Výběr pily pro začátečníka - 7000+ Kč



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 153.110 (?) 
4.1.2016 20:44

Byl jsem zvědavý, co se z odkazů uvedených IP181.242 dovím, jakou hrůzu používám. K mému zklamání se jedná pravděpodobně o popis, jak pilu rozebrat. Jediný závěr, který jsem si udělal je, že ten, kdo to rozebírá je pěkné prase, když pilu před rozebráním nevyčistil.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jiristrnadik - (2) - 232.120 (?), 6.1.2016 20:35

Ještě mám jeden dotaz:

Teď jsem se koukl na tátovu pilu a je to asi 15 let stará Husqvarna 55. Zkušte mi ještě navrhnout pilu, která by v pohodě zastala práci (snad i překonala) Husku 55. Ps 420 sc by s ní mohla asi už soupeřit. ale nakonec by nebyl problém investovat až 14.000 Kč (víc už na 100% ne). Ale kdyby to stálo za to. Opakuji, že potřebuji kvalitu, co nejvíce železa, váhu vhodnou i na odsukování (jak HQ 55) a co nejvíce spolehlivou a osvědčenou. Koukal jsem na typy 6100 nebo 5105 C. Pokuď by nebyly tak dobrý, jak 420 SC tak bych nepřemýšlel a objednal už 420 SC

Omlouvám se, že už po druhé měníc cenovou kategorii, ale myslím si, že tato diskuze ušetří spoustě zajemcům výběr. Díky Vám! Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.7 (?), 7.1.2016 10:16
Jirko 420SC má řeznou soupravu 1,3 mm 0.325. Tím získává proti pilám s 1,5 mm 0.325, i když mají větší výkon a větší obsah motoru. Na odsukování, rychlost a spolehlivost je lepší profesionální 5105. Největší rozdíl je v agresivitě motoru ve všech otáčkách, v tom se 420SC nemůže s 5105 rovnat. V řezu špalku do délky lišty je rozdíl podstatně menší. 6100 mám rok, na silnější dřevo velmi vhodná, ale tu nedoporučuji, pila je vhodná, jako náhrada za Vaši silnější pilu a na lehčí práce je hmotnost pily méně vhodná. Z hlediska nejvíce kovu na pilách, jsou na tom 420SC, 5105, 6100 stejně, tedy všechny mají velké hořčíkové kartery. Jinak já bych se nebál ani 35C, neboť splňuje, co od pily očekáváte a budete mít lehkou, výkonnou pilku a mmohdy po ní raději chytnete, neboť zjistíte, že řeže rychle a má výborný, pružný motor, nízké vibrace a snadno se provádí údržba. Pila sice maže na volnoběh, ale to se projeví, pokud necháte motor 1/2 minuty v chodu, bez řezání. Regulace olejového čerpadla je přesná, pila se velmi snadno startuje, proto není problém vypínat motor, když neřežete. Před řezem více namazaný řetez je výhoda a můžete mít čerpadlo nastavené na méně. Nemám s tím problém, pila není od oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 7.1.2016 16:37

Ted se rozhoduji mezi 420 SC a 5105 C. Na netu jsem četl, že má 5105 C větší vibrace, máte s tím někdo zkušenosti. Pila by to byla už asi profi a těžkou krávu (6100) asi fakt ani nevyužiju. Ikdyž by výkon navíc byl příjemný. Jsou ty 5105 C teda dobrý pily? Díky chlapci za rady. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.15 (?), 7.1.2016 18:49
Mám obidve. Ak väčší finančný skok nebude problém tak jednoznačne 5105. Tá je oveľa dravejšia, ergonomickejšia a pevnejšia v reze. Oproti starým verziám 4600-5100 majú súčasné modely zosílnený karter pri spojke, lepené ložiská, väčší tunel chladenia motora, pomocnú pružinu štartovania a katalyzátor. Píla viniká na svoj objem vysokým krútiacim momentom a výborným štartom, použitím 325" aj 3/8 reznej súpravy. Mínusy sú o niečo vyššia hmotnosť a štandardný vzduchový filter. V pohode s ňou režem aj s 50 cm 325" reznou súpravou. Vibrácií sa vôbec nemusíte obávať, sú adekvátne k výkonu píly. V drvivej väčšine prípadov sú veľmi nízke vibrácie na úkor presného vedenia v reze. Aj preto napríklad tesári používajú najradšej starú a zastaralú koncepciu odpruženia napr. STIHL MS 180. Ak by vám išlo o čo najvyššiu rýchlosť v reze sa dá na 5105 v 325" zohnať lišta Oregon xxxMPBK095 s 1, 3 mm drážkou a 8 zubový prstenec. Potom nemá 420 absolútne žiadnu šancu. Jaro Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 7.1.2016 18:59

Moc děkuji, doufám, že mi v obchodě Dolmaru vyhoví, když budu chtít sestavu s tím osmizubovým prstencem a 1,3 mm drážkou. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.50 (?), 7.1.2016 19:09
Nedoporučuji, nechal bych na pile řeznou sestavu, kterou dodává výrobce. Jde o výkonostní tuning, 1.3 mm.0325 je méně odolná sestava a předpokládám, že Vám nejde o měření rychlosti na špalku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 7.1.2016 19:27

Pravda je, že by se mělo věřit výrobci, že nevybírá příslušenství jen tak nějakou náhodou. Snad bude pila dobře sloužit a vydrží aspon tak dlouho, abych potřeboval do konce života už jenom jednu pilu. Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.15 (?), 7.1.2016 19:28
Užšia rezná súprava má však aj svoje nevýhody. Rýchlejšie sa otupí reťaz, nižšia pevnosť a životnosť lišty, menší priemer rolltopu, užšia drážka v reze napr. pri podriezaní stromov. Originál lišta na 5105 by mala byť typu 325" RN 40 cm /s vymeniteľnými rolltopom lišty/ tj to najlepšie z oregonu v cene cca 50 eur. Ja to mám len ako alternatívu aby mi pasovali rôzne reťaze medzi pílami. Napr zo 420 na 5105. Myslím si že v akejkoľvek predajni s touto kombináciou si nebudú vedieť rady. Treba sa vedieť veľmi dobre vyznať v chaotickom katalógu fy. Oregon. Ak by ste chceli tak vám potom opíšem z mojich súprav. Jaro.Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.35 (?), 8.1.2016 10:33

Pila, která by zastala práci H 55 je také Dolmar 500. Pravda je těžší, ale myslím, že pro začátečníka vhodnější. Je to také farma jako H 55. Dalo by se vyjmenovat Stihl 271 a farmářky od Husquarny.

F A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika