Eletrická pila nemaže



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?)
12.6.2009 15:12

Mám (na pohled) stejnou Makitu - půl roku starou - jako je na obrázku. Od začátku se mi zdá, že žere naopak příliš oleje. Oproti staré motorové Hq - když jsme řezali palivo paralelně dva - asi tak 3x víc. Je možné olejové čerpadlo nějak regulovat?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 122.179 (?), 24.4.2009 11:43

Jde o farmářskou Craftsman 16"/36cc.Zalít upevňovací svorníky lišty do umělé hmoty snad možné je, ale kolik to vydrží v tahu?Syn rád všechno přemrštěně dotahuje, uznávám,že jde také o chybu obsluhy.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.4.2009 20:06

Pánové, četl jsem tu už různé "objevné" zkazky, ale o zavzdušnění samospádového mazání jsem ještě neslyšel, ale všechno je jednou poprvé! Tím tlakovým vzduchem jste jen profoukli zacpané vedení! Svorníky lišty mají většinou Partner a zde vychvalovaný Jonsered nižších modelů (2035,2138 atd.) a většina hypersupermarketových pil. Závada však více bývá v deformaci lůžka lišty, které není rovné a mazací olej vytéká pod ní dolů a nikoli do mazacího kanálku lišty. Pokud skutečně došlo k deformaci kanálku, lze ho opravit protažením nahřátou klavírní strunou, nebo lankem na vyřezávání čelních skel automobilů. Tuto závadu jsem opravoval cca dvakrát, jinak vždy byl problém v lůžku. (vypouklé mezi svorníky, propadlé v místě výstupu oleje).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 24.4.2009 20:39

To je také jedna z "předností" plastových součástek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.4.2009 20:46

No ono to není až tak o plastových součástkách, ale použitém materiálu! Taková Firma jako Jonsered, by měla mít použit kvalitní plast a hlavně (Partner) by bylo dobře, kdyby se někdo z konstruktérů zamyslel nad vývodem výfuku!!! Takové "super" značky a nechají foukat plyny na plast!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 24.4.2009 20:59

To je další okolnost, ale nekvalitní materiály se deformují i dotahováním lišty a teploty tomu pomáhají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.4.2009 21:15

Jj to přetahování je nešvar naučený z kovových dílů! Ale vážně, ani u kovu, tím méně u plastu není třeba vše "rvát" jak na tanku, stačí kombi klíč vzít do dlaně za trubku a prsty dotahnout za šroubovák. Prstýnek, nebo gola jsou smrtí pro plast a časem i kov, ale vidím to dost často! Čerpadlo oleje u STIHLu MSE je prakticky shodné s benzínovou a to vidím jako velkou přednost, ty pístové pumpičky mi připadají jak hračka, zvláště u pil s výkonem 1800 W a výše. Přitom systém je vlastně samospádový, většina obsahu nádrže je nad čerpadlem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.5 (?), 9.6.2009 12:42

Stalo se to opravdu tak, jak jsem popsal : pila Makita UC 3030,dojetí oleje doprázdna, po dolití ne a ne mazat, rozebrání (vývod z nádržky spodem, ve vývodu zpětný ventilek, vedení nahoru, zde pumpa, z ní už jen vývod ke kanálku skříně, tam plstěné kolečko a jeho pojistka v mazacím otvoru).Takto se pak může čerpadlo zavzdušnit.Zaplnil jsem je a vedení olejem injekční stříkačkou a od té doby, pokud doleju nádrž včas, se problém neopakoval.

S pozdravem Milan Řáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vaclav.III - (27) - 207.2 (?), 10.6.2009 21:40

Jen obecně k Makitě, (nejsem dýler, jen spokojený uživatel) musím potvrdit, že Makita jsou ty největší držáky. Mám UC3020 a pila nemazala jen ze začátku. Měl jsem podezření, že první, hustý olej neprošel suchou plstěnou ucpávkou, když nasákla olej od pilin a naplnil jsem nějaký slunečnicový olej ze špajzu, tak začala mazat jak by chytla úplavici a nyní s ní pižlám špalky o průměru půl metru.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.53 (?), 9.5.2016 11:33

Dobrý den,

nechci zakládat nové vlákno, tak se připojuji ke starému, protože se jedná o obdobný problém:

Pila Makita UC3530A-problém s mazáním.

-pila stará cca 5 let, projevuje se problém s mazáním, pila střídavě maže a zase nemaže

Již vyměněno:

-čerpadlo, píst čerpadla, plastový excentr, nádrž oleje, hadička sání, nové těsnění výtlaku

Pila opakovaně chvíli maže a pak zase nemaže, ikdyž zrovna mazání funguje, je spotřeba oleje výrazně nižší než když pila byla nová.

Olej minerální (originál Dolmar)

Musí zde být nějaká systémová vada, ale nemůžu ji objevit.

Děkuji předem za rady, Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 12.6.2009 15:12

Mám (na pohled) stejnou Makitu - půl roku starou - jako je na obrázku. Od začátku se mi zdá, že žere naopak příliš oleje. Oproti staré motorové Hq - když jsme řezali palivo paralelně dva - asi tak 3x víc. Je možné olejové čerpadlo nějak regulovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika