Výběr pily pro začátečníka - 7000+ Kč



Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?)
3.1.2016 13:43

Jsem sice taktéž laik. Provozuju H365, SD 100, 100 super, 102. Nahodilá těžba, na řezivo i na palivo, úklidy po jiných těžbách. Sem tam nějaká akce pro kamarády, do sto kubíků za rok se určitě vejdu... ale když pročítám toto téma, do hlavy mi to nejde. Když má někdo tři hektary lesa, doma starou dobrou husqvarnu, nazve se začátečníkem a dá si cenový limit pro výběr... nemůžu si pomoct, cítím v tom něco jako pokus o reklamu. Pokud jsem se svou úvahou někoho dotkl, omlouvám se. Popisovaný tazatel by přece musel mít dávno vybráno, i bez tady těch zmatků a hádek. Omlouvám se. To je jako bych já založil téma "jakou elektrickou pilu?" Vybíral jsem ji několik měsíců, ale bez zmatků a dohadování...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 176.213 (?), 2.1.2016 17:15

Já bych si moc negratuloval. Taky jsem si nechal "poradit", koupil a dopadl takhle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 2.1.2016 18:38
Měl jste smůlu na vadnou sérii zapalkových modulů, měnili sme je v záruce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.54 (?), 2.1.2016 18:31

Taky blahopřeju k výběru. Já osobně jsem servis ještě nepotřeboval, a to topím jenom dřevem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 2.1.2016 19:31

Na mé koupi to už nic nezmění, ale je tey problém se zapalovacíma modulama vyřešen? Ještě se chci zeptat, co znamená SC za názvem? Někde jsem četl, že to je vylepšená verze, že dřív se dělali 2 kw a ted jsou 2,2 kw.. Taky by mě ještě zajímalo, jak dosáhli přidání výkonu o 0,2 kw.

Děkuji za odpovědi, které už ale na mé koupi nic nezmění. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.116 (?), 2.1.2016 20:31
Zapalka jsou v cajku. Smůlu měli sváteční pilaři ti co řezali hodně do měsíce přišli a zapalko si nechali vyměnit. O SC vím co ty očima nepoznám rozdíl jenom válec má jiny číslo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.6 (?), 2.1.2016 21:14
Kluci měl jsem 4 roky Husqvarnu 445, samovýroba cca 12 dní v lese do roka. Co ta pila vydržela! Střídali jsme se na ní dva a doléval se jenom benzín a olej. Nikdy žádný problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 2.1.2016 23:29

SC znamená: Das ist Super Crap wink to znamená, že nejdřív vydají beta verze pilek, kde mají uvolněné ložiska a pily se zadíraj PS5000 poté vydají 5100 a nakonec s velkou slávou už jakž takž vychytaný model 5105. U Dolmaru 420 to byl napřed model 420 pak 420C a nakonec 420SC kde přidávali výkon a katalyzátor, aby to vůbec mohlo na trh. Závady zapalovacích modulů ani nemusím zmiňovat i sám pan F.O by mohl vykládat.

Zase na druhou stranu je to laciný a službu to udělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.110 (?), 3.1.2016 9:47

Se 420C jsem velmi spokojený, to že se mi pokazilo jednou, slovy jednou zapalování, mě radost z této pilky vůbec nezkazilo. Jinak pro vysvětlení: 420 a 420C se liší jen tím, že to C znamená katalyzátor. A ten katalyzátor skutečně i po mnoha hodinách provozu skutečně funguje a není to jen taková "mřížka" jak jste se jednou snažil toto řešení zlehčovat. Ta SC má oproti 420C zvýšený výkon.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 3.1.2016 13:43

Jsem sice taktéž laik. Provozuju H365, SD 100, 100 super, 102. Nahodilá těžba, na řezivo i na palivo, úklidy po jiných těžbách. Sem tam nějaká akce pro kamarády, do sto kubíků za rok se určitě vejdu... ale když pročítám toto téma, do hlavy mi to nejde. Když má někdo tři hektary lesa, doma starou dobrou husqvarnu, nazve se začátečníkem a dá si cenový limit pro výběr... nemůžu si pomoct, cítím v tom něco jako pokus o reklamu. Pokud jsem se svou úvahou někoho dotkl, omlouvám se. Popisovaný tazatel by přece musel mít dávno vybráno, i bez tady těch zmatků a hádek. Omlouvám se. To je jako bych já založil téma "jakou elektrickou pilu?" Vybíral jsem ji několik měsíců, ale bez zmatků a dohadování...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 3.1.2016 13:59

Tady jde o to: jsem ještě student, rád bych se naučil dělat s pilou a pomáhat tátovi v lese, on je taky pro, na pilu se složíme dohromady. Kdybych se o to nezajímal, jdeme ihned koupit Husqarnu 135 a třčeba bysme byli spokojený. Ale taky by se mohlo stát, že by se při poruše staré silné husqarny, mohla ta nová pila pěkně v letním počasí zapotit nebo rozbít.

Zkrátka jsem chtěl koupit dobrou pilu o kterou když se budu starat a budu na ní "mírnej", aby vydržela a sloužila. Dokážete si představit ty řeči, kdyby se posrala a oprava by stála tolik, že by se to nevyplatilo? Proto jsem založil toto téma a vybral jsem myslím dobře. Ted počkám na rozumnou slevu a snad mi bude sloužit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika