Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?) 
23.2.2015 18:48

Někde jsem četla, že pro hovňouse je jedovatý suchý soc z kávy, pomalu ho začínám sbírat. Nezkoušela jste, prosím? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 23.2.2015 19:21

Jedovatý je pro ně kofein, jenže v logru jej není ani tolik, aby jim to dělalo žaludeční nevolnost. Navíc je nic nenutí to žrát. Takže logr na slimáky určitě néééé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 23.2.2015 18:55

já jsem do skleníku vysadil sazenice salátu a rané kapusty. Raný květák půjdedo skleníku zítra. Jen mě překvapuje ten Vanish, v takové zimě, co je v noci, se snad slimáci ani nemohou hýbat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.1 (?), 23.2.2015 21:58

To jsem si též myslela, že na Vanish je brzy a zvláště, když chemii moc nemusím. V pátek jsem vysadila 16 ks salátu a 10 ks kedluben, v sobotu jsem rozhodila Vanish a včera jsem nevěřila svým očím, čtyři slimáci byli vyslintáni poblíž salátu, šlo o jedince do 1 cm. To jsem před rytím na podzim měla ve skleníku puštěnou slepici. Z našeho minihejna se našel jeden spolupracující kus. Dnes jsem celý den nebyla doma, večer jsem si posvítila mobilem a opět jsem viděla ve skleníku poblíž salátu lezoucí drobné slimáčky. Vše do jednoho cm. Mimo skleník je zmrzlá půda a dnes byla celý den inverze s mlhou. Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 24.2.2015 16:58

Pokud nemáte ráda chemii, používejte Ferramol, je naprosto nezávadný a funguje pouze na slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 24.2.2015 19:16

Ferramol znám, používám k hubení slimáků venku. Vanish jsem použila i k signalizaci výskytu slimáků. Po požití ferramolu zalezou zdechnout pod povrch země, takže nevidím, zda nějací vůbec byli.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 9.3.2015 21:53

Včera jsem zasela řádek červené cibule, řádek v dvojprogramu ředkvička/mrkev a řádek šťovíku. To už slunce zapadalo a dokonce mě zeblo do prstů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 10.3.2015 15:57

Hm, ředkvičky pod textilii nebo přímo volno? Jsme v Moravském Krasu, 500 mnm, už se mi na to vysévání třepou prsty, ale zatím se držím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.32 (?), 10.3.2015 20:37

Já už to nevydržela a ředkvičky už mám několik dní zaseté v pařeništi a už mají venku i lístečky tak jako salát. Jinak jsem stihla normální jarní práce vyhrabat trávník, vyčistit trvalkové záhony, záhon s jahodami, maliny a živý plot vyčistit a přistřihnout, přihnojit vše kompostem, nainstalovat novou folii na foliák (strašně chci skleník :-)) ale nejsou penízky) vyčistit a vyvázat růže, umýt zahradní nábytek, okrasné plůtky a všechny dveře po zimě, no a večer jsem padla hold zimní přestávka :-))) Už se těším na kytky :-))


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 10.3.2015 21:23

Dneska jsem nabílil stromy, tak trochu s křížkem po funuse blush doufám, že to stromky přežijou ve zdraví. S tátou jsme uklidili po zahradě různé zbytky, prořezané maliny a rybízy, co se nestihly uklidit na podzim, tak už to tam vypadá trochu civilizovaně. A zítra mě čeká vykopání smrčku s průměrem přes 35 cm. Roste půl metru od chatky a má po jedné bouřce zničený terminál, takže je i hnusnej. A pařez tam nechci, takže vyvrátit s kořeny, no už se těším.
(Pozn. pro "objímače stromů" - máme na zahradě ještě další tři obyčejné a jeden stříbrný smrk, všechny ještě větší než tento, tak snad tohle torzo můžem dát pryč.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika