Výběr pily pro začátečníka - 7000+ Kč



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 232.120 (?) 
1.1.2016 14:06

Ještě jsem si říkal, kdybych trošku zvedl cenovou hladinu, a koupil si tuto pilu Husqvarna 445. Tu pilu bych mohl sehnat ve slevě do 9.500 a výkonem už je taky někde jinde. Přečetl jsem si kladné recenze, akorát nevím, jestli je to ještě hobby, nebo nejnižší farmář. Ale to asi nemá moc velký vliv. HQ 435 jsou peníze navrh a nic lepšího to nepřináší.Tady už je to znát. Díky za rady 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 96.155 (?), 1.1.2016 14:56

Ty jejich kladné recenze berte s rezervou, jsou zavádějící, jste asi už nahlodán, přeji dobrý výběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.53 (?), 1.1.2016 15:15
Já mám do 30 cm Dolmar 35C za 5tisíc kovovou ani tisícem keců nenahradíš a řeže jak ďas za dýžko na plasťáka 3,5 tácu jsem přikoupil 6 řetězů 2 lišty a zbylo na filtry svíčku a dobrý pivko chacha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 1.1.2016 15:58

Naštěstí jsem si přečetl více diskuzí a zděsisel jsem se, jak se snaží HQ ušetřit na hobby pilách. Proto jsem téměr rozhodnut pro pilu Dolmar PS 420 SC. Měla by být "kovová" vevnitř a za ty peníze má slušný výkon. Tak děkuji za odpovědi, ale už mám jasno. Se servisem to bude celkem na houby, ale snad nějaký poblíž najdu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.54 (?), 1.1.2016 16:14

Já mám 4 roky Husqvarnu 140. Koupil jsem ji v Rakousku za necelých 7 tisíc. I když to byla novinka a prodávala se teprve 2 měsíce. Olej mi z pily neteče a kaluž jsem pod pilou neměl nikdy. Lišta je připevněna skutečným šroubem se čtyřhranou hlavou. Žádný vrut zalitý v plastu. Proto doporučuji vyřadit Stihl ms 211 jednou a provždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 1.1.2016 17:47

Tak jsem se nakonec s tátou rozhodl pro pilu Dolmar PS 420 SC.

Dle recenzí a diskuzí, nad kterýma jsem strávil celé odpoledne, je to myslím dobrá volba. V motoru není plast, jako u Husqvaren a cena je lepší než HQ o stejném výkonu. 

Horší to bude se servisem. Prodejnu mám 18 km od domu (to je maličkost), máme tam pravidelně cestu, ale servis (i seřízení) se bude muset dělat v Brně, takže se vše prodlouží. Četl jsem že po deseti nádržkách benzínu by se měla pila seřídit a pak už by mě měla nějakou tu řezačku bez odbornějnějších úprav vydržet. Díky všem za cenné rady. Kdybych se neptal, vzal bych HQ 135, řezat bych mohl jenom "silnější" větve a asi bych se nevyrovnal s pocitem, že uvnitř je něco plastovýho a musí to snášet takový nápor :-) :-)

Tak hodně zdaru v řezání dřeva!   Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.207 (?), 1.1.2016 18:42

A cože jste se tak najednou rozhodl úplně jinak? Jan laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 1.1.2016 18:55

Tady fakt nebylo nad čím přemýšlet... Myslím to úplně vážně. Akorát mám ještě jeden dotaz. Kdy tak bývají nějaké slevy nebo akce na tyto pily?Plánuju ji koupit ve Velkém Meziříčí (PP Profi) a na slevu počkám klidně až do dubna.. Tuším, že jste Jane aspon trošku potěšen :-) :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.85 (?), 1.1.2016 18:45
Gratuluju taky jsem po ní koukal v krámu jsem se rozhod pro menší pilu ještě mám větší pilu a tak jsem pošetřil prašule a nelituju
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 1.1.2016 21:05

135 na začátku byla lepší volba, chtěl jste pilu do lesa na odvětvování,  rozdíl váhy bude znát. Záleží co má váš tata za pilu, ale ve většině případů je lepší šáhnout po jiné kubatuře a váze, aby se pilky doplňovaly, 420 je 5Kg farmářka a 135 potažmo 435 je 4,2Kg lehoučká pilka na odvětvování ideální váha. No hlavně, aby jste byl spokojen Vy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika