Ktory benzin v ČR a v SR neobsahuje BIO-primesi?



host - 149.16 (?)
24.4.2019 19:11

SfK, nevím co je JMP. Na stěnách skladovací nádoby se může akorát tak vysrážet „pakosta“. Jakým způsobem může degradovat složka minerálního oleje. Pokud mám připravené palivo, v uzavřené nádobě, do které nemá přístup atmosférický vzduch, jak může v tomto případě něco oxydovat, když už ano, tak jen s oxygeniem, který se dostane do nádoby se vzduchem, když něco odliji. Jak se v ropném produktu, ve kterém je namícháno něco biosložky, může zvyšovat podíl vody, když je v uzavřené nádobě. Nějaký kal by se mohl objevit, když budu mít vevnitř plechového kanystru a plechové nádrže, opelichaný ochranný nátěr, ale ten by se měl zachytit v palivovém filtru...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
   
host - 21.100 (?), 12.8.2016 13:30

Pan Loula z Benziny v rozhovoru z r.2011 řekl, že do Vervy 100 není přidáván bioetanol. Jak je tomu dnes netuším, ale určitě dosud patří mezi benzíny s nejnižším obsahem bioetanolu.

Fuel fit od Briggsu nestojí za nic. Měl jsem ho v benzínu v rotavátoru a po 5-ti měsících odstávky jsem nastartoval asi po 30-ti zatáhnutích.

Od té doby ho nepřidávám, ale vždy vyjedu benzín do sucha. I po roční odstávce s čerstvým benzínem chytá na 1 (!!!) zatáhnutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.52 (?), 14.8.2016 19:25
Používám benzín shell 95 racing(červená pistole),je dražší o 2kč, ale během sezóny nic neřeším, mám 2 pilky stihl i křoviňák, tři sekačky s b&s i s hondou, traktůrek a za 10let nevím co je čistit karbec.Před delší odstávkou (min.5měsíců)křoviňák do sucha, pilky se používají průběžně tak u nich pokud je to odstavené přes tři měsíce, tak jen vyleju směs z nádrže a naleju novou a v sekačkách to nechávám, jen na zimu dám stabilizátor od b&s.Používám běžně benzín, který je skladován v plastových kanystrech, které jsou plné, v kovovém nedoporučují, pod nulou se na plechu sráží voda, pokud nejsou úplně plné, platívalo to i u motocyklů-na zimu naplnit nádrž, bohužel dnes u dvoutaktů by jsem se toho už tak nedržel.O vervě 100 jsem slyšel, ale nemám ji v dosahu ani 30km, proto prémiová paliva do maloobjemů by měly plně vyhovovat.Mezi prémiovky nepatří shell 95-zelená pistol, tam si ničím nepomůžete, sice to vozí svýma cisternama, ale z jedné nádrže pro všechny :),rozdíly jsou až u prémiovek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.50 (?), 12.4.2019 13:28

Vsechny 100 oktanove benziny jsou prosté bioprimesi a jsou v teple vyrazne stabilnejsi nez bezne 95, ktere se pri letnich teplotach rozkladaji uz za nekolik malo tydnu. I to je duvod proc se bioprimes micha az tesne pred odvozem na cerpaci stanici. Osobne po zkusenostech u japonskych motoru bych 95 uz do auta ani jineho stroje od ktereho ocekavam dlouhodobou spolehlivost netankovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.121 (?), 22.4.2019 14:07

Klasická jarní histere napříč fóry. Včera jsem zprovoznil na loňský benzín zahradní teraktor, pilu, křovák a 4 motocykly. Ve všech byl benzin jako vždy přes zimu. Co se týče koroze nádrží tak kdo stroje skladuje i přes zimu při venkovních teplotách tak to jinak ani dopadnou nemůže, ale palivo je to první co troubu majitele napadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.50 (?), 23.4.2019 10:09

Vy pouzivate 1/2 roku starou smes do 2T motoru? Pozehnani pro servis :)))

Proc asi čepro skladuje benzin zasadne bez bioethanolu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.16 (?), 24.4.2019 8:01

Proč ne a proč požehnání pro servis? Mně je úplně jedno, jak a v jakém stavu, skladuje benzín čepro, hlavně, že se to vrtí a můžu, klidně prohlásit, že můj oleomak 720(vyžínač), vrněl na směs starou téměř čtyři roky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.17 (?), 24.4.2019 17:56

Holt blázni mají občas štěstí a chci je vidět až motor zadřou Takových jako vy jsou plný servisy Bohužel  pokud by jste četl návod máte to uvedené vždy čerstvou směs. Benzín skladovat 3 měsíce déle ne

Komu není rady tomu není pomoci asi jako jednomu co koupil stihl přes internet a hadal se že má zaruku pak u kamaráda ze servisu brečel a vztekal se že mu záruka nebyla uznána ani vzata do opravy šedý dovoz a divse internetový obchod kde kupoval najednou nebyl a číslo na faktuře hluché

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 24.4.2019 18:10

Ona jedna nádrž jakž-takž mastného benzínu zpravidla motor s většími vůlemi nezadře. Horší by to bylo u použití vícekrát opakovaného v silněji zatíženém stroji jako je JMP při špalkování.

Dobrý benzín lze uložit i na delší dobu, ale směs je lepší míchat čerstvou. Nikdy nevíte jakým způsobem se změnila, jestli olejové složky degradovaly a nebo jestli nejsou adsorbované na stěnách. Jisté je, že pokud některé uhlovodíky oxidůjí, zvyšuje se podíl vody. Tedy protřepáním nejen dostanete olej ze stěn do benzínu, ale i vodní emulzi s kalem ze dna...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.16 (?), 24.4.2019 19:11

SfK, nevím co je JMP. Na stěnách skladovací nádoby se může akorát tak vysrážet „pakosta“. Jakým způsobem může degradovat složka minerálního oleje. Pokud mám připravené palivo, v uzavřené nádobě, do které nemá přístup atmosférický vzduch, jak může v tomto případě něco oxydovat, když už ano, tak jen s oxygeniem, který se dostane do nádoby se vzduchem, když něco odliji. Jak se v ropném produktu, ve kterém je namícháno něco biosložky, může zvyšovat podíl vody, když je v uzavřené nádobě. Nějaký kal by se mohl objevit, když budu mít vevnitř plechového kanystru a plechové nádrže, opelichaný ochranný nátěr, ale ten by se měl zachytit v palivovém filtru...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 25.4.2019 7:20
Jakým způsobem degraduje po půl roce olej v benzinu nevím. Směs míchám pouze do petky 1.5 litru+ 2% oleje.Na omezeny čas.Čim víc tu budete zpochybňovat degradaci směsi, tím víc lidi zadře motor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika