Vodnate pupinky na rukou



Stránky: 1,  2   
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?) 
22.6.2012 11:32, zobrazeno: 28637x

Po práci na zahradě se mi na rukou dělají vodnaté pupínky, ať už pracuji v prodyšných textilních rukavicích nebo bez. Máte někdo stejný problém a jak ho řešíte?

Omlouvám se, pokud jsem OT

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 174.134 (?), 22.6.2012 12:06

To vypadá na alergii. Mě to dělají rajčata, okurky ale i vysoká tráva.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 22.6.2012 12:21

zkuste chirurgické, dejte si je pod klasické textilní, jinak by praskly

je to alergie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 22.6.2012 19:20

Já mám pocit, že je to jakoby ze špíny..z toho prachu atd. Ty vodnaté pupínky musím jakoby rozškrábat (někdy i nůžkami na nehty), pak se to několik dní hojí. Díky za názor, ta zahrada mi stojí zato

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.219 (?), 9.7.2012 16:32

aj ja to mam pupence vodnate a neviem co to iba v lete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.2 (?), 9.7.2012 16:35

Říkáte rozškrábat? Pak by to mohla být plíseň. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 10.7.2012 9:37

Ano Hanko, stačí je ale pořádně rozškrábnout, nebo protrhnout (šílená akce s nůžtičkami na nehty) a zase vyškrábnout... myslím, že je to ta plíseň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.214 (?), 13.7.2012 14:12

Nevím, jak vypadá to co máte na ruce vy, ale mě se dělají ze stresu, nebo když mám alergickou reakci z něčeho v prostředí (dělají mi to i hodinky, které mají v kovových sponách náramku příměs titanu) - hlavně na bocích prstů - takové malé vodnaté puchýřky. Vypadá to jak větší krupička - je to jakási forma oparu, kterou těle reaguje na podráždění. Byl jsem s tím na kožní a nic...

Xiu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 15.7.2012 23:13

Ano, to je ono

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 178.208 (?), 17.7.2012 20:33

No, pokud se vám pupínky dělají pouze v místech krytých rukavicemi, může to být nějaká alergická reakce nebo taky např. zapaření kůže pod rukavicemi či něco podobného. Jakmile jsem četla-musí se rozškrábat... dělájí se pouze v létě... několik dnů se hojí... bohužel mě napadla ještě jedna možnost, hlavně pokud byste měla vodnaté pupínky i na kůži, která je pod rukavicí, ale i mimo rukavice a ta možnost se nazývá sametka podzimní. Bylo zde už o ní mnoho napsáno, stačí zadat do vyhledavače, sama s ní mám velice nepříjemné zkušenosti a většina populace včetně kožních lékařů o její existenci nemá ani zdání-bohužel. Přeju vám, ať to není od sametky. Ta se vyskytuje v létě, většinou až od srpna, ale tropické dny v nezvyklou dobu v letošním roce mohly její nástup urychlit. Není veliká ani celý 1mm, tak se dá pouhým okem klidně přehlédnout. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika