Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 65.144 (?) 
21.12.2014 17:03

Pokud se ujaly, tak na jare normalne porostou, ale vynos nebude velky, sazet v rijnu prostokorenou sadbu neni prilis ucelne ani obvykle vhodne. Pripadne sazenice prislapnete, pokud nejsou dostatecne utuzeny v pude. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 21.12.2014 18:53

Ostříháno, ořezáno, zatřeno (nadvakrát, protože lilo). Jabloně, hrušeň, slivoň Stanley (teď se nemá, ale už je zvykláwink). Trošku kdouloň a mišpuli. Angrešty, rybízy, maliny i révy. Třešni jsem odstranil mrtvý pahýlek s chorošem (odříznuto do zdravého dřeva, zatřeno balzámem + thiram). No, a vyhlížím jaro..., i když vlastně teprve zítra začíná astronomická zimasad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 22.12.2014 10:39

...jahody jsem sázel loni 25.11, letos 20.4, obojí z odnoží, listopadové-úžasná úroda, dubnové-tak akorát, jejich dvouletí rodiče početně super, velikostně průměr. Nové koupím max.1krát za 10-spíš 15let, točím vlastní, NIKDY žádný postřik! Výše doporučené PŘIŠLÁPNUTÍ bych bral s rezervou, hrozí zničení srdíčka. Lepší je opatrná okopávka, přídavek kompostu, přihrnutí v oblasti kořenů, za sucha, větrna a slabého deště zálivka jen prospěje. A včera jsem na zahradě podle špagátu-konečně-rýčem obryl zeleninovou část, měl jsem to léta cikcak-úhel od oka. 80 vrchovatých koleček drnovice! Navozil jsem ji na válek, na jaře ho osadím. Domů jsem si přinesl krásný kopr, bude chutnat na chlebu i v polívečce. Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.29 (?), 22.12.2014 11:00

PŘIŠLÁPNUTÍ bych bral s rezervou, hrozí zničení srdíčka ... prislapnuti se provadi okolo sazenice, ne ze si stoupnete na srdicko. Vy jste tedy "umelec", o cemz svedci i to, ze z vysadby 25.11. mate uzasnou urodu a 15 let nekupujete sazenice. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 22.12.2014 12:11

Díky za uznání- to víte, kdo umí ten umí! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.131 (?), 22.12.2014 14:30

Ta "úžasná" úroda - ono záleží na tom, s čím se ta "úžasnost" porovnává wink. Dříve 2 jahody, pak 4 - a hnedle je dvojnásobná úroda smiley!    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 22.12.2014 21:20

Bez přehánění-mísy, kýble, lavory a to nejsem žádný chlubílek! Jde jen o souhru mimořádně příznivého počasí na podzim r. 2013-vždyť stejně bylo i letos!, a nepochybně i použití velké dávky spešl hnojiva jménem LIDSKÉ SÁDLO! Letos-stejně jako v jiných letech-v půli července jsem porost posekal kosou- shrabané listí náramně chutná králíkům-a po okopávce spojené s přihnojením gran.slepičinci a kompostem, opakované zálivce se porost zvedl, za 4 týdny zakvetl a děti přivítaly nový školní rok pohárem z právě sklizených jahod. A to se jedná o 1krát plodící jahodník! S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.46 (?), 23.12.2014 8:24

Jakou pestujete odrudu jahodniku? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 23.12.2014 9:34

Vyrývám roubované hrušně i broskve a vysazuji je ven bez problémů.Je mimořádně teplo a dá se to.Až na ty neodbytné srny a zajíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 23.12.2014 11:27

Nejen pro J.R.- moji koně mezi jahodníky- Dagmar, Karmen a Senga sengana. Od třetího roku dovolím jahodám zapojení na jah.louku-po vypletí a pohnojení cíleně směřuji šlahouny na všechna volná místa uvnitř pole, v místě dřívějšího bydliště jsem to tak dotáhl na 7let na jednom placu bez kolísání výnosů, občas- při velmi deštivém období max. 20 procent odpadu-botritis-stačilo poctivé, včasné odstranění nap.plodů. Nejdůležitější podmínka úspěšného pěstování jah. je bepochyby plné slunce. A do našeho sadu, který má mnoho a přitom žádného majitele, zavítá zajíc po štěp.honu, hledá tu spásu, mladé stromky obaluju, ušákovi podstrojuju-ořezy ovocí kladu na zem v klidnější části zahrady, radši 2,3hromádky. S.P., Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika