Kysané zelí



host - 173.132 (?)
25.1.2020 20:16

To se kupuje v celku na zelné závitky a z hlávky se podle potřeby odplupují jednotlivé listy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 13.12.2014 15:35

Je tedy možnost to zachránit tím, že bych zelí přesunul do bytu?a nebo je již pozdě a budu čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 13.12.2014 16:35

Asi je to tou teplotou. Už bych s tím nehýbal, ale potrvá to. Mělo se rozkvasit v místnosti a po klesnutí vody přenést.

Pokud jde o to marinované zelí, (SfK)  mám pochyby, že by tak vzniklo. Čím by se marinovalo, když tam není ocet, resp. kyselina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.228 (?), 13.12.2014 22:07

Ale není pozdě, nic se neděje, nechte ho, kde je. Prostě ho budete mít vykvašené o něco později, za dva, tři týdny. A bude to normální kyselé zelí, žádné marinované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 19.2.2015 17:04

Tak jsem po skoro 2 měsících kontroly a dolévaní vody do žlábku čichl k zelí a málem jsem padnul na hubu.Když strčím hlavu do kameňáku a čichnu tak čpí jak blázen-nikde žádná plíseň prostě nic-je to normální aby tak jelo do frňáku?pomalu mám obavy si ho dát do úst

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 10.11.2018 10:03

Malinko oživím téma.

Zelák, který jsem léta používal bylo nutné jej vyřadit z důvodu uniku vody z žlábu.I po použití různých lepidel nepomohlo nic a voda stále unikala.

Pořídil jsem si druhý od rodičů.Naložil jsem zelí a nechal na teplém místě cca 5 dní.Jakmile jsem přišel na kontrolu k odstranění pěny z láku tak byl zelák prasklý bez tekutiny.

Fičel jsem dnes ráno do obchodu a pořídil nový zelák 10 L a zelí přemístil do něj.

Zelí nebylo zkažené ani nijak zbarvené.Jen jsem musel spařit vodu s solí 1,5 l a 30 g soli a po vychlazení nalít do zeláku.

Snad se nic nepokazilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.1.2020 20:00

Dneska jsem viděl na jednom balkánském trhu prodávat kysané zelí. Co taky jiného prodávat v zimě. Dost mě šokovalo, že v kýblu plavaly celé asi dvoukilové hlávky kysaného zelí jen s odvrtaným košťálem. Zelí mělo lehce fialovou barvu - to nevím proč. Možná to byla nějaká barevná odrůda.

Zelí kysané v celku
Zelí kysané v celku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 25.1.2020 20:16

To se kupuje v celku na zelné závitky a z hlávky se podle potřeby odplupují jednotlivé listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 25.1.2020 20:18

Celé kysané hlávky zelí se používají na přípravu závitků s masem (sarma), tedy jednotlivé listy. Odebírají se postupně. Překvapuje mě, že to nevíte, když tam pobýváte. Narůžovělá barva je s největší pravděpodobností způsobena antokyany, někdy i krouhané zelí nebo sterilované lehce zrůžoví, i když bylo bílé. Stávalo se to i u květáku v kyselém nálevu, pokud nebyl dobře zasterilován a nedeaktivovaly se enzymy. Ivap

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 31.1.2020 15:29

Asi jsem spíš jedlík než kuchař. Dneska jsem měl dvě sarmy a fakt. Listy nebyly jen uvařené, ale opravdu vykvašené.

Sarmy
Sarmy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 31.1.2020 16:59

Děláte chutě.cheeky Ivap

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika