Zena a pila - poradi nekdo?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?)
29.5.2014 12:17

Je jiná doba. Pamatuji, kdy jsem si na odřezání několika silných větví starého ořechu vezl odborníka s pilou 80 km tam a zpátky a k tomu jej samozřejmě královsky odměnil. Protože pilu, panečku, neměl jen tak někdo. Sám jsem si pilu přivezl krátce po revoluci z Rakouska a krátký čas taky patřil mezi ty vyvolené a štědře odměňované. Ty krásné časy majitelů pil jsou pryč.   Na to, kolik lidí dnes vlastní řetězovou pilu (snad v každém domě) je počet úrazů - ve srovnání s automobilisty, motorkáři, lyřaři i cyklisty - překvapivě málo. Alespoň podle kolegů traumatologů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
ronyx - (15) - 3.246 (?), 19.9.2014 10:28

Vyvětvovací pilu Florabest z LIDLu mám už přes 2 roky a zatím bez poruch a moje spokojenost. Jediné, co bych jí vytknul, je lišta v ose tyče - při max. výsuvu si díky tomu člověk větve ve větší výšce řeže doslova nad hlavou, což není příjemné a ani moc bezpečné. Jinak nepoužívám eko mazací olej na řetěz - mám stroje docela rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.74 (?), 21.5.2014 11:53

V Mountfieldu bych nekoupil ani šroubek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.5.2014 12:41

Ale já bych tam (v MF) koupil i Narexku, avšak oni ji tam (jako další jiné kvalitní zboží za rozumnou cenu) nemají. Je zajímavé, že poté co MF přestal prodávat rýče FS, tak tyto ceny postupně spadly pod 1/4 jimi nastavené doporučené prodejní ceny (tedy z 1879,- na současných 366,- Kč/kus).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.149 (?), 29.5.2014 10:16

kde jsou ty časy kdy se pily prodávaly jen na "průkaz" obsluhy...   20 starých švestek, jedna elektrická pila a laik - už je jedno jeslti žena nebo muž, nebezpečná kombinace...  moje doporučení  -  raději zaplatit profesionála na pořádný a odborný prořez a nadále se o sad starat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 29.5.2014 12:17

Je jiná doba. Pamatuji, kdy jsem si na odřezání několika silných větví starého ořechu vezl odborníka s pilou 80 km tam a zpátky a k tomu jej samozřejmě královsky odměnil. Protože pilu, panečku, neměl jen tak někdo. Sám jsem si pilu přivezl krátce po revoluci z Rakouska a krátký čas taky patřil mezi ty vyvolené a štědře odměňované. Ty krásné časy majitelů pil jsou pryč.   Na to, kolik lidí dnes vlastní řetězovou pilu (snad v každém domě) je počet úrazů - ve srovnání s automobilisty, motorkáři, lyřaři i cyklisty - překvapivě málo. Alespoň podle kolegů traumatologů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.149 (?), 29.5.2014 13:47

většinou když k nim dojde, tak je to rodinná tragédie... sad   ono je hezké si přečíst návod k obsluze... ju ono to má nějakou zonu zpětného vrhu, tak to asi pochopí každý, ale co se může stát při přetržení řetězu nebo nesprávným nasazování do řezu a... atd atd... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.5.2014 15:56

To máte jistě pravdu, ale je to úzký pohled profesionála od pil. Podobná slova slýchávám od profesionálních řidičů - jen místo pily mluví o volantu a řídítkách. Naštěstí nešika s řetězovkou poraní málokdy někoho jiného než sebe. Zakázat lidem pracovat s pilou nic neřeší. Ještě jsou tu cirkulárky, žebříky, benzín a elektrický proud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 29.5.2014 19:07

Co jsem četl statistiky lesnických portálů, tak pracovní úrazy, ale i smrtelné s motorovou pilou díky harvestorům ubyly.  Více úrazů a smrťáků v lesnictví bylo a je spíše v těžbě dřeva při práci se dřevem a nečekané vymrštění kmene na obsluhu při práci (práce v polomu, zakopnutí při ústupu pádu stromu, pád stromu zpět, svahy,překážky, kameny,klimatické podmínky atd.).

Pracovní a smrtelné úrazy, jako je převrácení traktoru při přibližování, tam se čísla moc nezměnily.

Bohužel i já jsem před osmi lety díky nečekanému vymrštění kmene s téměř 12 letou praxí skončil na operačním sále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.136 (?), 29.5.2014 23:21

No to máte tak, 12 ročná prax je dobrá vec ktorá sa nedá naučiť ani na nete ani vyčítať z kníh. To sa dá jedine získať prácou. Je super mať v ruke pracovné postupy a rutinne ovládať svoj stroj a správne čítať napružené drevo a mať odhad pri spiľovaní. Ale musíte mať ďalší veľmi veľmi dôležitý aspekt a tým je šťastie.

Ja som robil 5rokov výhradne palivové drevo odhadom 200m ročne a sám. Všetcia mi hovorili že je to nebezpečné, že sa mi môže stať to a ono. Ano je to zčasti pravda. Ale nebezpečné je aj prechádzať po priechode pre chodcov v plnej premávke. V lese sa mi nič nestalo za celú dobu. Pretože viem čo si môžem dovoliť a na čo už nemám a mal som aj to pracovné šťastie ktoré vás opustilo pri práci v polome a mňa v strede mesta keď som sa ponáhľal v zime pri náladí na autobus a tiež som skončil na operačnom sále a chirurg krútil hlavou - že úplne zbytočná zlomenina. Tak stalo sa. Niekomu sa stane v Tatrách na lyžovačke, niekomu pri práci v lese. Jednoducho nemusíte urobiť žiadnu vedomú chybu a stane sa pretože potrebujete aj to pracovné alebo iné životné šťastie pri každej činnosti aj pri tej ktorú dokonale ovládate. Kategória ľudí čo robia to čo nevedia je o inom a tým ani to šťastie nepomôže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 30.5.2014 6:37
Historie zná tisíce příběhů Pat a Matů. Nemohli bychom si namazat chléb, protože se nožem někdo zranil, auta by stála, protože při vjezdu do brány je někdo převrátil na střechu a teleskopickou pilou si může někdo uřezat větev nad hlavou a čekat až uvidí hvězdičky. Zahrádkář musí umět ovládat různé nástroje a přitom není ve všem dokonalý profesionál, stačí u práce přemýšlet, proto je zahrádkář a kutil, který si nemusí na všechno najímat lidi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika