Sousedka klepna



host - 91.66 (?)
11.7.2009 19:25

Přečtěte si knihu čtyři dohody od Ruize. Je velmi poučná a možná, že příjdete na to, že chování sousedky je jen její věcí.

Ty čtyři dohody - nehřeště slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné doměnky, dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Dočtete se tam, že nikdo nedělá nic kvůli vám, ale kvůli sobě. Myslet si, že sousedka je tam kvůliv vám je vlchol sobectví. No možná, že to nemusíte brát tak doslova, ale tu knihu si můžete přečíst.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 122.179 (?), 21.6.2009 8:15

Dvěma slovy: vypjaté ovzduší.Podíváte-li se kolem, platí zákon přírodní selekce.Každý živočišný druh hájí ke své obživě a životu určité teritorium, které si musí hlídat, značkovat a pod.Kdo tak z různých důvodů nečiní, prohrává.Vítězí jiný, zpravidla ten fyzicky silnější.U člověka by to mělo být přece jenom jinak, pokud se staví na nejvyšší bod IQ žebříčku.O to, abychom ale na nejvyšším stupni stanuli, budeme muset ještě dlouho bojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 223.2 (?), 21.6.2009 11:47

Jenomže člověk tak činí a zároveň respektuje prostor přilehlého souseda, snad právě proto, že jsme lidi a ne zvířata.Když se budeme chovat jak nám zákon selekce velí tak tu nezůstane kámen na kameni (  v extrému by to mohlo vypadat jako válka v býv. jugoslávii, nebo problém v libanonu, izraeli), otázkou zůstává chce-li člověk žít nebo se jen bít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.251 (?), 10.7.2009 18:35

Při prohledávání internetu kvůli inspiraci na odstínění zahrady od sousedů jsem našla tuhle diskuzi. Dovolím si také připojit svojí reakci. Jste zde všichni velmi ohleduplní vůči sousedům, ale má z vás někdo takového souseda? Já takové sousedy mám. A bohužel ne pouze jedny. Na zahradě vysedávají s přáteli v blízkosti společného plotu. Nevadí mi to a také mi ani nevadí, že jsou hluční i dlouho do noci. Co mi ale vadí je, že při jakémkoliv pohybu otočí hlavy a pozorují naši zahradu, mluví sprostě a odhazují cigaretové špačky k nám. Od té doby, co jsme se přistěhovali, si oni přestěhovali své posezení blíž k plotu. Mám malé děti a na hlouček spostě mluvících a kouřících lidí fakt nemám náladu. Zvlášť, když kouří tak, že cigarety smrdí až k nám (a to se zdržuju v odlehlejší části zahrady od nich).

Mám velmi ráda soukromí a nepotřebuju k tomu hlouček čumilů. Proto naši zahradu vůbec nepoužívám (či v nejmenší možné míře) a hledám, jak odstínit naši zahradu (bohužel plot je jejich). Pro zadavatele bych volila asi řešení v podobě vyššího neprůhledného plotu nebo rostlin a postavení rádia směrem k sousedce, které přehluší váš hovor a přitom nemusí ani být moc nahlas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.130 (?), 21.7.2009 16:09

Souhlasím s Vámi, dceři se děje něco podobného.Hluční a mluvící sprostě sousedé, kteří mají na posezení i televizi.Zahrádky jsou jako nudličky.No to není všechno protože jsou příznivci jedné větší strany, tak nahlas řeší politické problémy a to dost ostře.Ten živý plot roste bohužel pomalu.

A pro zakladatele vlákna jedna útěcha" Není lepší zabezpečovací zařízení před zloději jako zvědavá sousedka."!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.74 (?), 22.10.2009 13:33

"Není lepší zabezpečovací zařízení před zloději jako zvědavá sousedka.!"

Přečetl jsem si celou dlouhou diskusi a už jsem se bál, že na to nikdo nepřijde. Věřte, že se taková sousedka vyplatí. Taky jsme měli podobnou. Dokud žila, všechno bylo pod jejím ostřížím dohledem, jak zemřela, tak souseda dvakrát vykradli a mne nevykradli jen proto, že jsem nejen dobře zabezpečen a u nás doma pořád někdo je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.66 (?), 11.7.2009 19:25

Přečtěte si knihu čtyři dohody od Ruize. Je velmi poučná a možná, že příjdete na to, že chování sousedky je jen její věcí.

Ty čtyři dohody - nehřeště slovem, neberte si nic osobně, nevytvářejte si žádné doměnky, dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete. Dočtete se tam, že nikdo nedělá nic kvůli vám, ale kvůli sobě. Myslet si, že sousedka je tam kvůliv vám je vlchol sobectví. No možná, že to nemusíte brát tak doslova, ale tu knihu si můžete přečíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 21.7.2009 13:48

Díky za tento poslední příspěvek.   Jinak jsem propadla skepsi z toho, jaké mmnožství nenávisti a sobectví mezi zahrádkáři panuje. A At to nikdo nebere osobně.   JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.248 (?), 27.8.2009 12:40

Naprosto vá chápu dejte čidlo se zvířatky.Moje sousedka s klepajíci se bradou mi včera zdělila přes plot že tam mají 5 jablek at řeknu děckam at to tam neházejí, kdybych mněla vše vypisovat zavařím počítač a ještě by se našli lidi jak na vás že by se ji zastali. VYDRŽTE

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 100.250 (?), 13.12.2009 13:31

Já bych ji pozvala k sobě na návštěvu. Myslím, že ona by to uvítala-asi ji chybí společnost, taky bych se od ní něco dozvěděla a dobré vztahy se sousedy jsou k nezaplacení.

Jak se objeví nějaký soused i přes pár zahrad, hned na mě mává a volá, sejdeme se u plotu a popovídáme si. Zvlášt ti starší by si chtěli povídat celý den. Já pak skoro nic neudělám na zahradě ale s tím se nedá nic dělat:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.12.2009 14:38

tak, tak,sousedské vztahy je dobré udržovat, mám sousedku a díky ní nás snad ještě nevykradli, mám souseda a když začne klábosit, tak nestačí den,...mám rodinu, co si stěžuje na sousedy, ale vinu vidí v nich a né v sobě, ale já to vidím jinak, vina je v nich a řeknu jim to?..neřeknu, kromě sousedských vztahů jsou dobré i rodinné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika