvodu diamantová řezná část.

Existují i korunkové vrtáky pro suché vrtání, jsou je pro ně typické, že mají v těle nástroje dlouhou podélnou štěrbinu. Upínání bývá univerzální, nebo sds plus. Mají menší výkon a životnost, než korunky pro mokré vrtání, lze jimi vrtat i z běžných nástrojů. Nemají tedy ale přesné vedení a práce s nimi je méně pohodlná.Jejich životnost se uvádí (přibližně) na 120 -160 otvorů při hloubce vrtání 5 cm v betonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika