Stihl 261



host - 252.38 (?)
8.2.2014 19:19

Já mám kladný, dělám s ní denně 5 nádrží, používám ji k výřezu náletů a menších stromů pod vedením vysokého napětí a v prořezávkách a čistkách, sem tam i velké stromy a jsem nadmíru spokojen. Do těžby bych ji ale nebral, na to mám HQ 365. Zatím ale doporučuji :-) Radek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 191.186 (?), 15.2.2014 18:35
Vy jste dal odkaz na video a teď se Vám nelíbí, co na něm je. Nepsal jsem, že řeže jen KM, ale 2,7Nm je na profi 50 ccm bída. A s revbostem běžte víte kam, jak vidno, je mu k ničemu. S takovými parametry je to trápení, jak je vidět, na spojkovém bubnu může smažit vajíčka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 169.153 (?), 15.2.2014 21:15

Pán 140.103

 Neviem kde chodíte na svoje múdra.Už raz so sa Vám to snažil vysvetliť.Ako vidím bezvýsledne

 Nemám rád ľudí ktorý sú zaslepený a pre jeden konár nie su schopný vidieť les.Vy ste priam ukážkový príklad.

  Takže:

1. Dajte si tú robotu a zistite si čo znamenajú kw a ps a samozrejme aj nm.Pokiaľ to budete vedieť, tak nebudete písať také blbosti ako píšete.

2.Už raz som Vám písal postupnosť vývoja Hq 555/560/562 a Stihla 362/362c-m.Zjavne ste to nepochopil.

3.Ono v 50ccm je tých strojov v profi triede pomerne dosť na výber a každý si môže vybrať podľa toho čo sa mu páči alebo čomu verí alebo na čo má.A samozrejme každý má právo vedieť názor niekoho druhého na ten ktorý stroj. To je všetko ok. Vaše príspevky sú nebezpečné  - lebo rozširujú bludy, polopravdy a lži.

  Servus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 16.2.2014 15:32

To Jani02:

Nechápu proč bych měl studovat jednoty výkonu nebo Pferdestärke.

Ostatní už vám vysvětlili rozdíl ve výplachu, já vám pověděl jak to s těmi modely non XP a XP je a asi jste to nepochopil, takže znova XP modely jsou TOP a jsou konkurencí pro TOP modely Stihl, nějaké vaše otevřené a uzavřené kanálky jsou každému šumák, důležité jsou parametry.

MS341 = 359

MS361 = 357XP

není     = 555

MS362 = 560XP

MS362CM = stále 560XP HQ prostě byla lepší že stačí i na elektronickou vylepšenou.

562XP opět nemá konkurenci.

Vrátíme se k 50ccm, jak moc lžu o zvýšených vibracích, větší spotřebě, otáčkách a hlavně ve váhových rozdílech mezi 50ccm si může každý zkontrolovat.

Stará 261

s elektronikou 261CM

550XP

5105

čili chápu, že jako Stihl servisák mě vidíte jako bezpáteřního hlupáka a lháře, ale údaje a čísla hovoří jasně, Stihl zaostával a dotahoval.

Každopádně díky za názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 16.2.2014 16:30
Tyto testy jsou užitečné při srovnání pil podobné spolehlivosti. Aktuálně 560, 562 nemají konkurenci v poruchovosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 16.2.2014 18:45

550XP i 560XP vlastním a používám přes dva roky, nějakou "ropuchu" jsem v nich ještě neobjevil, ale když to říkáte, vy musíte vědět, říkali to servisáci od konkurence, tak to "muší" bejt pravda.

Několikrát jsem zde uváděl, co je na pětkách slabší a co se měnilo, najděte si to, jakýkoli profík co s pilama dělá vám potvrdí, že pro domácí účely poruchovost u těchto pil nemusíte řešit, to je záležitost profíků a ti se rozhodnou bez rady podle servisu a servisáka. Amatéra by měla zajímat váha, výkon a řezná rychlost, cena, špinivost filtru potažmo údržba, ergonomie atd. Proto jsem o kousek výše psal že je na palivo MS261 dobrá volba ale pro podobné účely bych zvážil i možnost 545,555 za což jsem byl hned osočen, co si to dovoluju zmiňovat konkurenci. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 16.2.2014 19:46
Vaším používáním se může řídit amatér, profesionál ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 169.153 (?), 16.2.2014 21:08

Pane 140.103

  Dajte si prosím robotu a zistite si čo ktorý parameter znamená.Aký má ktorá hodnota význam pri motorovej píle.Zistite si obsahy.Konštrukčné riešenia a potom začnite porovnávať.Dobre je pri tom používať aj tú vec čo máte medzi plecami.

550xp  50,1ccm elektronický karburátor, revboost,xtorq...      261  50,2ccm s klasickým karburátorom ju pískajúci dá dole v kačdom parametri

555   59,8ccm elektronický karburátor a rôzne iné x  .           362   59ccm ju dá dole v každom parametri a to prepytujem s klasickým karburátorom

560  59,8ccm + veľa x           362c-m  59ccm  spraví tú istú robotu a na počudovanie spoľahlivo.

  Pane, možno sa Vám to nepáči, ale situácia je taká že toto je porovnanie na základe určenia, obsahu a generácie.

 Mno  - musím Vám uznať -už aspoň nemiešate generácie. Ešte sa bližšie pozrite na objemy a určenie a podľa mňa musíte prísť ku tomu čo som napísal ja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.38 (?), 8.2.2014 19:19

Já mám kladný, dělám s ní denně 5 nádrží, používám ji k výřezu náletů a menších stromů pod vedením vysokého napětí a v prořezávkách a čistkách, sem tam i velké stromy a jsem nadmíru spokojen. Do těžby bych ji ale nebral, na to mám HQ 365. Zatím ale doporučuji :-) Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.89 (?), 9.2.2014 14:49

Nerikej te ze po 3letech plus minus kdy ta pila se prodava nejsou ty ruzna loziska na klikach a dalsi zavady uz nejak vychytany a kor kdyz 261 je nastupcem tak dobry pily jako byla 260.Takove firmy jako je Stihl nebo Husqvarna si prece nemuzou dovolit prodavat tak dlouho sve vyrobky kde se ty zavady furt opakujou urcite maji nejaka data ze svych znackovych prodejnach kazdy z vas co si koupi pilu ktera pak nefunguje uz priste hodne premyslite jestli nekoupit jinou znacku pil a to je ta nejhorsi zprava pro vyrobce jako je Stihl nebo Husqvarna nebo se mylim dik za odpoved Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 252.104 (?), 9.2.2014 15:02

Plastová klietka ihličkového ložiska je používaná od začiatku 90-tych rokov minulého storočia.Nepamätám sa že by s ňou bol neaký vypuklý problém.A je používaná aj na podstatne výkonnejších strojoch ako 044 - 441 a 046 -461 Samozrejme pokiaľ toto ložisko niekto nemal snahu mazať.Pokiaľ sa začne mazať tak ide rychle do kytek.

   Mno a rôzne "odborné" fóra či naše alebo aj zahraničné by som bral tak trochu z rezervou.Ono pomerne dosť ľudí si mýli pojmy z dojmami a indície z ilúziami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika